Материалдар / Ашық сабақ. Бағдаршам-робот 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Бағдаршам-робот 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұратыны бәрімізге белгілі. Сондықтан бағдаршам-робот жасау үшін бізге түс датчигі керек. Осы бағдаршам-роботты жасау үшін осы командаларды пайдаланамыз:
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2022
1084
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:

Ашық сабақ

Бөлім

Робототехника. Лабиринт және кегельринг

Педагогтың аты-жөні


Күні

21.11.2022 жыл

Сынып: 4В

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Бағдаршам-робот

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.1 түс датчигін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Түс датчигінің негізгі қызметін біледі

Көптеген оқушылар:

Түс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасай алады

Кейбір оқушылар:

дайын роботты іске қоса алады


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Өткен сабақты пысықтау. 1-тапсырма


Дескриптор:

-сурет пен түс датчигінің режимдерін сәйкестендіреді.

ҚБ: «Стикер» әдісі

Сынып оқушыларын Бағдаршам түстері арқылы 3 топқа бөлу.

1-топ. Қызыл

2-топ. Жасыл

3-топ. Сары

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Тапсырманы орындайды


Смайликтер арқылы 1 смайлик 1 ұпай

Оқулық




Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұратыны бәрімізге белгілі. Сондықтан бағдаршам-робот жасау үшін бізге түс датчигі керек. Осы бағдаршам-роботты жасау үшін осы командаларды пайдаланамыз:

Бағдаршам-робот жасыл түсті көргенде «Green»деп, яғни жасыл түс екенін хабарлап, алға жылжиды.

Сары түсті көрсе , «Yellow» деп, сары түс екенін хабарлап, жылдамдығын төмендетеді, қызыл түсті көрсе, «Red» деп, қызыл түс екенін хабарлап,тоқтау қажеттігін білдіреді.

Түстердің параметрі көптеген түстер моделі көмегімен құралады. Кең таралған модель түрі- RGB. RGB үш негізгі түстен құралған. Ол қызыл Red, жасыл Green, көк Blue дегенді білдіреді.

Бағдаршам жүйесі 1914 жылы 5 тамызда Америка Құрама Штаттарының Кливленд қаласында орнатылды. Ол жартылай автоматтандырылғандықтан, арнайы полиция қызметкерлері кезекпен басқарып отырған екен.

1-тапсырма. Оқулықпен, дәптермен жұмыс. Бос орындардың орнына оқулықтан тиісті сөздерді тауып дәптерге көшіру.

Бағдаршам-робот........түсті көргенде ........ деп,

яғни ........ түс екенін хабарлап, алға жылжиды.

........ түсті көрсе, ........ деп, ........ түс екенін хабарлап, жылдамдығын төмендетеді, ........ түсті көрсе, ........ деп, ........ түс екенін хабарлап,тоқтау қажеттігін білдіреді.

Түстердің параметрі көптеген түстер моделі көмегімен құралады. Кең таралған модель түрі-RGB. RGB үш негізгі түстен құралған. Ол ........, ........, ........ дегенді білдіреді.

(Ө) 2-тапсырма. Практикалық жұмыс.

Бағдаршам –роботты жасау.

45-бет оқулық

Дескриптор:

-Lego Mindstorms Education программаны іске қосуды біледі;

-оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп командаларды орындайды;

-дайын роботты іске қоса алады.


ҚБ: «Бағдаршам» әдісі

Скретч пен LEGO MINDSTORMS Education EV3 програмасының қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?







Мұғалімді тыңдайды























Тапсырманы орындайды































































Бағдаршам әдісі

Интербелсенді тақта/ компьютер



























Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау мақсатында жаңа тақырыптарға байланысты сұрақтар беру.

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы

§10 Бағдаршам робот. Оқулықтың 47-бетіндегі «Үйде орындайық» тапсырмасын орындау.



































М.Дулатов атындағы №136 мектеп-гимназиясы













Ашық сабақ


Информатика пәні мұғалімі: Еспенбетова Салтанат Ерғалиқызы

Сабақ тақырыбы: Бағдаршам робот





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!