|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегельринг |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бақсиықов Нұржан |
|||
|
Күні |
29.11.2024 жыл |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бағдаршам-робот |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану; робототехника түрлерін білу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түс датчигінің негізгі қызметін біледі |
|||
|
|
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ -Командада жұмыс істей білу; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу; -Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік -Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас- тыру кезеңі |
Оқушылармен амандасу. Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру; Сабақтың мақсаттарымен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
|
Өткен сабақты пысықтау. 1-тапсырма: Асық шеңбері
Дескриптор: -түс датчигінің режимдерін біледі, сұрақтарға жауап береді. Сынып оқушыларын 2 топқа бөлу. 1-топ. Бағдаршам 2-топ. Робот |
Тапсырманы орындайды |
Ауызша бағалауды қолданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Интер-активті тақта, слайд |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Біз өткен тақырыпта түс датчигінің 3 түрлі режим арқылы жұмыс жасайтынын білдік. Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұратыны бәрімізге белгілі. Робот - әдетте
адам орындайтын әр түрлі іс-әрекеттерді жүзеге асыруға арналған
құрылғы. Егер роботтарды мақсатына қарай бөлетін
болсақ, онда үш негізгі түрді ажыратуға болады: тұрмыстық,
өнеркәсіптік және медициналық. Егер біз жұмыстың сипатына негізгі
өлшемшарт ретінде сүйенетін болсақ, онда қауіпті ортадағы
жұмыстарды, репетативті (қайталанатын) жұмыстарды және жоғары
дәлдік пен сенімділікті қажет ететін жұмыстарды орындайтын роботтар
да кездеседі. Роботтардың кейбір түрлерін толығырақ
қарастырайық. Жоғары дәлдік пен сенімділік, мысалы, көз
хирургиясында адамның ең «нәзік» ағзасына ота жасау кезінде керек.
Робот-хирургтар әлемнің көптеген елдерінде кеңінен қолданылуда, ал
бір ғана «da Vinci» роботы жасай алатын түрлі операциялардың саны
бірнеше ондағанға дейін жетеді. Негізінен өндірісте тауарларды өндіру, буып-түю және тасымалдау жатады. Адамдарды жалықтыратын және қауіпті жұмыстарды орындайтын барлық робот-жұмысшыларға құрмет көрсету керек. Сіз ішетін бөтелкені ешкім қолымен жасаған жоқ, оған ешкім су құйған жоқ. Мұның бәрі бұрыннан роботтардың арқасында конвейерге қойылған.
Ө |
|
|
Интер-белсенді тақта/ слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Бекіту тапсырмаларын орындау.
1. 2 тапсырма. Пазл құрастыру. 2 топқа әртүрлі бағыттағы робот түрлері беріледі
|
Тұрмыстық, өнеркәсіптік және медициналық роботтарды тауып сәйкестендіреді. Берілген роботты дұрыс құрастырады. |
|
https://wordwall.net/ru/resource/82849450/ ноутбук |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау мақсатында жаңа тақырыптарға байланысты сұрақтар беру. Баскетбол әдісі. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Тапсырманы орындайды. Өзін-өзі бағалау. |
|
Интер-белсенді тақта/ слайд |
|
Үй тапсырма-сы |
Оқулықпен, дәптермен жұмыс. Бос орындардың орнына оқулықтан тиісті сөздерді тауып дәптерге көшіру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ бағдаршам-робот, 4-сынып
Ашық сабақ бағдаршам-робот, 4-сынып
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Лабиринт және кегельринг |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бақсиықов Нұржан |
|||
|
Күні |
29.11.2024 жыл |
|||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бағдаршам-робот |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.1 түс датчигін қолдану; робототехника түрлерін білу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түс датчигінің негізгі қызметін біледі |
|||
|
|
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ -Командада жұмыс істей білу; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу; -Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік -Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас- тыру кезеңі |
Оқушылармен амандасу. Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру; Сабақтың мақсаттарымен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
|
Өткен сабақты пысықтау. 1-тапсырма: Асық шеңбері
Дескриптор: -түс датчигінің режимдерін біледі, сұрақтарға жауап береді. Сынып оқушыларын 2 топқа бөлу. 1-топ. Бағдаршам 2-топ. Робот |
Тапсырманы орындайды |
Ауызша бағалауды қолданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Интер-активті тақта, слайд |
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Біз өткен тақырыпта түс датчигінің 3 түрлі режим арқылы жұмыс жасайтынын білдік. Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұратыны бәрімізге белгілі. Робот - әдетте
адам орындайтын әр түрлі іс-әрекеттерді жүзеге асыруға арналған
құрылғы. Егер роботтарды мақсатына қарай бөлетін
болсақ, онда үш негізгі түрді ажыратуға болады: тұрмыстық,
өнеркәсіптік және медициналық. Егер біз жұмыстың сипатына негізгі
өлшемшарт ретінде сүйенетін болсақ, онда қауіпті ортадағы
жұмыстарды, репетативті (қайталанатын) жұмыстарды және жоғары
дәлдік пен сенімділікті қажет ететін жұмыстарды орындайтын роботтар
да кездеседі. Роботтардың кейбір түрлерін толығырақ
қарастырайық. Жоғары дәлдік пен сенімділік, мысалы, көз
хирургиясында адамның ең «нәзік» ағзасына ота жасау кезінде керек.
Робот-хирургтар әлемнің көптеген елдерінде кеңінен қолданылуда, ал
бір ғана «da Vinci» роботы жасай алатын түрлі операциялардың саны
бірнеше ондағанға дейін жетеді. Негізінен өндірісте тауарларды өндіру, буып-түю және тасымалдау жатады. Адамдарды жалықтыратын және қауіпті жұмыстарды орындайтын барлық робот-жұмысшыларға құрмет көрсету керек. Сіз ішетін бөтелкені ешкім қолымен жасаған жоқ, оған ешкім су құйған жоқ. Мұның бәрі бұрыннан роботтардың арқасында конвейерге қойылған.
Ө |
|
|
Интер-белсенді тақта/ слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Бекіту тапсырмаларын орындау.
1. 2 тапсырма. Пазл құрастыру. 2 топқа әртүрлі бағыттағы робот түрлері беріледі
|
Тұрмыстық, өнеркәсіптік және медициналық роботтарды тауып сәйкестендіреді. Берілген роботты дұрыс құрастырады. |
|
https://wordwall.net/ru/resource/82849450/ ноутбук |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау мақсатында жаңа тақырыптарға байланысты сұрақтар беру. Баскетбол әдісі. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Тапсырманы орындайды. Өзін-өзі бағалау. |
|
Интер-белсенді тақта/ слайд |
|
Үй тапсырма-сы |
Оқулықпен, дәптермен жұмыс. Бос орындардың орнына оқулықтан тиісті сөздерді тауып дәптерге көшіру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





















