2. Үй тапсырмасын
сұрау
«Кездейсоқ карта» әдісі арқылы
үй тапсырмасы сұралады. Wordwall
бағдарламасы арқылы тақтада көрсетілген
сұраққа оқушылар жауап
береді.
1.Салық пен салғырттың айырмашылығы
?
Артық өнімдерді сатуға рұқсат
етілді
2."Әскери коммунизм" саясатының негізгі
белгілері қандай
?
-
Азық-түлік салғыртын
енгізу
-
Жеке саудаға тиым
салу
-
Азық-түлікті теңгерме ұстанымына сәйкес
бөлу
-
Ірі,орта және ұсақ өнеркәсіптерді мемлекет
меншігіне
көшіру
-
Жалпыға бірдей еңбек міндеткерлігін
енгізу
3.Азамат соғысы қай жылдары болды
?
1918-1920 жылдар
аралығы
4.1921-1922 жылдардағы аштық салдарынан
қырылған малдың саны қанша
?
Малдың
80% - ына дейін қырылып
қалды
5.Паек дегеніміз не
?
Паек-белгілі бір мерзімді күнге арнап,тиісті
мөлшерде берілетін
азық-түлік
6."Әскери коммунизм" саясатының салдары
қандай болды
?
7.Аштықтан қаза тапқандар саны
?
2 млн 300
мың
8.Осы аштыққа байланысты шығарылған "Жұт"
өлеңінің авторы кім
?
Ілияс
Жансүгіров
9.Ашаршылықпен күрес үшін қабылданған
іс-шаралар
?
1921 жылы Ә.Бөкейханов ашыққан халыққа көмек
ретінде мал жинап көмек ретінде
жіберілді.
10.Азамат соғысы жылдарында қабылданған
саясат ?
Жаңа экономикалық
саясат
3.Жаңа сабақты
түсіндіру
Жаңа сабақты түсіндіру
барысында Қазақстандағы жаңа экономикалық саясатқа байланысты
арнайы дайындалған видео үзінділер
көрсетіледі.
4.Топтық
жұмыс
.Топтық жұмыс бойынша әр топ
өзіне берілген тапсырмаларды орындайды.
1."Ашық сұхбат"
әдісі:
Жаңа экономикалық саясатқа
көшу,жер-су реформасы
2."Хронологиялық тізбек"
әдісі:
Жаңа экономикалық саясаттың
мақсаты мен мазмұнын ашу
3."Менталды карта " әдісі
:
Картада көрсетілген қалаларда
бойынша Жаңа экономикалық саясаттың нәтижелерін
талдау
5.Сабақты
бекіту
LearningApp
бағдарламасы бойынша Әскери коммунизм және Жаңа
экономикалық саясатқа келетін оқиғаларды тиісінше
сәйкестендіреді.
6.Бағалау
Бағалау
шкаласы:
"5" - 9-10
балл
"4" - 7-8
балл
"3" - 5-6
балл
|
Есімі аталған оқушылар
кезекпен-кезек шығып картада шыққан сұрақтарға жауап
береді.
Оқушылар видео үзіндіні зер
салып тыңдайды.
Топтар өздеріне берілген
тапсырмалар бойынша жұмыс жасай отырып,сабақта алған ақпараттарымен
бөліседі.
Оқушылар кезек-кезек тақтаға
шығу арқылы сәйкестендіру жұмысын
жасайды.
Сабақ барысында белсенді
қатысқан оқушылар балдық жүйемен
бағаланады.
|