Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Архимед күші" 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Физика Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: М.Ғабдуллин атындағы№52ЖОМ КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Саматова Лала |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: жоқ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтақырыбы |
|
Архимед күші |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
Оқушылар осы Архимед күшінбіледі, күнделіктіөмірде, формуласынесепшығарудақолданабілуге үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлықоқушылар:Архимедкүшініңформуласынбіледі. Көптеген оқушылар: Есептершығарудаесептіңшартынасәйкесфомулалардыанықтайалады. Кейбіроқушылар: Қолданатынформуланыбелгілеп,ондағыбелгісіз шаманы анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістіккритерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар |
Күш Сила Ғorce |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтары дарыту |
Құндылықтарды дарыту әр бір тапсырманы тиянақты орындап нақты жауап беру арқылы жүзеге асады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстанупәндеріменбайланысты. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқыбілім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
Үйжұмысынтексеру |
Оқушылардықарсыалу,ынтымақтастықатмосферасынқұру.Оқушылардытүрлі-түсті карточка арқылы топтпарға бөлу. «Бұлақ» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау «Білімінді тексер» әдісі дәптермен жұмыс жүргізу «Бәйге» әдісі бойынша сабақты пысықтау Бұл әдісте оқушыларға өткен тақырыптарды қайталап, пысықтау мақсатында оқушыларға эстафеталық білім картасы таратылады. Эстафеталықбілімкартасы
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңортасы |
«Джиксо» әдісі Тапсырма бойынша постер қорғау, тәжірибе арқылы дәлелдеу 1 тапсырма: «Архимед күші» дегеніміз не? Денелердің жүзу шарттары. Анықтамабер. Дескриптор: Архимед заңынтұжырымдайалады. Нәтижесінде білім алушы: Сұйық, ығыстыру,күш терминдерін пайдаланып анықтама құрастырады. Архимед заңы-сұйыққа батырылған денеге осы дене ығыстырып шығарған сұйықтың салмағына тең ығыстырушы күш әрекет етеді. Кері байланыс: 2 тапсырма: Архимед күшінің формуласын анықта. Дескриптор: Архимед күшін анықтайды. Нәтижесінде білім алушы: Сұйыққа батырылған денені ығыстыратын Ғы күшті архимед күші (Ға= gV Кері байланыс: 3 тапсырма: «Кім жылдам» есептер шешу(оқулықмен жұмыс) 1.Көлемі 0,4м3 болатын дене суға жартылай батырылған денеге әсер ететін архимед күші қандай? 2. Су астындағы массасы 35 кг, көлемі 0,015 м3 тасты көтеру үшін қандай күш жұмсау керек? 3. Судағыденеге 2500мН Архимед күшіәсеретеді. Осы дененісынапқандайкүшпенкеріитереді? Дескриптор:
Нәтижесіндебілімалушы: Білімалушыформуланыанықтап,есепшығарудақажеттіформуланықолданып,белгісіз шаманы анықтайалады «Жаңғақ» әдісі арқылы жаңа сабақты пысықтау
Полиглот бөліміндефизикалықшамалардың белгіленуіберіледі, оқушылар осы физикалықшамалардың қандайшамаекенінтауып, қазақ, орыс, ағылшынтілдеріндеплакатқажазып, оны тақтағашығыпоқыпбереді. №1
|