Астана қаласы № 80 мектеп-гимназия
Бастауыш сынып мұғалімі: Елеуова Ж.Қ
Ашық сабақ
|
|
|
Әдебиеттік оқу |
Күні: 13.12.2017ж |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Алматы мен Астананы қарашы К. Ахметова Астана |
|||||
|
Жалпы мақсаты |
2.2.8.2 - мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін аудио жазба арқылы оқылым,тыңдалым,жазылым дағдыларын қалыптастыру 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сөз жұмбақтар, каллиграмма, фотосуреттер арқылы ұсыну |
|||||
|
Оқу нәтижелері |
Сабақта оқушылар: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
УАҚЫТЫ |
ТРЕНЕР (МҰҒАЛІМ) ӘРЕКЕТІ |
ТЫҢДАУШЫЛАР (ОҚУШЫЛАР) ӘРЕКЕТІ |
БАҒАЛАУ |
РЕСУРСТАР |
||
|
Басталуы 5 Жаңа білім
10 минут минут |
Бағалау парақшасымен таныстыру Топтарға бөлу Оқушыларды әр түрлі түсті таңдап алуларын сұраймын.түстердің түрлеріне сәйкес гүлдер тобына бөлініп отырады.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Оқушыларды тұрғызып шаттық шеңберін жасату Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық! Миға шабуыл Астана қаласының видиосын көрсету.Сурет бойынша сұрақтарға өз ойларын айтқызу.Тақырыпты ашу. Сабақтың критериі бойынша оқушылар Астана туралы мағлұмат алады. Алматы мен Астананы ажыратады.
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Ребустарды шеш: 1) Астана 2) Алматы
Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Күләш Ахметова -ақын, жазушы. Ол Қырғыстан Республикасы Талас ауданында, Киров ауылында 1946жылы 26 сәуірде дүниеге келген. «Ақ гүлім менің», «Жапырақ жаздың жүрегі» атты жыр-жинақтары жарық көрген. 1. «Астана » өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын ашу Бұл жерде ақын ауызбірлікке,бейбітшілікке,егеменді ел болуға Отаныңды,еліңді қорғауға шақырып тұр. Алматы бас қала болған кезде де біз біраз жетістіктерге жеткенбіз.Ең бастысы тәуелсіздікке қол жеткізгенбіз. Ақын өлеңдегі Алматы мен Астана сөздерін адамның көз жанарына теңеген,себебі Алматы мен Астана да Қазақстан Республикасының құтты мекені десек те артық айтқандық болмас.Алматы бұрыңғы тарихы бар астана болса,Астана қазіргі бас қала.Алматыда «Тәуелсіздік монументі» болса,Астанада 97 метр биіктікте орналасқан «Бәйтерек» монументі бар. Оқушыларға топтық жұмыстың ережесін естеріне салу Топтық жұмыс 1.топ Астана менен Алматының қаласын салыстырып жазу 2.топ Сөз жұмбақ шешу 3.топ Астана туралы мағлұмат береді,несімен ұнайды? қандай ? 4.топ Туған жер,Отан туралы мақал мәтелдерді аяқтап жазу Әр топтың жұмыстарың оқушылар бағалап отырады.Бағдаршам көздері арқылы. Ойынмен аяқтау Кері байланыс Сонымен, балалар бүгін сабақта қандай жұмыстар жасадық? -Ендеше,тәуелсіздігіміздің тірегі,еліміздің жүрегі-Астанамыз асқақтай берсін! Енді балалар барлығымыз екі жұлдыз бір тілек жазамыз. Балалар қолдарындағы стикерлер арқылы өздерін бағалайды.
|
Түрлі түстерді алу арқылы топқа гүлдер болып бөлініп отырады Оқушылар шаттық шеңбер жасап,орындарына отырғызылады Оқушылар видиодан көрген суреттер арқылы Астана қаласы туралы айтады.Ойларын ортаға салады. Тақадағы ребустарды әр топтан оқушылар шығып жазып көреді Оқушылар өз ойын ортаға салады. Оқушылар өлеңді түсініп оқып,мазмұның ашады Әр топтан жұппен,топпен жұмыс жасау тәртібін сұрау. Топтық жұмыс ережесін сақтай отырып жұмыс жасап,талқылайды,қорғайды
Оқушылар бәйтерек ағашына тілектерін жазып жапсырады.
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. Әр топ қасындағы жұбының жауабын бағдаршам түстері арқылы бағалап отырады Әр топ қасындағы жұбының жауабын бағдаршам түстері арқылы бағалап отырады |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.Бейне фильм Астана қаласының әсем суреттері, ребустар, слайд. Интерактивтік тақта қолдану Өлеңді видио фильм арқылы тыңдау Бәйтеррек ағашының суреті |
||
|
Үй тапсырмасы |
Күләш Ахметованың өмір баяның жаз А) К. Ахметованың «Астана » өлеңін мәнерлеп оқу Ә) Астана қаласы туралы альбом жасау |
|||||
|
Өзіндік бағалау: Оқушылар күтілетін нәтижелерге жетті ме? Не сәтті болды? Не сәтсіз болды? Неліктен? Нені өзгертуге болады? Неліктен? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Астана мен Алматы К.Ахметова 2-сынып
Ашық сабақ Астана мен Алматы К.Ахметова 2-сынып
Астана қаласы № 80 мектеп-гимназия
Бастауыш сынып мұғалімі: Елеуова Ж.Қ
Ашық сабақ
|
|
|
Әдебиеттік оқу |
Күні: 13.12.2017ж |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Алматы мен Астананы қарашы К. Ахметова Астана |
|||||
|
Жалпы мақсаты |
2.2.8.2 - мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін аудио жазба арқылы оқылым,тыңдалым,жазылым дағдыларын қалыптастыру 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сөз жұмбақтар, каллиграмма, фотосуреттер арқылы ұсыну |
|||||
|
Оқу нәтижелері |
Сабақта оқушылар: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
УАҚЫТЫ |
ТРЕНЕР (МҰҒАЛІМ) ӘРЕКЕТІ |
ТЫҢДАУШЫЛАР (ОҚУШЫЛАР) ӘРЕКЕТІ |
БАҒАЛАУ |
РЕСУРСТАР |
||
|
Басталуы 5 Жаңа білім
10 минут минут |
Бағалау парақшасымен таныстыру Топтарға бөлу Оқушыларды әр түрлі түсті таңдап алуларын сұраймын.түстердің түрлеріне сәйкес гүлдер тобына бөлініп отырады.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Оқушыларды тұрғызып шаттық шеңберін жасату Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық! Миға шабуыл Астана қаласының видиосын көрсету.Сурет бойынша сұрақтарға өз ойларын айтқызу.Тақырыпты ашу. Сабақтың критериі бойынша оқушылар Астана туралы мағлұмат алады. Алматы мен Астананы ажыратады.
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Ребустарды шеш: 1) Астана 2) Алматы
Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Күләш Ахметова -ақын, жазушы. Ол Қырғыстан Республикасы Талас ауданында, Киров ауылында 1946жылы 26 сәуірде дүниеге келген. «Ақ гүлім менің», «Жапырақ жаздың жүрегі» атты жыр-жинақтары жарық көрген. 1. «Астана » өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын ашу Бұл жерде ақын ауызбірлікке,бейбітшілікке,егеменді ел болуға Отаныңды,еліңді қорғауға шақырып тұр. Алматы бас қала болған кезде де біз біраз жетістіктерге жеткенбіз.Ең бастысы тәуелсіздікке қол жеткізгенбіз. Ақын өлеңдегі Алматы мен Астана сөздерін адамның көз жанарына теңеген,себебі Алматы мен Астана да Қазақстан Республикасының құтты мекені десек те артық айтқандық болмас.Алматы бұрыңғы тарихы бар астана болса,Астана қазіргі бас қала.Алматыда «Тәуелсіздік монументі» болса,Астанада 97 метр биіктікте орналасқан «Бәйтерек» монументі бар. Оқушыларға топтық жұмыстың ережесін естеріне салу Топтық жұмыс 1.топ Астана менен Алматының қаласын салыстырып жазу 2.топ Сөз жұмбақ шешу 3.топ Астана туралы мағлұмат береді,несімен ұнайды? қандай ? 4.топ Туған жер,Отан туралы мақал мәтелдерді аяқтап жазу Әр топтың жұмыстарың оқушылар бағалап отырады.Бағдаршам көздері арқылы. Ойынмен аяқтау Кері байланыс Сонымен, балалар бүгін сабақта қандай жұмыстар жасадық? -Ендеше,тәуелсіздігіміздің тірегі,еліміздің жүрегі-Астанамыз асқақтай берсін! Енді балалар барлығымыз екі жұлдыз бір тілек жазамыз. Балалар қолдарындағы стикерлер арқылы өздерін бағалайды.
|
Түрлі түстерді алу арқылы топқа гүлдер болып бөлініп отырады Оқушылар шаттық шеңбер жасап,орындарына отырғызылады Оқушылар видиодан көрген суреттер арқылы Астана қаласы туралы айтады.Ойларын ортаға салады. Тақадағы ребустарды әр топтан оқушылар шығып жазып көреді Оқушылар өз ойын ортаға салады. Оқушылар өлеңді түсініп оқып,мазмұның ашады Әр топтан жұппен,топпен жұмыс жасау тәртібін сұрау. Топтық жұмыс ережесін сақтай отырып жұмыс жасап,талқылайды,қорғайды
Оқушылар бәйтерек ағашына тілектерін жазып жапсырады.
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. Әр топ қасындағы жұбының жауабын бағдаршам түстері арқылы бағалап отырады Әр топ қасындағы жұбының жауабын бағдаршам түстері арқылы бағалап отырады |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.Бейне фильм Астана қаласының әсем суреттері, ребустар, слайд. Интерактивтік тақта қолдану Өлеңді видио фильм арқылы тыңдау Бәйтеррек ағашының суреті |
||
|
Үй тапсырмасы |
Күләш Ахметованың өмір баяның жаз А) К. Ахметованың «Астана » өлеңін мәнерлеп оқу Ә) Астана қаласы туралы альбом жасау |
|||||
|
Өзіндік бағалау: Оқушылар күтілетін нәтижелерге жетті ме? Не сәтті болды? Не сәтсіз болды? Неліктен? Нені өзгертуге болады? Неліктен? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













