ИНФОРМАТИКА ПӘНІ БОЙЫНША 6 СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ .
Сабақтың тақырыбы: Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпарат қасиеті
|
Сабақ: |
Мектеп: №35 орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Даниярова Индира Сериковна |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Ақпарат түрлерін өздігінен анықтап, қорғау жұмыстарын жасау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
«Ақпарат» түсінігін еске түсіреді |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
Ақпарат үдерістерін анықтайды |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Қасиеттерінің ерекшеліктерін ашады |
|||||
|
Алдыңғы тақырып |
Техникалық қауіпсіздік ережесі |
||||
|
Жоспарланған уақыт 40 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар құрал-жабдықтар |
|||
|
Басталуы |
Психологиялық ахуал Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Суретпен топқа бөлу 1.топ: Компьютер 2.топ: Қағаз бен қылқалам «Репортер» тәсілі Техникалық қауіпсіздік ережесін сұрақ-жауап бойынша еске түсіру Тақырыпты ашу үшін бейне үзік «Әлемнің ақпараттық бейнесі» Табыс критерийін оқушылармен бірге құрастыру |
І топ ІІ топ
Б « |
|||
|
Ортасы |
1топ: Ақпарат және ақпараттың адам өміріндегі рөлі (Пазл құрастырып, постер қорғау) 2топ: Ақпараттық үдерістерінің жасалуы мен ақпарат қасиеттері (1-2 бетті слайд жасау) Табыс критерийімен бағалау Оқушылар өз іс-әрекеттеріне рефлексия жасайды |
И «Атамұра» 2014ж Компьютер,постер, маркер |
|||
|
Аяқталуы |
«Стоп кадр» тәсілі Әр топ өз ойын жеткізіп жалғасын табады. Барлық топтар «Әлемдік ақпаратты қолданудағы техниканың ролі» тақырыбында шағын эссе жазады. Табыс критерийімен бағалау Оқушылар өз іс-әрекеттеріне рефлексия жасайды Кері байланыс: «Бес саусақ» |
Б
|
|||
|
Қосымша ақпарат: : Google браузері «Әлемнің ақпараттық бейнесі» |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
1.Пəнаралық байланыс 2.Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері. 3.АКТ-мен байланыс 4.Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Ақпараттың қажетті қадамдарын анықтап,ерекшелейді. Мысалдар келтіреді |
1.Табыс критерийі 2. Кері байланыс: «Бес саусақ» |
1.Биология 2.Қауіпсіздік ережесін сақтадым 3.Бейне үзік 4.Ортамен қарым-қатынас жасау қабілетін дамыту |
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Әлемнің ақпараттық бейнесі" 6 сынып
Ашық сабақ "Әлемнің ақпараттық бейнесі" 6 сынып
ИНФОРМАТИКА ПӘНІ БОЙЫНША 6 СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ .
Сабақтың тақырыбы: Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпарат қасиеті
|
Сабақ: |
Мектеп: №35 орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Даниярова Индира Сериковна |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Ақпарат түрлерін өздігінен анықтап, қорғау жұмыстарын жасау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
«Ақпарат» түсінігін еске түсіреді |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||
|
Ақпарат үдерістерін анықтайды |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Қасиеттерінің ерекшеліктерін ашады |
|||||
|
Алдыңғы тақырып |
Техникалық қауіпсіздік ережесі |
||||
|
Жоспарланған уақыт 40 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар құрал-жабдықтар |
|||
|
Басталуы |
Психологиялық ахуал Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Суретпен топқа бөлу 1.топ: Компьютер 2.топ: Қағаз бен қылқалам «Репортер» тәсілі Техникалық қауіпсіздік ережесін сұрақ-жауап бойынша еске түсіру Тақырыпты ашу үшін бейне үзік «Әлемнің ақпараттық бейнесі» Табыс критерийін оқушылармен бірге құрастыру |
І топ ІІ топ
Б « |
|||
|
Ортасы |
1топ: Ақпарат және ақпараттың адам өміріндегі рөлі (Пазл құрастырып, постер қорғау) 2топ: Ақпараттық үдерістерінің жасалуы мен ақпарат қасиеттері (1-2 бетті слайд жасау) Табыс критерийімен бағалау Оқушылар өз іс-әрекеттеріне рефлексия жасайды |
И «Атамұра» 2014ж Компьютер,постер, маркер |
|||
|
Аяқталуы |
«Стоп кадр» тәсілі Әр топ өз ойын жеткізіп жалғасын табады. Барлық топтар «Әлемдік ақпаратты қолданудағы техниканың ролі» тақырыбында шағын эссе жазады. Табыс критерийімен бағалау Оқушылар өз іс-әрекеттеріне рефлексия жасайды Кері байланыс: «Бес саусақ» |
Б
|
|||
|
Қосымша ақпарат: : Google браузері «Әлемнің ақпараттық бейнесі» |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
1.Пəнаралық байланыс 2.Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері. 3.АКТ-мен байланыс 4.Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Ақпараттың қажетті қадамдарын анықтап,ерекшелейді. Мысалдар келтіреді |
1.Табыс критерийі 2. Кері байланыс: «Бес саусақ» |
1.Биология 2.Қауіпсіздік ережесін сақтадым 3.Бейне үзік 4.Ортамен қарым-қатынас жасау қабілетін дамыту |
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз














