|
САБАҚ: Сауат ашу |
Мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 1 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
Ойлау деңгейлері: Білу Түсіну Қолдану
|
||||||||||||||
|
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Бақ-бақ-одуванчик,бота-берблюженок |
||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті ..... деп ойлайсың? -Б әрпі қандай дыбыс? -ұяң,дауыссыз дыбыс. - Б әрпіне байланысты қандай өлең, жұмбақ білесің? |
|||||||||||||||
|
ишара: |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Алдыңғы сабақ -Балалар, біз өткен сабақта қандай әріппен таныстық? -П п әрпімен. -Ендеше ,П әрпін еске түсірейік. а) Парта, Кірпі сөздеріне дыбыстық талдау жасау. ә) пана, ақпан сөздерін буынға бөлу. б) Апа, перде сөздерін қатыстырып сөйлем ойлау. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарланғануақытесебі |
Жоспарланғанжаттығутүрлері (төмендегіжазбалардыөзіңізжоспарлағанжаттығутүрлеріменауыстырыңыз) |
Ресурс-тар (Көрнекілік) |
Дерек-көздер |
||||||||||||
|
Басы
|
Шаттық
шеңбері - Кәне, балалар, қазір қай сабақ
болады? |
|
|
||||||||||||
|
Ортасы
|
Тыңдалым. «Ой шақыру» Суретте не көріп тұрмыз? -Бота Төрт түлік малдың бірі. -Бота туралы не білеміз? Бота сөзі кай дыбыстан басталып тұр? Б дыбысы,дауыссыз дыбыс,ұяң айтылады. № Оқылым. Ба-қа , ба-лық,бо-та,бо-лат,бө-рік,кө-рік. Бор неден жасалады? №2 Берілген сұрақтың жауабын сызбаға қарап болжа.
-. Диалогті сыныптасыңмен рөлге бөліп оқы. 1. Көрнекілік бойынша Бб әрпінің баспа және
жазба түрлерімен таныстыру. Шабақ-балықтың
кішісі 1. Бор сөзіне
тоқталу. |
Әріптер кассасы, тақырыптық, заттық суреттер Бәрпінің баспа, жазба түрі, дыбыстық талдауға арналған фишкалар. |
|
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері 1.Б дыбысы және әрпімен таныстыру. Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету.
|
Дескриптор: 1.Б дыбысы мен әрпі туралы мәлімет ала алды. 2.Б әрпіне берілген тапсырмалады орындай алады. 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады.
|
|
|
||||||||||||
|
Тапсырмалар: Сурет бойынша сұрақтар құрастыру.
|
|
|
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: 1.Б дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту.
|
Дескриптор: 1.Ө дыбысы мен әрпіне байланысты тапсырмаларды оқып, түсіне алады. 2.Мысалдар келтіріп, тапсырмаларды орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
||||||||||||
|
|
Сергіту сәті: Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) |
|
|
Тыныштық сәті
|
|||||||||||
|
|
Тапсырмалар. Жұмыс дәптермен жұмыс
Жазу
жұмысы. 1). Сурет астындағы сөзді
жаз. |
|
|
||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері: 1.Өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыра отырып, ұйымшылдыққа, әдемілікке ,ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеуді күнделікті өмірде қолдану |
Дескриптор: 1.Берілген дәптердегі тапсырмаларды сауатты, көркем жаза алады 2.Тапсырмаларды күнделікті өмірмен байланыстырып, орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады
|
|
|
|||||||||||
|
Соңы
|
Бағалау 1.«Бағдаршам» әдісі 2.Мадақтау сөздер арқылы «Жарайсың, жақсы, әттеген-ай» |
К .Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді. |
|
|
|||||||||||
|
Қосымшамəліметтероқулықтан тыс |
|||||||||||||||
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
«Паровоз»
ойыны. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Мадақтау арқылы бағалау |
Пəнаралық байланыс – Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі. Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі).
|
||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсатымен оқу міндеттеріорындалды ма? Бүгін оқушыларне үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? Жоспарланғансаралаужақсыіскеастыма? (тапсырмаларсəйкесболдыма?) Уақыттықалайпайдаландым? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжəненеге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Солжақтаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар Бб дыбысы мен әрпі туралы толық мағлұмат алды. Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланғансаралаужақсыіскеасты. Тапсырмалар сәйкес болды. Уақытты тиімді пайдаландым.
|
|||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;
1.Әр топқа берілген тапсырмалар оқушыларға қызық болды
2.Тапсырмаларымды интерактивті тақтадан көрсете алдым
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
1.Егер мен сабағымда жаңа әдіс-тәсілдерді көбірек пайдаланғанымда сабағым жақсы болатын еді
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Б әріпі 1 сынып
Ашық сабақ Б әріпі 1 сынып
|
САБАҚ: Сауат ашу |
Мектеп |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 1 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
Ойлау деңгейлері: Білу Түсіну Қолдану
|
||||||||||||||
|
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Бақ-бақ-одуванчик,бота-берблюженок |
||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті ..... деп ойлайсың? -Б әрпі қандай дыбыс? -ұяң,дауыссыз дыбыс. - Б әрпіне байланысты қандай өлең, жұмбақ білесің? |
|||||||||||||||
|
ишара: |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Алдыңғы сабақ -Балалар, біз өткен сабақта қандай әріппен таныстық? -П п әрпімен. -Ендеше ,П әрпін еске түсірейік. а) Парта, Кірпі сөздеріне дыбыстық талдау жасау. ә) пана, ақпан сөздерін буынға бөлу. б) Апа, перде сөздерін қатыстырып сөйлем ойлау. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарланғануақытесебі |
Жоспарланғанжаттығутүрлері (төмендегіжазбалардыөзіңізжоспарлағанжаттығутүрлеріменауыстырыңыз) |
Ресурс-тар (Көрнекілік) |
Дерек-көздер |
||||||||||||
|
Басы
|
Шаттық
шеңбері - Кәне, балалар, қазір қай сабақ
болады? |
|
|
||||||||||||
|
Ортасы
|
Тыңдалым. «Ой шақыру» Суретте не көріп тұрмыз? -Бота Төрт түлік малдың бірі. -Бота туралы не білеміз? Бота сөзі кай дыбыстан басталып тұр? Б дыбысы,дауыссыз дыбыс,ұяң айтылады. № Оқылым. Ба-қа , ба-лық,бо-та,бо-лат,бө-рік,кө-рік. Бор неден жасалады? №2 Берілген сұрақтың жауабын сызбаға қарап болжа.
-. Диалогті сыныптасыңмен рөлге бөліп оқы. 1. Көрнекілік бойынша Бб әрпінің баспа және
жазба түрлерімен таныстыру. Шабақ-балықтың
кішісі 1. Бор сөзіне
тоқталу. |
Әріптер кассасы, тақырыптық, заттық суреттер Бәрпінің баспа, жазба түрі, дыбыстық талдауға арналған фишкалар. |
|
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері 1.Б дыбысы және әрпімен таныстыру. Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету.
|
Дескриптор: 1.Б дыбысы мен әрпі туралы мәлімет ала алды. 2.Б әрпіне берілген тапсырмалады орындай алады. 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады.
|
|
|
||||||||||||
|
Тапсырмалар: Сурет бойынша сұрақтар құрастыру.
|
|
|
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: 1.Б дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту.
|
Дескриптор: 1.Ө дыбысы мен әрпіне байланысты тапсырмаларды оқып, түсіне алады. 2.Мысалдар келтіріп, тапсырмаларды орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
||||||||||||
|
|
Сергіту сәті: Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) |
|
|
Тыныштық сәті
|
|||||||||||
|
|
Тапсырмалар. Жұмыс дәптермен жұмыс
Жазу
жұмысы. 1). Сурет астындағы сөзді
жаз. |
|
|
||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері: 1.Өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыра отырып, ұйымшылдыққа, әдемілікке ,ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеуді күнделікті өмірде қолдану |
Дескриптор: 1.Берілген дәптердегі тапсырмаларды сауатты, көркем жаза алады 2.Тапсырмаларды күнделікті өмірмен байланыстырып, орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады
|
|
|
|||||||||||
|
Соңы
|
Бағалау 1.«Бағдаршам» әдісі 2.Мадақтау сөздер арқылы «Жарайсың, жақсы, әттеген-ай» |
К .Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді. |
|
|
|||||||||||
|
Қосымшамəліметтероқулықтан тыс |
|||||||||||||||
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
«Паровоз»
ойыны. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Мадақтау арқылы бағалау |
Пəнаралық байланыс – Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі. Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі).
|
||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсатымен оқу міндеттеріорындалды ма? Бүгін оқушыларне үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? Жоспарланғансаралаужақсыіскеастыма? (тапсырмаларсəйкесболдыма?) Уақыттықалайпайдаландым? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжəненеге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Солжақтаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар Бб дыбысы мен әрпі туралы толық мағлұмат алды. Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланғансаралаужақсыіскеасты. Тапсырмалар сәйкес болды. Уақытты тиімді пайдаландым.
|
|||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;
1.Әр топқа берілген тапсырмалар оқушыларға қызық болды
2.Тапсырмаларымды интерактивті тақтадан көрсете алдым
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
1.Егер мен сабағымда жаңа әдіс-тәсілдерді көбірек пайдаланғанымда сабағым жақсы болатын еді
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
шағым қалдыра аласыз
ері
байланыс












