Материалдар / Ашық сабақ. Ақша

Ашық сабақ. Ақша

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ,Математикадан алған білімдерін тексеру. Ақша туралы түсініктерін қалыптастыру. Ақшаны ұсақ монеталармен ұсақтай білуді игерту. Математикалық түсініктерін кеңейту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Мамыр 2022
327
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады







Педагогтың аты - жөні

Шпекбаева Раушан Кажымукановна

Күні:


Сынып:3-А

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Қағаз ақша.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.6. 1000,2000,5000, теңгелік ақшаларды ажырту және түрліше төлем жасау.

Сабақтың мақсаты:

Барлығы:Жаңа тақырыпқа байланысты тапсырмаларды орындайды.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин












































Сабақтың ортасы




27 мин



















































































































































Сабақтың соңы 6 мин



























































































Ұ.(М.К) Жылулық шеңбері.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Балалар сабақты бастамас бұрын, бір-бірімізге сәттілік тілейік .

Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен,

Бізге келсін қуаныш, нұр іздеген.

Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз

Үлгі алсын көрген жан мына бізден.


Оқушыларды суреттер арқылы 3 топқа бөлу.


Топқа бірігу.

Өзен атаулары арқылы топқа біріктіру.

«Есіл», «Жайық», «Ертіс» топтары.

Картамен жұмыс.

Есіл-Астана қаласы осы өзеннің бойында орналасқан.

Ертіс-Қазақстандағы ең ірі өзен.

Жайық –Батыс Қазақстандағы ұзын өзен


Өткенді қайталау.

Ұжымдық жұмыс .

«Сандармен сырласайық»

111 санын екі есе артыр

468 санын 4 есе кеміт

100 санын 135 санына аттыр

Көбейту мен бөлудің компонеттерін ата.

Дескриптор:

Тапсырманы орындайды

Теңдігін айтады.

ҚБ: «Графикалық бағалау»

Жаңа сабақ

Таныстыру.

«Ұлттық валюта»


Рисунок 4

-Қағаз ақшалардың қайсылары саған таныс?

-Мынау неше теңгелік қағаз ақша?

-Таныс емес ақша бар ма?

1. Жеке жұмыс. «Балық аулау» әдісі.

Әр топтан екі оқушыдан шақырып, қармақпен балық аулатамын. Қармаққа ілінген ақшаның неше теңгелік екенін атайды.


Критерий:

Қармаққа ілінген қағаз ақшаларды таниды, неше теңгелік екендігін айтады.

Дескриптор:

1.Қармаққа ілінген қағаз ақшаны таниды.

2. Қағаз ақшаның неше теңгелік екенін атайды.

ҚБ. «Қор жинау» әдісі бойынша 200 теңгелік қағаз ақшамен бағалау.



2. Топтық жұмыс. «Сәйкестендіру» әдісі.

І топ орындайды.


Рисунок 5

Критерий:

2000 теңгелік, 5000 теңгелік қағаз ақшаларды ұсақтайды.

Дескриптор:

  1. 2000 теңгелік қағаз ақшаны ұсақтайды.

  2. 5000 теңгелік қағаз ақшаны ұсақтайды.

  3. Тағы қалай ұсақтауға болатынын көрсетеді.

ҚБ. «Қор жинау» әдісі бойынша 500 теңгелік қағаз ақшалармен бағалау.

3. Топтық жұмыс.«Топтастыру» әдісі.

ІІ, ІІІ топтар орындайды.


Рисунок 7


Критерий:

Көрсетілген соманы әр түрлі тәсілмен жинайды.

ІІ топқа дескрипторлар:

  1. 9000 теңгені әр түрлі тәсілмен жинайды.

  2. 700 теңгені әр түрлі тәсілмен жинайды.

ІІІ тоқа дескрипторлар:

  1. 6000 теңгені әр түрлі тәсілмен жинайды.

  2. 1000 теңгені әр түрлі тәсілмен жинайды.

ҚБ. « Қор жинау» әдісі бойынша 500 теңгелік қағаз ақшалармен бағалау.


4. Ұжымдық жұмыс. «Бәйге» ойыны.Есептің сұрағына жауап беру үшін саған мәліметтердің қайсысы қажет болғанын анықтап, оны шығар.

Есіл өзенінде теплоходпен серуендеуге 9 турист келді. Олар ересек адамдарға арналған 1000 теңгелік 3 билет және балаларға арналған 500 теңгелік 6 билет сатып алды. Олар билетке барлығы неше теңге төледі?


1000*3+500*6=3000+3000=6000(тг)

Критерий:

Есеп мазмұнын түсініп, маңызды мәліметтерді тауып, есепті шығарады.

Дескрипторлар:

  1. Есеп мазмұнын түсінеді.

  2. Маңызды мәліметтерді таба біледі.

  3. Есептің жауабын дұрыс табады.

ҚБ. « Қор жинау» әдісі бойынша 1000 теңгелік қағаз ақшалармен бағалау.


Сергіту сәті. «Дүкенде» ойыны.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ