Ашық сабақ "Астана - бейбітшілік қаласы" 6 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Астана - бейбітшілік қаласы" 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ қазақ тілі пәнінен 6 сыныпқа арналған.
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бөлім: Астана – мәдениет пен өнер ордасы

Мектеп: №43 ОМ

Мұғалімнің аты-жөні: Смагулова Ж.Б.

Күні: 14.11.2018

Сынып: 6

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Астана – бейбітшілік қаласы


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.4.3.1 – Тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолдану және ажырата білу;


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолданып, ажырата біледі.

Кейбір оқушылар:

Өз ойын өмірмен байланыстырып, пікірін білдіре алады.

Тілдік мақсаттар

Негізгі сөздер мен тіркестер: Астана, Бәйтерек, Ханшатыр

Сөйлем құруға арналған тілдік бірліктер: неологизм, термин, кәсіби сөздер

Құндылықтарға баулу

Елімізді қорғауға, құрметтеуге тәрбиелеу


Бағалау критерийлері

Мәтін мазмұнын түсіну

Ой қорытынды шығару

Тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолданады

Дескриптор

Мәтін мазмұнын түсініп, өз ойын білдіре алады

Неологизм, термин, кәсіби сөздерді табады

Алдыңғы оқу

«Бәйтерек монументі»


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар


Басы

10 мин.

Қызығушылығын ояту. Оқушыларды суреттер бойынша топқа бөлу (Астананың зәулім ғимараттары) арқылы топтастыру.

1 топ «Ханшатыр»

2 топ «Бәйтерек»

3 топ «Думан»


«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіру.

1. «Бәйтерек» монументінің авторы кім?

2. Бәйтеректің биіктігі?

3. Неше бөліктен тұрады?

( Астананың сәулетті ғимараттары туралы мәлімет жинау)


3.Жаңа сабақпен таныстыру. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.«Мюнстерберг» әдісі. Берілген әріптердің арасында тұтас сөздер бар. Оқушының міндеті: тез оқып отырып, сол сөздерді табу. лдорастанаенгшщзбейбітшілікчсмитьбқаласытьбюдлжа
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады.


Бейнетаспа көру (Астана туралы)

Оқушылар бейнетаспа арқылы алған әсерлерімен «Микрафон» әдісі арқылы бөліседі


 -Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше, ол - саяхат сабағы. Елордамызға саяхатқа шығамыз.

-Ал саяхатқа шығу үшін біздің қолымызда не болуы керек?

-Карта.

-Дұрыс айтасыңдар, ендеше мен сендерді қазір саяхат картасымен таныстырамын.



Суреттер
















«Мюнстерберг» әдісі





Бейнетаспа

«Микрафон» әдісі

Ортасы

25 мин.

1 аялдама «Пирамида»

Тақырып бойынша мәтінмен жұмыс жүргізу.

Әр топқа мәтін бөліктері беріледі. Әр топтан бір оқушыға дауыстап  оқытамын. Кейін топ мүшелері өзара оқып, мәтін мазмұнын айтады.

Берілген мәтін бөліктері бойынша жұмыс жүргізу. «Теру» әдісі бойынша.

Әр топ мәтін бойынша неологизм, термин, кәсіби сөздерді табады.


Дескрипторлар: - Өз ойын жеткізе алады.

- Сөздерді ажырата алады


2 аялдама «Ақ орда»

2-тапсырма бойынша жазба жұмыс жүргіземін.

Пунктуациялық ережелерді ескере отырып, мәтінді көшіріп жазу. Әр топ ішінде талқылатып, дәптерлеріне жаздырамын.


Дескрипторлар: - Пунктуациялық сауатты жазады

- Өз араларында талқылай алады

3 аялдама «Думан» ойын-сауық орталығы

3-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру.

  1. Астана қаласын қақ екіге бөліп жатқан өзен.

- Ертіс өзені

  1. Астана Бәйтерек монументінің авторы.

-Н.Ә.Назарбаев

  1. Астанада халықаралық ЭКСПО көрмесі қашан болды?

  • 2017ж

  1. Астана күні

  • 6 шілде

  1. Биыл Елордамыздың қанша жылдық мерейтойын атап өттік

  • 25

  1. Астана сәулет ғимараттарын ата

-Бәйтерек,пирамида,думан,ақорда,ханшатыр т.б.

Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді


4 аялдама «Ханшатыр»

Әр топқа берілген тақырып бойынша топпен постер қорғау.

1-топ: «ПОПС формуласы» өз ойын білдіреді

2-топ: «Әріптер сөйлейді» әдісі арқылы сөз тіркестерін құрастырады

3-топ: «Синквейн» әдісі арқылы бес жолды өлең құрастырады.

«ПОПС формуласы»

Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, ...»

Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін ...»

Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын ...»

Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім ...»


«Әріптер сөйлейді» тәсілі арқылы «Астана-арман қала» сөзіндегі әріптерді сөйлетеді. Бірінің айтқан сөзін екіншісі қайталамау керек.

А -

С -

Т -

А -

Н -

А -

А-

Р-

М-

А-

Н-

Қ-

А-

Л-

А-


«Синквейн» әдісі арқылы бес жолды өлең құрастырады.


Дескрипторлар: - Өз ойын жеткізе алады.

- Сөз тіркестерін құрастыра алады.

- Сөздерді мағынасына қарай ажырата алады


Таратпа материалдар




«Теру» әдісі
















«Миға шабуыл» әдісі





















«ПОПС формуласы»






«Әріптер сөйлейді»

















«Синквейн»

Аяқталуы

5 мин.


Бағалау: тапсырма дескрипторларына сәйкес қалыптастырушы бағалау жүргізіледі




Кері байланыс: «Пойыз» кестесін толтырады.






Үйге: Астана қаласына арнап 2 шумақ өлең шығарым көріңдер.



Қосымша ақпарат


Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Мен өз жоспарына қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Өз сабағымызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.

2.





























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.12.2018
4970
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі