ИНФОРМАТИКА ПӘНІ БОЙЫНША 6 СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ .
Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты қорғау.Вирустан қорғау программалары
|
Сабақ: |
Мектеп: №35 орта мектебі |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Даниярова Индира Сериковна |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Ақпарат түрлерін өздігінен анықтап, қорғау жұмыстарын жасау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
Компьютердегі вирус түрлерін анықтау |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
бағдарламаны тексеру |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
қорғау жұмыстарын жасау |
||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпарат қасиеті |
|||||
|
Жоспарланған уақыт 40 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар құрал-жабдықтар |
||||
|
Басталуы |
«Санамақ» ойыны арқылы топқа бөлу 1,2... «Даналық» сандығы Өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап арқылы қайталау Тақырыпты ашу Сурттерді көрсете отырып сұрақтарға жауап беру Табыс критерийін оқушылармен бірге құрастыру «Қарама –қайшы элемент кестесі» тәсілі Топтық жұмыс: Кестені толтырып, салыстыру жұмыстарын жүргізеді |
Қима қағаздар
|
||||
|
Адам вирусы |
Компьютер вирусы |
|||||
|
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Ортасы |
Жұптық жұмыс: Ақпаратты қорғау жолдарын анықтау. Табыс критерийімен бағалау |
|||||
|
Аяқталуы |
Жеке жұмыс:Компьютерде тәжірибелік жұмыс 1.тапсырма: Вирусты анықтау 2.тапсырма: Қорғау 3.тапсырма: Жаңарту Табыс критерийімен бағалау «Қосу-алу-қызықты» әдісі арқылы рефлексия жасау Кері байланыс:«Ойды аяқта» Үйге тапсырма: Ең танымал вирус бағдарламаларын жазып келу |
суреттер
|
||||
|
Қосымша ақпарат: Информатика негіздері оқулығы, You Tube «Вирус түрлері» |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
1.Пəнаралық байланыс 2.Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері. 3.АКТ-мен байланыс 4.Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
|
|
1. 2. 3. 4. |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||
|
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ақпаратты қорғау.Вирустан қорғау программалары" 6 сынып
Ашық сабақ "Ақпаратты қорғау.Вирустан қорғау программалары" 6 сынып
ИНФОРМАТИКА ПӘНІ БОЙЫНША 6 СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ .
Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты қорғау.Вирустан қорғау программалары
|
Сабақ: |
Мектеп: №35 орта мектебі |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Даниярова Индира Сериковна |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Ақпарат түрлерін өздігінен анықтап, қорғау жұмыстарын жасау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
Компьютердегі вирус түрлерін анықтау |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
бағдарламаны тексеру |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
қорғау жұмыстарын жасау |
||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпарат қасиеті |
|||||
|
Жоспарланған уақыт 40 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар құрал-жабдықтар |
||||
|
Басталуы |
«Санамақ» ойыны арқылы топқа бөлу 1,2... «Даналық» сандығы Өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап арқылы қайталау Тақырыпты ашу Сурттерді көрсете отырып сұрақтарға жауап беру Табыс критерийін оқушылармен бірге құрастыру «Қарама –қайшы элемент кестесі» тәсілі Топтық жұмыс: Кестені толтырып, салыстыру жұмыстарын жүргізеді |
Қима қағаздар
|
||||
|
Адам вирусы |
Компьютер вирусы |
|||||
|
|
|
|||||
|
|
||||||
|
Ортасы |
Жұптық жұмыс: Ақпаратты қорғау жолдарын анықтау. Табыс критерийімен бағалау |
|||||
|
Аяқталуы |
Жеке жұмыс:Компьютерде тәжірибелік жұмыс 1.тапсырма: Вирусты анықтау 2.тапсырма: Қорғау 3.тапсырма: Жаңарту Табыс критерийімен бағалау «Қосу-алу-қызықты» әдісі арқылы рефлексия жасау Кері байланыс:«Ойды аяқта» Үйге тапсырма: Ең танымал вирус бағдарламаларын жазып келу |
суреттер
|
||||
|
Қосымша ақпарат: Информатика негіздері оқулығы, You Tube «Вирус түрлері» |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
1.Пəнаралық байланыс 2.Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері. 3.АКТ-мен байланыс 4.Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
|
|
1. 2. 3. 4. |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||
|
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз














