|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Разиева М |
|
|
Күні: |
21.02.2022ж |
|
|
Сынып: 2 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Баға. Сан. Құн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.3 - бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға; мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару; кері есеп құрастыру және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: бірдей қосылғыштардың қосындысын тауып, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдайды және шығарады. Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін есептемей салыстыра алады. Кейбір оқушылар: кері есеп құрастырып шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Қызығушылығын арттыру «Кім дүкенші болғысы келеді?» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақта не үйрендік? (Теңге, монета, қағаз ақша) -Ақшаны не үшін пайдаланамыз? -Ендеше бүгінгі сабағымызда заттың бағасы мен санына қарап құнын есептейге арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Бағдаршам» әдісі |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Жұптық жұмыс» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Баға, сан, құн ұғымдарын есіңе түсір.
Көрсетілген бағаны қандай қағаз ақша және монеталармен жинауға болады? Ә) 1)Кесте бойынша есеп құрап шығар. Әділде 800 тг бар. Ол 600 тг киіз үй макетін сатып алды. Оның қанша теңгесі қалды? 2)Анардың 1000 тг бар. Ол 700 тг қуыршақ, 200тг домбыра сатып алды. Оның қанша теңгесі қалды? Дескриптор: - Баға, сан, құн ұғымдарын қайталайды. - Есеп құрап шығарады. 4-тапсырма: Келесі біздің орындайтын тапсырмамыз жан-жануарларды қоректендіру.Біз қалай қоректендіреміз. Есептерді шығару арқылы қоректендіреміз. Сергіту сәтінде «Пазл құрастыру » арқылы сергиді.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Теңдеулерді шеш. 85-х=35 27+у=92 61-х=12 Х=85-35 у=92-27 х=61-12 Х=50 у=65 х=49 85-50=35 27+65=92 61-49=12 35=35 92=92 12=12 5 Дескриптор: - Теңдеуді шешеді. |
- Баға, сан, құн ұғымдарын қайталайды. - Есеп құрап шығарады: Ш: 800тг-600тг=200тг Ж: Әділдің 200тг қалды. Ш: 800тг-300тг=500тг Ж: Айгүлдің 200тг қалды. Ш: 1000тг-700тг-200тг=100тг Ж: Анардың 100тг қалды. - Теңдеуді шешеді. - Есептемей салыстырады.
|
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 2-4 сандарының көбейту кестесін жаттау. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||
|
АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау |
|
||||
ДОІЖО: Абилова Г
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Баға Сан Құн
Ашық сабақ Баға Сан Құн
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Разиева М |
|
|
Күні: |
21.02.2022ж |
|
|
Сынып: 2 ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Баға. Сан. Құн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.3 - бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға; мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару; кері есеп құрастыру және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: бірдей қосылғыштардың қосындысын тауып, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдайды және шығарады. Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін есептемей салыстыра алады. Кейбір оқушылар: кері есеп құрастырып шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Қызығушылығын арттыру «Кім дүкенші болғысы келеді?» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақта не үйрендік? (Теңге, монета, қағаз ақша) -Ақшаны не үшін пайдаланамыз? -Ендеше бүгінгі сабағымызда заттың бағасы мен санына қарап құнын есептейге арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Бағдаршам» әдісі |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Жұптық жұмыс» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Баға, сан, құн ұғымдарын есіңе түсір.
Көрсетілген бағаны қандай қағаз ақша және монеталармен жинауға болады? Ә) 1)Кесте бойынша есеп құрап шығар. Әділде 800 тг бар. Ол 600 тг киіз үй макетін сатып алды. Оның қанша теңгесі қалды? 2)Анардың 1000 тг бар. Ол 700 тг қуыршақ, 200тг домбыра сатып алды. Оның қанша теңгесі қалды? Дескриптор: - Баға, сан, құн ұғымдарын қайталайды. - Есеп құрап шығарады. 4-тапсырма: Келесі біздің орындайтын тапсырмамыз жан-жануарларды қоректендіру.Біз қалай қоректендіреміз. Есептерді шығару арқылы қоректендіреміз. Сергіту сәтінде «Пазл құрастыру » арқылы сергиді.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Теңдеулерді шеш. 85-х=35 27+у=92 61-х=12 Х=85-35 у=92-27 х=61-12 Х=50 у=65 х=49 85-50=35 27+65=92 61-49=12 35=35 92=92 12=12 5 Дескриптор: - Теңдеуді шешеді. |
- Баға, сан, құн ұғымдарын қайталайды. - Есеп құрап шығарады: Ш: 800тг-600тг=200тг Ж: Әділдің 200тг қалды. Ш: 800тг-300тг=500тг Ж: Айгүлдің 200тг қалды. Ш: 1000тг-700тг-200тг=100тг Ж: Анардың 100тг қалды. - Теңдеуді шешеді. - Есептемей салыстырады.
|
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 2-4 сандарының көбейту кестесін жаттау. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||
|
АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау |
|
||||
ДОІЖО: Абилова Г
шағым қалдыра аласыз














