Пән: қазақ тілі Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері, жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
«Сәлемдесу» тренингі Шеңбер бойында тұрған оқушылар бір-бірімен түрліше әдіс-тәсілмен (сөздермен, қимыл арқылы) амандасуы қажет. |
Интерактивті тақта |
||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Оқушыларды топқа бөлу «Мозаика» әдісі бойынша топтарға бөлінеді |
Суреттер, қима қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
«Болжау» стратегиясы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Тақтада тірек сөздер,түрлі суреттер, иллюстрациялар беріледі. Оқушылар осы тірек сөздерге, суреттерге мұқият назар аудару арқылы сабақ тақырыбын айқындайды. |
Суреттер, сызбалар, тірек сөздер, иллюстрациялар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин |
«Көлікті ойлап тапқан кім?» тақырыбындағы бейнежазбаны көрсету, көлік жасау тарихын өздеріне жалғастырып айтуды тапсыру. Бейнежазба мазмұны бойынша сұрақтар қойылады. |
сайтынан алынған бейнежазба |
||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
«Серпілген сауал» әдісі. Тақырыпты түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылар бір-біріне допты лақтыру арқылы сұрақ қоюға және сұрақ мазмұнында қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстыруға тапсырма беріледі. Мысалы:
|
Доп
|
||||||||||||||||||||||||||
|
16 мин |
«Тойота табысының тарихы» тақырыбындағы бейнежазбаны тамашалайды. Бейнежазба мазмұнын «Тікелей радиоэфир» әдісі бойынша талқылайды, оқушылар сұрақ қою үшін қоңырау шалады. Радио жүргізушісі – мұғалім, студия қонақтары – әр топтың бір мүшесі, радио тыңдармандары - сыныптың қалған оқушылары. |
сайтынан алынған бейнежазба, ұялы телефон |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады.
|
Үлестірмелі кері байланыс парақтары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау. Сіз оқушылар дың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
«Семантикалық кесте» Көлік атаулары мен олардың фирмалық эмблемасын сәйкестендіруге тапсырма беріледі. Көлік атауларының қойылу себептері туралы пікірімен бөліседі. Семантикалық кесте
|
Жауап берген оқушылар автокөлік суреттері бар жетондармен бағаланады. Сабақ барысында жоғары белсенділік танытқан оқушыларға -соңғы үлгідегі көлік суреті бар, орташа белсенділік танытқан оқушыларға – жүк көліктерінің суреті бар, белсенділігі төмен болған оқушыларға – ескі көліктердің суреті бар жетондар таратылады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Автокөліктер тарихы" 5 сынып
Ашық сабақ "Автокөліктер тарихы" 5 сынып
Пән: қазақ тілі Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері, жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
«Сәлемдесу» тренингі Шеңбер бойында тұрған оқушылар бір-бірімен түрліше әдіс-тәсілмен (сөздермен, қимыл арқылы) амандасуы қажет. |
Интерактивті тақта |
||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Оқушыларды топқа бөлу «Мозаика» әдісі бойынша топтарға бөлінеді |
Суреттер, қима қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
«Болжау» стратегиясы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Тақтада тірек сөздер,түрлі суреттер, иллюстрациялар беріледі. Оқушылар осы тірек сөздерге, суреттерге мұқият назар аудару арқылы сабақ тақырыбын айқындайды. |
Суреттер, сызбалар, тірек сөздер, иллюстрациялар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин |
«Көлікті ойлап тапқан кім?» тақырыбындағы бейнежазбаны көрсету, көлік жасау тарихын өздеріне жалғастырып айтуды тапсыру. Бейнежазба мазмұны бойынша сұрақтар қойылады. |
сайтынан алынған бейнежазба |
||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
«Серпілген сауал» әдісі. Тақырыпты түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылар бір-біріне допты лақтыру арқылы сұрақ қоюға және сұрақ мазмұнында қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстыруға тапсырма беріледі. Мысалы:
|
Доп
|
||||||||||||||||||||||||||
|
16 мин |
«Тойота табысының тарихы» тақырыбындағы бейнежазбаны тамашалайды. Бейнежазба мазмұнын «Тікелей радиоэфир» әдісі бойынша талқылайды, оқушылар сұрақ қою үшін қоңырау шалады. Радио жүргізушісі – мұғалім, студия қонақтары – әр топтың бір мүшесі, радио тыңдармандары - сыныптың қалған оқушылары. |
сайтынан алынған бейнежазба, ұялы телефон |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады.
|
Үлестірмелі кері байланыс парақтары |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау. Сіз оқушылар дың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
«Семантикалық кесте» Көлік атаулары мен олардың фирмалық эмблемасын сәйкестендіруге тапсырма беріледі. Көлік атауларының қойылу себептері туралы пікірімен бөліседі. Семантикалық кесте
|
Жауап берген оқушылар автокөлік суреттері бар жетондармен бағаланады. Сабақ барысында жоғары белсенділік танытқан оқушыларға -соңғы үлгідегі көлік суреті бар, орташа белсенділік танытқан оқушыларға – жүк көліктерінің суреті бар, белсенділігі төмен болған оқушыларға – ескі көліктердің суреті бар жетондар таратылады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















