Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Астана – мәдениет пен өнер ордасы |
Мектеп: Ақшұқыр мектеп-лицейі |
|||||||||||
|
Күні: 16.11 |
Мұғалімнің аты-жөні:Байекеева Рысгул |
|||||||||||
|
Сынып: 6 Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Астана келбеті – ұлт келбеті. Неологизм |
|||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысу, ойын анық жеткізу. 6.4.3.1. неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдай алады, тақырыпқа байланысты неологизм сөздерді орынды қолданады. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Елорда, руханият, кешен, монумент, мұхитарал Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Олай ойлауға ... себептер бар. Неологизм туралы түсіндім... |
|||||||||||
|
Құндылықтарды игерту |
Оқушылар ел астанасы, оның мемлекет үшін маңызы туралы ой түйеді. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, география |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Әлемнің жеті кереметі» тақырыбындағы сабақтар |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 |
Мұғалім сабақтың тақырыбын анықтау үшін оқушыларға сабақ презентациясында берілген суретті көрсетеді. Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды.
Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. |
1-слайд |
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
1-тапсырма «Өз ойым» әдісі арқылы орындау. - Астана қаласы туралы не білесің? - Астананың ең көрікті жерлері деп қандай ғимаратты айтуға болады? - Астанадағы қандай спорт кешендері, мәдениет орындары бар? Олар қалай аталады? Дескрипторы: Диалогке қатысады. 2 балл Ойын анық жеткізе алады. 2 балл 2-тапсырма Неологизм туралы мәліметті оқып танысады, айтып береді. Тыңдағаны бойынша сұрақ қойып, талдайды. Тыңдалым тапсырмасы Оқушылар алдымен кестеде берілген сұрақтармен танысып алады. Олар алдымен мәтінді тыңдап отырып, төмендегі кестені толтырады. Тапсырма жеке-жеке орындалады. Кесте
Оқушылар кестені тексеріп, мәліметтердің дұрыс-бұрыстығын тексереді. Нәтиже бойынша бір-біріне ұсыныс айтады. Оқушылар ұсыныстар бойынша кестелеріне толықтырулар мен түзетулер жасайды. Сабақты қорытындылау: Диалогта қандай неологизмдер кездесті? (Оқушылардың ықтимал жауаптары: неологизм сөздер - елорда, руханият, кешен, монумент, мұхитарал) Дескрипторлар:
Барлығы: 10 балл |
2-слайд |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Кері байланыс «3-2-1» • Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат • Қиындық тудырған 2 аспект • Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ,... |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Астана - ұлт келбеті"
Ашық сабақ "Астана - ұлт келбеті"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Астана – мәдениет пен өнер ордасы |
Мектеп: Ақшұқыр мектеп-лицейі |
|||||||||||
|
Күні: 16.11 |
Мұғалімнің аты-жөні:Байекеева Рысгул |
|||||||||||
|
Сынып: 6 Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Астана келбеті – ұлт келбеті. Неологизм |
|||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып, диалогке қатысу, ойын анық жеткізу. 6.4.3.1. неологизм, термин, диалект сөз, кәсіби сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтіндегі көтерілген мәселені түсінеді, талдай алады, тақырыпқа байланысты неологизм сөздерді орынды қолданады. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Елорда, руханият, кешен, монумент, мұхитарал Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Олай ойлауға ... себептер бар. Неологизм туралы түсіндім... |
|||||||||||
|
Құндылықтарды игерту |
Оқушылар ел астанасы, оның мемлекет үшін маңызы туралы ой түйеді. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, география |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Әлемнің жеті кереметі» тақырыбындағы сабақтар |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 |
Мұғалім сабақтың тақырыбын анықтау үшін оқушыларға сабақ презентациясында берілген суретті көрсетеді. Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды.
Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. |
1-слайд |
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
1-тапсырма «Өз ойым» әдісі арқылы орындау. - Астана қаласы туралы не білесің? - Астананың ең көрікті жерлері деп қандай ғимаратты айтуға болады? - Астанадағы қандай спорт кешендері, мәдениет орындары бар? Олар қалай аталады? Дескрипторы: Диалогке қатысады. 2 балл Ойын анық жеткізе алады. 2 балл 2-тапсырма Неологизм туралы мәліметті оқып танысады, айтып береді. Тыңдағаны бойынша сұрақ қойып, талдайды. Тыңдалым тапсырмасы Оқушылар алдымен кестеде берілген сұрақтармен танысып алады. Олар алдымен мәтінді тыңдап отырып, төмендегі кестені толтырады. Тапсырма жеке-жеке орындалады. Кесте
Оқушылар кестені тексеріп, мәліметтердің дұрыс-бұрыстығын тексереді. Нәтиже бойынша бір-біріне ұсыныс айтады. Оқушылар ұсыныстар бойынша кестелеріне толықтырулар мен түзетулер жасайды. Сабақты қорытындылау: Диалогта қандай неологизмдер кездесті? (Оқушылардың ықтимал жауаптары: неологизм сөздер - елорда, руханият, кешен, монумент, мұхитарал) Дескрипторлар:
Барлығы: 10 балл |
2-слайд |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Кері байланыс «3-2-1» • Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат • Қиындық тудырған 2 аспект • Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ,... |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













