|
Пәні: |
Әліппе |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
19.12.22 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мустафина К.Ф |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 Г |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
В дыбысы және әрпі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.3.1.оқиғалар ретін сақтай отырып,тыңдалған материалды мазмұндау.(мұғалімнің көмегімен) 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады Оқиғалар ретін сақтай отырып мазмұндайды. Сөздерді үндестік заңына сәйкес айтады Буындап тұтас оқиды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді
Тамаша!Керемет! Ғажап! |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» «Суреттер сөйлейді»әдісі арқылы В дыбысы бар сөздерді атайды. «Үш сұрақ» әдісі 1.Дыбыс 2 ге бөлінеді қандай? 2.Дауысты дыбыстың ережесі? 3.дауыссыз дыбыстың ережесі? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма «1 сурет,3сөйлем»әдісі Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады
ЕҚББ – сурет бойынша әңгіме құрайды. 2-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Байланысқан оқу» әдісі Сөздерді тізбектеп, қосып оқы. Мәтінді оқы. Велосипед Велосипед-көлік түрі.Ол біздің жүрісімізді жылдамдатады.Қорап сүйреткен велосипедтер де бар.Мәшиненің жүксалғышына сыйып кететіндері де болады.Жиналмалы түрлері жылдам құрастырылады. Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтіннің мазмұнын айтады ЕҚББ-мәтінді буындап оқиды. |
Суреттен В әрпі бар сөздерді табады.
Дауысты және дауыссыз? Ережесін айтады.Сөздерді дұрыс қолданады.
В дыбысы және әрпі
Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды. Сөйлемді тізбектеп қосып оқиды
Сөйлем құрайды
Мәтін бойынша сұраққа жауап береді |
Мадақтау |
Велосипед ,ваза,вокзал,автобус,вагонның суреті А4
Оқулық 87 бет В әрпінің баспа, жазба түрлері Қатты қағаздан жасалған әріптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс Карточкамен жұмыс
Дескриптор: -Дыбыстық талдау жасайды -Сөздерді буынға бөледі ЕҚББ жұбымен сөзді буынға бөледі. |
Берілген сөздерді буынға бөледі. Дыбыстық талдау жасайды Бейнекөріністен қайталап жасайды. Сөздерді буынға бөледі |
«Смайлик» арқылы |
Карточкалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин
|
3- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс В әрпін жазу үлгісі В ның үлкен әрпі мен
кіш Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
Әліппе
Күні:
19.12.22
Педагогтің
аты-жөні:
Мустафина К.Ф
Сынып:
1
Г
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
В дыбысы және
әрпі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша
шағын әңгіме құрау; 1.1.3.1.оқиғалар ретін сақтай
отырып,тыңдалған материалды мазмұндау.(мұғалімнің
көмегімен) 1.1.8.1 сөздерді үндестік
заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап
оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу)
қолдану;
Сабақтың
мақсаты
Сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін
құрастырады
Оқиғалар ретін сақтай отырып
мазмұндайды.
Сөздерді үндестік заңына сәйкес
айтады
Буындап тұтас оқиды.
Сабақ барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы (3
мин)
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
орнату.
«Үш қадам»
әдісі
1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол
бұлғау)
2.Сабаққа дайындықтарың қалай?
(шапалақтау)
3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ
көрсету)
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар сұраққа
жауап береді
Тамаша!Керемет! Ғажап! Сабақтың ортасы (5
мин)
10 мин
«Ой
қозғау»
«Суреттер сөйлейді»әдісі
арқылы В дыбысы бар сөздерді
атайды.
«Үш сұрақ»
әдісі
1.Дыбыс 2 ге
бөлінеді қандай?
2.Дауысты дыбыстың
ережесі?
3.дауыссыз дыбыстың
ережесі?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
«1
сурет,3сөйлем»әдісі Дескриптор:
- сурет бойынша
сөйлем құрастырады
ЕҚББ – сурет бойынша әңгіме
құрайды.
2-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Байланысқан оқу»
әдісі Сөздерді тізбектеп, қосып
оқы. Мәтінді
оқы. Велосипед Велосипед-көлік түрі.Ол біздің
жүрісімізді жылдамдатады.Қорап сүйреткен велосипедтер де
бар.Мәшиненің жүксалғышына сыйып кететіндері де
болады.Жиналмалы түрлері жылдам
құрастырылады. Дескриптор:
- сөздерді буындап, қосып
оқиды
-мәтіннің мазмұнын
айтады ЕҚББ-мәтінді буындап
оқиды.
Суреттен В әрпі бар
сөздерді табады.
Дауысты және
дауыссыз? Ережесін айтады.Сөздерді дұрыс
қолданады.
В дыбысы және
әрпі
Сюжетті сурет
бойынша шағын әңгіме
құрайды.
Сөйлемді тізбектеп қосып
оқиды
Сөйлем
құрайды
Мәтін бойынша сұраққа жауап
береді Мадақтау Велосипед ,ваза,вокзал,автобус,вагонның суреті А4 Оқулық 87
бет В
әрпінің баспа,
жазба
түрлері Қатты қағаздан жасалған
әріптер 8
мин Сергіту
сәті
2 минут 3 –
тапсырма Жұптық
жұмыс Карточкамен
жұмыс
Вагон трамвай
автобус
Вокзал велосипед
аквариум
Дыбыстық талдау
жаса.
Сөздерді буынға
бөл. Дескриптор: -Дыбыстық
талдау жасайды -Сөздерді буынға
бөледі ЕҚББ жұбымен сөзді буынға
бөледі. Берілген сөздерді
буынға бөледі. Дыбыстық талдау
жасайды Бейнекөріністен
қайталап жасайды. Сөздерді буынға
бөледі «Смайлик»
арқылы Карточкалар Сабақтың
соңы 10 мин
3-
тапсырма Жеке
жұмыс
Дәптермен жұмыс
В әрпін жазу үлгісі В ның үлкен әрпі мен
кіш | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














