|
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу
мақсаттары
|
7.Т/А1.Мәтін үзінділерін
тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын
болжау.
7.ӘТН4.Етістіктің есімше,
көсемше, тұйық етістік түрлерін тілдесім барысында
қолдану
|
|
Басы
7
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Сәлемдесу
2.Топқа бөлу «Бөлмедегі
заттар»
3.«Бес қадам» ойыны арқылы үй
тапсырмасын
тексеру
Мақсаты:өткен сабақтағы білімдерін
жаңғырту.
Нәтиже:-өткен сабақтағы
білімдерін еске
түсіреді.
-ойын арқылы сұрақтарға жауап
береді,мысалдар
келтіреді.
Дескриптор: Ортаға табан
іздері тасталады.Сыныптан 5 оқушы ойынға шығады. Оқушы берілген
табан іздерін баса отырып жылдам жауап береді. Сұрақ
үлгілері:
Етістік дегеніміз
не?
Негізгі етістік дегеніміз
не?
Көмекші етістік дегеніміз
не?
Мәнсіз етістіктерді
ата
Толымды,толымсыз көмекші
етістіктерді ата
|
Интер
белсенді
тақта
Қағаз,
конверт
Табан
іздері
|
|
Ортасы
25
минут
|
1-тапсырма
«Жұптас,ойлан,бөліс»әдісі
Тапсырма:«Бай баласы мен жарлы баласы»
мәтінін оқу,ойды жалғастыру,ойтүрткі сұрақтарға жауап беру,өз
сөзімен баяндау.
Мақсаты: мәтінді оқи отырып,еске
түсіру,ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы сөйлеу дағдыларын
жетілдіру.
Нәтиже:-мәтінді
оқиды;
-әңгіменің жалғасын еске
түсіреді,өз сөзімен
баяндайды;
-ойтүрткі сұрақтарға жауап
беру арқылы сөйлеу
дағдылары
дамиды;
Дескриптор: 1.Мәтінді оқиды,әңгімені еске
түсіреді.
2.Мәтіндегі кейіпкерлерді
салыстырады.
3.Тірек сөздерді пайдалана
отырып,ойтүрткі
сұрақтарға жауап
береді.
ҚБ: «Бас
бармақ»
ТІЛДІК
БАҒДАР
2-тапсырма Саралау
тапсырмалары
Тапсырма: әр түрлі оқушылардың оқу
мүмкіндіктерін ескере отырып,саралау тапсырмаларын
орындау.
Нәтиже:оқушылар өз
мүмкіндіктеріне сай саралау тапсырмаларын орындау арқылы мәтінмен
жұмыс жасайды,сөйлем құрайды,эссе
жазады.
1
|
Асан батыр бала Үсенді әрдайым
жұбатып жүреді.
|
|
2
|
Асан мен Үсен ойнап жүргенде
ауыл көшіп кетеді.
|
|
3
|
Үсен балықты аумен
ұстайды.
|
|
4
|
Қасқырмен шайқас болып балалар
отты қолданып жеңіске
жетеді.
|
|
5
|
Екеуі үйрек ұстап
жейді.
|
|
6
|
Оларды малшылар тауып
алады.
|
|
Дескриптор:Шын және жалған
ақпаратты анықтап, кестеге
белгілейді.
апару,кіру,жинау,ойлау, ұйықтау, салу, келу, жүгіру,
секіру
|
тастау, келу, отыру, алу,
жату, кету, тұру, шығу,
өту
|
Дескриптор:1Сөздерді күрделі
етістікке
айналдырады;
2.Сөйлем
құрайды;
«Менің
досым»
Дескриптор: күрделі
етістіктерді қолдана отырып,эссе
жазады
ҚБ: «Үш
шапалақ»
|
Қазақ тілі
оқулығы
108-бет
Түрлі-түсті
конверт
С
тикер
|
|
Соңы
8
минут
|
Кері байланыс . «Кезбе
тілші» әдісі.
Тапсырма: сабақ мақсатына сай
сұрақтарға жауап
береді.
Нәтиже: сабақ барысында
өтілген ақпараттарды жинақтайды,есте
сақтайды.
Рефлексия «Алма
ағашы»
Жасыл түсті алма – мен бүгін
бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім
көтеріңкі.
Сары түсті алма - мен
тапсырманы орындай алмадым: көңіл – күйім
жоқ.
|
|