Материалдар / Ашық сабақ. "Арманға қалай жетеміз?" 5-cынып.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. "Арманға қалай жетеміз?" 5-cынып.

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Сәуір 2019
2526
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

2018- 2019 ОҚУ ЖЫЛЫ

«Ә.Жанкелдин атындағы орта мектебі» КММ

Ашық сабақ


Пәні: Қазақ тілі

Тақырыбы: «Арманға қалай жетеміз?»

Сыныбы: 5


Өткізген: Құрманбаева Ұлбосын

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Мектепішілік «Өрлеу» шығармашылық тобының семинары



























































Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Күні: 23.01.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Құрманбаева Ұлбосын Жұбанышқызы

Мектебі: «Ә. Жанкелдин атындағы орта мектебі »КММ

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Арманға қалай жетеміз?

Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме)

5.Т/А3.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

5.Ж1. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру.

5.ӘТН4.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында қолдана білу, ажырата алу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құрады

Кейбір оқушылар орындай алады:

Деректі және дерексіз зат есімдерді меңгереді.

Күтілетін нәтижелер

Қиялдың адам арманын шарықтататын құбылыс екенін түсінеді, зат есімнің мағыналық түрлерін меңгереді, белгілі тақырып бойынша қиялдай алады.

Құндылықтар

Ынтымақтастық, шыдамдылық.

АКТ дағдысын қолдану

Слайд, аудиомәтін, видеоролик

Пәнаралық байланыс

Әдебиет

Өмірмен байланысы

Жетістікке жеткен ерекше қабілетті адамдар

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Қолданылатын қажетті құрал-жабдықтар


Қима қағаздар, маркерлер,флипчарт, презентация, интерактивтік тақта, сурет, топқа бөлетін суреттер, т.б

Оқыту тәсілдері


Әңгімелесу, түсіндіру, сұрақ-жауап, «Арман» тренингі, постер, ой шақыру, тыңдалым, жазылым, оқылым, айтылым, т.б.

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Сабақ барысындағы мұғалім мен


оқушылардың іс-әрекеттері


Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу


















Мұғалім жағымды атмосфера орнату үші «Арман» тренингін ұйымдастырып, оқушыларға:

- Балалар,көздеріңді жұмып, арман ойлаңдар,-дейді.

- Ойладыңдар ма? Ал, енді сол армандарыңның орындалып жатқандығын көз алдарыңызға елестетіңдер!

- Көз алдарыңа елестеттіңдер ме? Қандай күшті! Бәріңізге де сол ойлаған армандарыңыздың орындалуына тілектеспін!


Оқушылар осы суреттер арқылы үш топқа бөлінеді






Оқушылар көздерін жұмып, арман ойлайды.



Оқушылар тағы да көздерін жұмады, қиялдайды.






Өткен сабақты тексеру

Мұғалім оқушыларға карточка таратып береді.

Оқушылар карточкадағы сұрақтарға жауап береді,мысал келтіреді



Оқушылар өз ой пікірін айтады, талқылайды.

Қызығушылықты ояту





Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді көрсетеді, «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, сұрақтар қояды:

- «Армансыз адам – қанатсыз құс» деген сөзге қосыласың ба?

- Мүлдем қиялдамайтын, армансыз адам болуы мүмкін бе? Қалай ойлайсың?

Мағынаны тану





























1. Білу. Түсіну.

А) Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.

Тыңдалым. 4-тапсырма.



Оқушылар тыңдалым мәтінін зейін қойып тыңдайды.

Ә) Оқылым. Айтылым.

Оқылым. Айтылым. Ақпараттың дұрыстығын тексереді, қатесі болса, ойларын дәлелдейді.

2. Тілдік бағдар. Деректі, дерексіз зат есімдер туралы мағұлмат береді.


Деректі, дерексіз зат есімдерді меңгереді.


3. Талдау және қолдану.

А) Жазылым. Оқулықтағы 7-тапсырманы орындатады.



Мақал-мәтелдер, жұмбақтар, тақпақтар тауып жазады.

Ә) Оқылым. Оқулықтағы 8- тапсырманы орындатады.

9-тапсырманы орындатады.

Мәтінді оқиды. Жоспар құрады.


Мәтіннен деректі, дерексіз зат есімдерді теріп жазады.

4. Сергіту сәті. «Ерекше қабілет» тақырыбына постер дайындауларын сұрайды.


Постер дайындайды.



ІІІ Қорытынды



Оқулықтағы 11-тапсырманы орындатады.

Рөлдік ойын. Диалог құрайды.


IV Үйге тапсырма


Оқулықтағы 10- тапсырманы береді.

Күнделіктеріне жазып алады.

V Бағалау



Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім сабаққа жақсы ынтамен қатысқан оқушыларды мадақтайды.


Кері байланыс





«Олимпиада шеңбері»




Оқушылар ұсынылған стикерлерге тілек жазып жапсырады.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!