|
|
Пәні:әдебиеттік оқуТақырыбы: Ақылшым-мұғалім.Күні:17.11.2017ж
| Алматы облысы,Талғар ауданы,Кеңдала ауылы«Мектеп жасындағы шағын орталығы бар №42 жалпы білім беретін орта мектеп»мемлекеттік коммуналдық мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі Нуртай Кулзада
|
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары)
| 2.2.3.1-мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау2.2.1.1-мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп,мәнерлеп оқу. |
|
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:. |
| өлеңді мәнерлеп оқиды.Негізгі ойды анықтайды. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| топта жұмыс жасай отырып өз ойын ашық айтады. |
| Кейбір оқушылар: |
| тапсырмаларды орындауда белсенділік танытады.Шығармашылық тапсырмаларды тиянақты орындайды.Лидерлік қабілеттерін танытады. |
Бағалау критерийлері: | Өлеңді мәнерлеп оқып,тапсырмаларды орындайды.Жеке, жұпта, топта белсенділік танытады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аударып,тақырыпқа сай пікірін айта алады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|
|
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,көркем еңбек,тәрбие құндылықтары. |
Тілдік мақсат:
| Оқушылар орындай алады:өлеңді мәнерлеп оқиды,өз ойын еркін айтып жеткізеді.
|
| Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:ұстаз,мұғалім,білім беруші. Мұғалім-учитель-tishe |
| Талқылауға арналған сұрақтар:-Ұстаз сөзіне қандай мағынасы жуық сөздер бар? |
| -Мұғалім деген кім? -Кімге мұғалім мамандығы ұнайды? |
Алдыңғы оқумин | Өткен сабақта өтілген «Мектеп –біздің анамыз» тақырыбы бойынша үй тапсырмасын тексеру мақсатындағы топтық жұмыс:1-топ:жазушылар -автор туралы мәлімет.2-топ: ақындар- өлеңді мәнерлеп оқу.3-топ: зерттеушілер - сөздіктер.4-топ:суретшілер- суретпен жұмыс |
ЖоспарланғанУақыт | Жоспарланған жаттығулар (төмендежоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 5минут |
Топқа бөлу Психологиялық ахуал қалыптастыру: Топ бойынша сәттілік тілеу. | 1-топ:жазушылар2-топ:ақындар3-топ:зерттеушілер4-топ: суретшілер |
Ортасы 15 минут
| Білу және түсіну 7 минут Топтық жұмыс:«Ұстаз» сөзжұмбағын шешу:1.Оқу-білім...(бұлағы)2.Қына тасқа бітеді,Білім ....(басқа) бітеді.3....(Ат) өнері білінбес,Бәйгеге түсіп жарыспай.4....(Ақыл) –тозбайтын тон,Білім-таусылмайтын кен.5.Оқу инемен құдық ...(қазғандай).Ортақ тақырып қою. (топтардың бірін бірі бағалауы)Ұстаз сөзіне мағынасы жуық сөздерді айту:ұстаз,мұғалім,.....Ұстаз –деген кім?Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.«Ақылшым-мұғалім» Оқылым:оқып беру,іштей оқу,әр топтан бір оқушыға тізбелей оқыту. «Балмұздақ таяқшалары» стратегиясын қолдану.Авторы туралы мәліметпен танысу.Қолдану 8 минут Жалпыға арналған тапсырма:жазылымДәптермен жұмыс.Тақырыпты жазу. 6-тапсырма.Әр топтан бір-бір оқушыға оқыту. |
Сөзжұмбақ жазылғанплакаттар
оқулық
слайд
|
Сергіту сәті 3 минут | «Әлқисса» | Көңілді әуен
|
Аяқталуы минут7 мин | Синтез.Топпен жұмыс:1-топ:жазушылар мұғалім
2-топ:ақындар өлең құрастыру: Күндей жарқын көңілі,Ұстаз біздің –.....(анамыз).Өнер,білім,тәрбиені,Ұстаздан біз .....(аламыз)3-топ: суретшілер «Ұстазға тарту» гүл суретін салу.4-топ: зерттеушілер ұстазды құрметтеуге байланысты 3-4 әдептілік ережесін жазу. |
А3 парағыМаркерлер ,түрлі түсті бояулы қарындаштар
|
Кері байланыс3мин | Жетістік баспалдағы
|
|
Үйге тапсырма:өлеңді жаттау
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыБайланыс |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |