|
САБАҚ:Математика Тақырыбы: Апта күндері |
Мектеп: « №18 орта мектеп» |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Изтурганова Камар |
||||||
|
СЫНЫП:1 м |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары Сабақтың мақсаты |
1.1.3.5 сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай Апта — уақыттың өлшем бірлігі деген түсінік қалыптастыру; практикалық тапсырмалардың көмегі мен аптаның ұзақтығын түсіндіру. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
апта 7 тәуліктен тұратын уақыт аралығы екенін түсінеді;апта күндерінің ретін біледі. |
|||||
|
Тілдік мақсаты |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||||
|
дүйсенбі;сейсенбі;сәрсенбі;бейсенбі;жұма;сенбі;жексенбі |
||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Жеті санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер? |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу |
|||||
|
Құндалылықтарды дамыту |
Мәңгілік Ел – бұл Тәуелсіздік және Астана |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Минут |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарлан ған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар 10 көлеміндегі сандарды санауға арналған санау материалдар |
||||
|
Басы 5мин «Миға шабуыл» стратегиясы М |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. - Балалар, бір жылда неше мезгіл болады? - Қазір жылдың қай мезгілі? - Қыс. Суретін көрсету - Қыс айларын кім айтады? - Қыстан кейін қай мезгіл келеді? - Көктем. Көктем айларын кім айтады? /сурет/ - Көктемнен кейін қай мезгіл келеді? Көктем айларын кім атап шығады? /сурет/ - Көктемнен кейін қай жыл мезгілі келеді? - Жаз. Жаз айларын кім айтады? /сурет/ Тақтадағы тірек сызбаға назар аударайық. Жыл Маусым Ай Апта Күн Суреттегі заттардың атауларының тек бас әріптерін жаз. Алма Піл Тау Айна |
Көңілді әуен қосып қою Суреттер |
||||
|
Ортасы 20мин
|
А П Т А
Қандай сөз
шықты? Апта — 7 тәулікке тең уақыт аралығы. Апта күндері бірінен кейін бірі ретімен келеді: дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, жұма, сенбі, жексенбі. “Апта” сөзі парсы тілінен аударғанда “жеті” деген мағына береді. Апта уақыттың негізгі өлшем бірлігіне жатпайды. Оны күнделікті өмірде қолданады. 1. — Жеті саны қандай сан? — Жеті саны — «киелі сан» 2. — Жеті санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер? Жеті қазына (7 сокровищ) Жеті ата (7 поколений) Жеті ырыс (7 изобилий) — Наурыз көже жеті түрлі тағамнан жасалады. — Кемпірқосақтың жеті түсі бар. (Ж)Кіріспе тапсырма Оқушыларды шеңберге тұрғызып, апта күндерін айтқызу дүйсенбі;сейсенбі;сәрсенбі;бейсенбі;жұма;сенбі;жексенбі «Жеті күн» ойыны. Оқушыларды ортаға шығарып, шеңберге түрғызу. Оқушыларға апта күндерінің атаулары жазылған парақшаларды таратыпғ оқушыларды жеті-жетіден топқа бөлу. Осы жеті күнді апта деп атайтынын түсіндіру. Әр күннің өз атауы бар. -Жексенбіден кейін қай күн келеді? Содан кейін келесі аптаны тұрғызып, барлық топпен жұмыс жасау. Ұжымдық жұмыс. «Бәйге» 1.Аптада неше күн бар? 2.Сабақ кестесіне қара.Аптаның қай күндерінде дене шынықтыру сабағы өтеді? 3.Жұманың алдында аптаның қай күні келеді? 4.Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтеді? 5.Сейсенбіден кейін неше күн өткенде сенбі болады? Қ.Б. смайлик |
Апта күндері жазылған парақшалар Оқулық,суреттер Апта күндерінің кестесі |
||||
|
5 мин
10-мин
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Рефлексия
|
Жұптық жұмыс. Шығарып көр Нүргүл дүйсенбі күні вокал үйірмесіне барды.2күннен кейін домбыра үйірмесіне барады.Домбыра үйірмесі аптаның қай күнінде болады? Қ.Б. смайликтер Топтық жұмыс. «Мозаика құрастыр.» Шашылған мозаика пазлдарын, апта күндерінің ретімен жинандар. 1-топ. Аптаның пазлдарын көк түспен бояңдар. 2-топ. Аптаның пазлдарын қызыл түспен бояңдар. 3-топ. Аптаның пазлдарын жасыл түспен бояңдар. Қ.Б. «Бас бармақ әдісі « арқылы Сергіту сәті. Өзіндік жұмыс. Ертегілер оқу Жанат ертегілер кітабын тура 1апта оқыды.Ол ертегілерді неше күн оқыды? Бір аптада неше күн бар? — Бүгін аптаның қай күні? — Сендер аптаның қай күнінде сабаққа келесіңдер? — Сейсенбі аптаның нешінші күні? — Дүйсенбіден кейін қай күн келеді? — Жексенбінің алдында қай күн? — Арғы күн қай күн болады? — Сендер қалай ойлайсыңдар, қандай іс-әрекеттердің ұзақтығын тәулікпен емес, аптамен өлшеуге болады? Неге? Кері байланыс. «Желкенді кеме» әдісі арқылы.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Апта күндері. Саған аптаның қай күні ұнайды? Неге? Балалар, сендер бүгінгі күнге ризасыңдар ма? Ризамыз, ризамыз. Бүгін күнге ризамыз! |
Мозаика пазлдары Бейнебаян Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Апта күндері" 1 сынып
Ашық сабақ "Апта күндері" 1 сынып
|
САБАҚ:Математика Тақырыбы: Апта күндері |
Мектеп: « №18 орта мектеп» |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Изтурганова Камар |
||||||
|
СЫНЫП:1 м |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары Сабақтың мақсаты |
1.1.3.5 сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай Апта — уақыттың өлшем бірлігі деген түсінік қалыптастыру; практикалық тапсырмалардың көмегі мен аптаның ұзақтығын түсіндіру. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
апта 7 тәуліктен тұратын уақыт аралығы екенін түсінеді;апта күндерінің ретін біледі. |
|||||
|
Тілдік мақсаты |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
|||||
|
дүйсенбі;сейсенбі;сәрсенбі;бейсенбі;жұма;сенбі;жексенбі |
||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Жеті санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер? |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу |
|||||
|
Құндалылықтарды дамыту |
Мәңгілік Ел – бұл Тәуелсіздік және Астана |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Минут |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарлан ған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар 10 көлеміндегі сандарды санауға арналған санау материалдар |
||||
|
Басы 5мин «Миға шабуыл» стратегиясы М |
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. - Балалар, бір жылда неше мезгіл болады? - Қазір жылдың қай мезгілі? - Қыс. Суретін көрсету - Қыс айларын кім айтады? - Қыстан кейін қай мезгіл келеді? - Көктем. Көктем айларын кім айтады? /сурет/ - Көктемнен кейін қай мезгіл келеді? Көктем айларын кім атап шығады? /сурет/ - Көктемнен кейін қай жыл мезгілі келеді? - Жаз. Жаз айларын кім айтады? /сурет/ Тақтадағы тірек сызбаға назар аударайық. Жыл Маусым Ай Апта Күн Суреттегі заттардың атауларының тек бас әріптерін жаз. Алма Піл Тау Айна |
Көңілді әуен қосып қою Суреттер |
||||
|
Ортасы 20мин
|
А П Т А
Қандай сөз
шықты? Апта — 7 тәулікке тең уақыт аралығы. Апта күндері бірінен кейін бірі ретімен келеді: дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, жұма, сенбі, жексенбі. “Апта” сөзі парсы тілінен аударғанда “жеті” деген мағына береді. Апта уақыттың негізгі өлшем бірлігіне жатпайды. Оны күнделікті өмірде қолданады. 1. — Жеті саны қандай сан? — Жеті саны — «киелі сан» 2. — Жеті санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер? Жеті қазына (7 сокровищ) Жеті ата (7 поколений) Жеті ырыс (7 изобилий) — Наурыз көже жеті түрлі тағамнан жасалады. — Кемпірқосақтың жеті түсі бар. (Ж)Кіріспе тапсырма Оқушыларды шеңберге тұрғызып, апта күндерін айтқызу дүйсенбі;сейсенбі;сәрсенбі;бейсенбі;жұма;сенбі;жексенбі «Жеті күн» ойыны. Оқушыларды ортаға шығарып, шеңберге түрғызу. Оқушыларға апта күндерінің атаулары жазылған парақшаларды таратыпғ оқушыларды жеті-жетіден топқа бөлу. Осы жеті күнді апта деп атайтынын түсіндіру. Әр күннің өз атауы бар. -Жексенбіден кейін қай күн келеді? Содан кейін келесі аптаны тұрғызып, барлық топпен жұмыс жасау. Ұжымдық жұмыс. «Бәйге» 1.Аптада неше күн бар? 2.Сабақ кестесіне қара.Аптаның қай күндерінде дене шынықтыру сабағы өтеді? 3.Жұманың алдында аптаның қай күні келеді? 4.Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтеді? 5.Сейсенбіден кейін неше күн өткенде сенбі болады? Қ.Б. смайлик |
Апта күндері жазылған парақшалар Оқулық,суреттер Апта күндерінің кестесі |
||||
|
5 мин
10-мин
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Рефлексия
|
Жұптық жұмыс. Шығарып көр Нүргүл дүйсенбі күні вокал үйірмесіне барды.2күннен кейін домбыра үйірмесіне барады.Домбыра үйірмесі аптаның қай күнінде болады? Қ.Б. смайликтер Топтық жұмыс. «Мозаика құрастыр.» Шашылған мозаика пазлдарын, апта күндерінің ретімен жинандар. 1-топ. Аптаның пазлдарын көк түспен бояңдар. 2-топ. Аптаның пазлдарын қызыл түспен бояңдар. 3-топ. Аптаның пазлдарын жасыл түспен бояңдар. Қ.Б. «Бас бармақ әдісі « арқылы Сергіту сәті. Өзіндік жұмыс. Ертегілер оқу Жанат ертегілер кітабын тура 1апта оқыды.Ол ертегілерді неше күн оқыды? Бір аптада неше күн бар? — Бүгін аптаның қай күні? — Сендер аптаның қай күнінде сабаққа келесіңдер? — Сейсенбі аптаның нешінші күні? — Дүйсенбіден кейін қай күн келеді? — Жексенбінің алдында қай күн? — Арғы күн қай күн болады? — Сендер қалай ойлайсыңдар, қандай іс-әрекеттердің ұзақтығын тәулікпен емес, аптамен өлшеуге болады? Неге? Кері байланыс. «Желкенді кеме» әдісі арқылы.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Апта күндері. Саған аптаның қай күні ұнайды? Неге? Балалар, сендер бүгінгі күнге ризасыңдар ма? Ризамыз, ризамыз. Бүгін күнге ризамыз! |
Мозаика пазлдары Бейнебаян Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
||||
шағым қалдыра аласыз















