5 сыныпқа арналған қысқамерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Аспан әлемінің құпиялары |
Мектеп: №8 орта мектебі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Айгужина Ж.С. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар:15 |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аспан әлемі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.О6. Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру. 5.А3.Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту. 5.Ж3.Жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Аспан денелері туралы ақпарат бойынша жаңа сөздерді меңгереді. Көбі: Аспан денелері туралы ақпарат бойынша берілген сөздерді сипаттайды. Мәтінді әңгімелеуде қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескереді. Кейбірі: Жазба жұмыстарында берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады және мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтін құрастыруда берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады. Мәтінге қатысты сұрақтарға өз ойын білдіреді. Ойын білдіру барысында қазақ тіліне тән төл дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескереді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
аспан әлемі жұлдыз құпия қозғалыс бақылау аспан денесі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғатты сүюге тәрбиелеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Тәуелсіз Қазақстан |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Қораптан күн, жұлдыз, айдың суреттерін алғыза отырып топқа бөлу. Сәлемдесу, түгендеу. Сәлем саған мектебім... «Танысу» (үш тілде)әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру. - guys today we have a special lesson to visit us, let's introduce ourselves. - so, first introduce ourselves, and then say what good quality we have. - start please. - what's your name, what a good quality you have. "Ортадағы қалам" тіл дамыту жұмысы -Қазақстан Республикасының рәміздерін ата? -әнұран, елтаңба, ту -what time of year is it now? -it's winter. -Ең басты байлық не? -денсаулық -what you know winter month? -the winter months of December January February. -Астана қаласының бас символы не? -бәйтерек -what day today? -it's Thursday. -ҚР Ұлттық валютасы не? -теңге -Do you know what date is it today ? -today, 7 Feb. «Сөзді тап» әдісі (сөздікпен жұмыс) Суреттермен жұмыс: емхана, Астана, пияз, ана, қыран, дәрігер, тұлпар, бәйтерек, ірімшік, сәбіз. АСПАН ӘЛЕМІ (ребус) - Бүгін не туралы айтамыз, не істейміз? - Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Дәптерімізді ашып бүгінгі күнді жазып қоямыз, және тақырыбымыз: Аспан әлемі
|
А4 ақ қағаздары Қобдиша, қиынды қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 11 мин 7 мин |
Тыңдалым: (Бейнефильм I-mektep) Айтылым: Дұрыс, Бұрыс
Тыңдалым, айтылым:
Кері байланыс
СЕРГІТУ СӘТІ
Оқылым, Жазылым: топпен жұмыс
Тапсырма: 1-топ "511" әдісі (топпен жұмыс) 2-топ бағандағы сөздерді сәйкестендіру (жұппен жұмыс) 3-топ семантикалық картаны толтыру (жеке -дара жұмыс)
|
Оқулық, түрлі-түсті қарындаш-тар, фломастер-лер, маркерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Ойын "Артығын алып таста" now guys we with you play a game, put it away excess. looked at the screen and chose the right and correct option. Сөздікпен жұмыс: алдымызда жатқан сөздердің аудармаларын табамыз. Тексереміз.
Кел ән шырқайық:Twinkl,twinkl, little star… Рефлексия: екі жұлдыз, бір тілек guys, today we worked well, thanks for the lesson. Ал енді балалар өзімізді бағалайық Мен бүгін.... білдім Мен бүгін ....үйрендім Маған қиын.... болды
|
I-mektep: Артығын алып таста |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма: 50-бет, 6-тапсырма (диалог құрастыру) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Аспан әлемі" 5 сынып
Ашық сабақ "Аспан әлемі" 5 сынып
5 сыныпқа арналған қысқамерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Аспан әлемінің құпиялары |
Мектеп: №8 орта мектебі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Айгужина Ж.С. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар:15 |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аспан әлемі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.О6. Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру. 5.А3.Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту. 5.Ж3.Жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Аспан денелері туралы ақпарат бойынша жаңа сөздерді меңгереді. Көбі: Аспан денелері туралы ақпарат бойынша берілген сөздерді сипаттайды. Мәтінді әңгімелеуде қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын ескереді. Кейбірі: Жазба жұмыстарында берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады және мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтін құрастыруда берілген бейнелеу құралдарын дұрыс қолданады. Мәтінге қатысты сұрақтарға өз ойын білдіреді. Ойын білдіру барысында қазақ тіліне тән төл дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескереді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
аспан әлемі жұлдыз құпия қозғалыс бақылау аспан денесі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғатты сүюге тәрбиелеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Тәуелсіз Қазақстан |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Қораптан күн, жұлдыз, айдың суреттерін алғыза отырып топқа бөлу. Сәлемдесу, түгендеу. Сәлем саған мектебім... «Танысу» (үш тілде)әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру. - guys today we have a special lesson to visit us, let's introduce ourselves. - so, first introduce ourselves, and then say what good quality we have. - start please. - what's your name, what a good quality you have. "Ортадағы қалам" тіл дамыту жұмысы -Қазақстан Республикасының рәміздерін ата? -әнұран, елтаңба, ту -what time of year is it now? -it's winter. -Ең басты байлық не? -денсаулық -what you know winter month? -the winter months of December January February. -Астана қаласының бас символы не? -бәйтерек -what day today? -it's Thursday. -ҚР Ұлттық валютасы не? -теңге -Do you know what date is it today ? -today, 7 Feb. «Сөзді тап» әдісі (сөздікпен жұмыс) Суреттермен жұмыс: емхана, Астана, пияз, ана, қыран, дәрігер, тұлпар, бәйтерек, ірімшік, сәбіз. АСПАН ӘЛЕМІ (ребус) - Бүгін не туралы айтамыз, не істейміз? - Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Дәптерімізді ашып бүгінгі күнді жазып қоямыз, және тақырыбымыз: Аспан әлемі
|
А4 ақ қағаздары Қобдиша, қиынды қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 11 мин 7 мин |
Тыңдалым: (Бейнефильм I-mektep) Айтылым: Дұрыс, Бұрыс
Тыңдалым, айтылым:
Кері байланыс
СЕРГІТУ СӘТІ
Оқылым, Жазылым: топпен жұмыс
Тапсырма: 1-топ "511" әдісі (топпен жұмыс) 2-топ бағандағы сөздерді сәйкестендіру (жұппен жұмыс) 3-топ семантикалық картаны толтыру (жеке -дара жұмыс)
|
Оқулық, түрлі-түсті қарындаш-тар, фломастер-лер, маркерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Ойын "Артығын алып таста" now guys we with you play a game, put it away excess. looked at the screen and chose the right and correct option. Сөздікпен жұмыс: алдымызда жатқан сөздердің аудармаларын табамыз. Тексереміз.
Кел ән шырқайық:Twinkl,twinkl, little star… Рефлексия: екі жұлдыз, бір тілек guys, today we worked well, thanks for the lesson. Ал енді балалар өзімізді бағалайық Мен бүгін.... білдім Мен бүгін ....үйрендім Маған қиын.... болды
|
I-mektep: Артығын алып таста |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма: 50-бет, 6-тапсырма (диалог құрастыру) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















