Ашық сабақ ''Алғашқы адам'' 1 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ ''Алғашқы адам'' 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ежелгі адамдар мен қазіргі кездегі адамдардың айырмашылығын түсініп өз көзқарастарын білдіреді.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Екібастұз қаласы

26 мектеп-гимназиясы

Бастауыш сынып мұғалімі

Оспанова Сауле Саттаровна

E-mail: ospanova.s.s@mail.ru

Қысқа мерзімді жоспар

Ашық сабақ 1 сынып

Пән: дүниетану Мектеп: 26 мектеп-гимназиясы

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат

Мұғалімнің аты – жөні: Оспанова Сауле Саттаровна

Күні:

Сынып: 1

Сабақ тақырыбы:

Алғашқы адам

Осы мақсатқа қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.1.1 Көрнекі материалдарды зерделеу арқылыежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Ежелгі адамдардың шығу тарихы туралы біледі және оларды салыстырады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Ежелгі адамдар мен қазіргі кездегі адамдардыкөрнекі материалдар арқылы олардың тіршілігін сипаттайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

Ежелгі адамдар мен қазіргі кездегі адамдардың айырмашылығын түсініп өз көзқарастарын білдіреді.

Бағалау

критерийлер

Ежелгі адамдардың өмірі бейнеленген көрнекі материалдарды зерттейді.

Суреттерге сүйеніп, ежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелейді

Тілдік

мақсаттар

Ру, терімшілік, аңшылық

Саяхат-путешествие-journey

Саяхат деген не?

Ежелгі адамдардың өмірі туралы не білесіңдер?

Құндылықтарды

дарыту

Адамның еңбегін бағалау

Пәнаралық

байланыс

жаратылыстану

Акт-ны қолдану

Интербелсенді тақта, слайд№1, №2

Бастапқы білім

Оқушылардың қыдырып барған жерлері туралы сұрау

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

ресурстар

Сабақтың

басы

5 мин



Шаттық шеңбері.

(Ұ, Ж) Оқушыларды шеңберге жинап сыныпта көтеріңкі көңіл-күй ахуалын орнату мақсатында «Шарды шеңбер бойымен бер» ойынын жүргізу. Шеңбер бойымен орналасқан оқушылар әуен қосылған кезде бір-біріне шарды беріп отырады, әуен тоқтағанда егер білсе өз аталарын атап таныстырады.

«Мен саяхатқа шыққан жерлер» тапсырмасын ұсыну. Жұмысты топта өткізу. Оқушылар өздері болған жерлерінің атын жазады. Топта бір- біріне өздерінің болған жерлері туралы әңгімелейді.

Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз: көрнекі материалдарға сүйене отырып, ежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелеу.


Сабақтың

ортасы

5мин





жазылым

5 мин





Тындалым

Айтылым

5 мин












Айтылым

5 мин














Тыңдалым

Айтылым

10 мин


Қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу.

Карта арқылы көрсете отырып, түсіндіру. Африканың шығысында алғашқы адамдар пайда болған. Ғалымдар адамның арғы тегі аса ірі адам тәріздес маймылдан шыққан деген пікірді ұсынады. Қазақстан аумағын адамдар бұдан миллион жыл бұрын мекендеген.

(МК, Ұ) Интербелсенді тақтадан алғашқы адамдардың өмір сүруі туралы таныстыру. Алғашқы адамдардың қазіргі адамдардан айырмашылығы қандай екендігін табуларын сұрау.

Венн диаграммасы арқылы салыстырады.

Shape1 Shape2



Басбармақ әдісі арқылы бағалау


Ойлан, жұптас, бөліс.

1-тапсырма Рисунок 9

  • Алғашқы адамдар нені паналаған?

  • Алғашқы адамдар немен тамақтанған?

  • Тамақ табу үшін қандай іс-әрекеттер жасаған?

Дескриптор: Білім алушы

  • - Суреттердің мазмұны туралы ой бөліседі;

  • - сұрақтардың негізінде ежелгі адамдардың өмірі туралы

  • әңгімелейді.

Бағдаршам әдісі арқылы бағалайды

2-тапсырма сипаттау

С уреттерге мұқият қараңыз. Сурет бойынша ежелгі адамдардың тіршілігін сипаттап айтыңыз.

Дескриптор: Білім алушы

- суреттерге сүйене отырып, ежелгі адамдардың тіршілігі

туралы әңгімелейді.


Бағалау

Қызықты, түсіндім

Сұрақтар пайда болды

Қиын болды


«Елші» әдісі арқылы сурет туралы әр топта әңгімелейді.

1-сурет: «Алғашқы адамдардың дене бітімі»

2-сурет: «Алғашқы адамдардың баспанасы»

3-сурет: «Құрал-саймандары»

4-сурет: «Алғашқы адамдардың кәсібі»

5-сурет: «Алғашқы адамдардың азығы»

Дескриптор: Білім алушы

- суреттерге сүйене отырып, ежелгі адамдардың тіршілігі

туралы әңгімелейді.

Бас бармақ әдісі арқылы бағалайды


Карта







Слайд№1



А4, маркер

























Бағдаршамдар

























Слайд№2


Сабақтың

соңы

5 мин


Рефлексия.

«Сөйлемді аяқта»

  1. Алғашқы адамдар қалай өмір сүрді?

  2. Ер адамдар не істеді?

  3. Әйел адамдар немен шұғылданды?

  4. Қандай еңбек құралдарын пайдаланды?


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

(В)Ежелгі адамдар мен қазіргі кездегі адамдардың азық табу ерекшеліктерін салыстыру.

Дескриптор:Сұрақтар негізінде ежелгі адамдар мен қазіргі кездегі адамдардың тірішілігі туралы әңгімелейді

О тырып- тұру стратегиясы арқылы бағалау

Смайликтер, бесбармақ, бағдаршам, отырып-тұру стратегиясы арқылы бағалау

Көзге арналған жаттығу




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
2772
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі