|
Пәні Әдебиеттік оқу. |
1 сынып |
2018 |
|
||||
|
Тақырыбы: |
Бәйшешек,жауқазын. |
|
|||||
|
Мақсаты |
Өсімдіктердің тіршілік иесі, яғни тірі ағза екені туралы түсінік қалыптастыру. Өсімдіктердің табиғатта, адамдар мен жануарлардың тіршілігінде алатын орнын ұғындыру. Сыни ойлауға, ынтымақтаса жұмыс жасауға баулу. Өз ойларын ашып айтуға, күнделікті өмірден көргендерінен ой түюге үйрету. |
|
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Өсімдіктер тірі ағза, тіршілік иесі екені туралы ғылыми түсінік алады. Өсімдіктердің пайдасын айта отырып, оның табиғаттағы алатын орны туралы білімдерін толықтырады. Сыни ойланады. Күнделікті өмірден көргендерінен ой қорытып айта алады. |
|
|||||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
|
||
|
Кіріспе |
Психологиялық тренинг арқылы ынтымақтастық орта қалыптастыру.«Гүл сыйлаймын» тренингі. Топқа бөлу: Қызғалдақ,бәйшешек,жауқазын. 3 – топқа орналасады. «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. «Сауысқан мен көкек» ертегіні әңгімелеу. Үй тапсырмасын бекіту мақсатында гүлдер артындағы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылар шаттық шңберінде тұрып, бір-біріне гүлді неліктен сыйлай -тынын айтып береді. Топ ережесін еске түсіріп, топ басшысын сайлайды. Қайтымды сұрақтарға жауап береді. Құстар туралы ақпараттар алады. |
|
|
|
||
|
Жаңа сабақтың таныстырылымы |
Видео – ролик көрсету арқылы тақырыпты ашу. Бәйшешек,жауқазын. Н.Әлімқұлов.Н.Айтов. Блум таксономиясы : Анықтауыш сұрақтар Мына бейне баяннан нені көрдіңдер, нені аңғардыңдар? Бұлардың адам өміріндегі маңызы қандай? Гүлдер не үшін керек? Қандай гүлдерді білесіңдер? Бәйшешек пен жауқазын туралы түсінік беру. Гүлдер– тірі ағза. Өсімдік қоректенеді, тыныс алады, өседі, көбейеді, өледі. |
Эпизодтық жады сақталады. Ашық сұрақтарға жауап береді. Сабақты дүниетану пәнімен байланыстырады. Тақырыпты түсінеді. |
От шашу бағалау |
акт видео-ролик Слайд№ 2 Гүлдер суреті |
|
||
|
Жаңа материалды қолдану. |
Блум таксономиясы: Білу: «Желпуіш» әдісі арқылы ойын толықтырады. Көктемде ең алғаш өсетін қай өсімдік? Қандай гүлдерді білесіңдер? Гүлдер қандай жерлерде өседі? Гүлдер туралы не білеміз? Өз үйіңде қандай гүлдер өседі? Ауылыңда қандай гүлдер өседі? Түсіну: Гүлдер-тірі ағза. Олар жер бетіндегі тауда, орманда, далалы жерде, суда да өседі. Олардан дәрі – дәрмек әртүрлі заттар жасалады. Бәйшешек көктемде бірінші шығады.Жауқазын күн күркірегенде шығады. Қолдану: Оқулықпен жұмыс.Өлеңді бөліктерге бөліп беріп,оқыту.Жекелей оқу.Топта талдау Әр топ өздеріне сәйкес гүлдерді атып, түсіндіреді. Топтық жұмыс 1-топ: Гүлдер. «Ассосация» әдісі Тірі табиғат, тыныс алады ,қуаныш сыйлайды. көбейеді қурайды 2-топ: Гүлді қорғау. «Көзбен көретін айғақтар» әдісі .Гүлдерді өсіру, қорғау,көбейту,сүю. 3-топ:. Өлең шығарту.Шығармашылық жұмыс. Әр топ өз жұмыстарын шығып қорғайды. «Түртіп алу» әдісі арқылы дәптерге жазып алады. Сергіту сәтін орындау: Би терапеясы: Гүлдер биі |
Әр түрлі деңгейдегі сұрақтарға жауап береді. Өсімдіктер туралы жаңа ақпараттар алады. Дүниетанымы қалыптасады. Физиологиялық фактор жүзеге асады. Метасана қалыптасады. Мәнерлеп оқу арқылы ауызша сауаттылығы артады. Шығармашылық қабілеттері артады. Дарындылық,таланттылық қабілеттері дамиды. Топтық жұмыста белсенділік танытады. Эмоциясы артады. |
смайликтер |
|
|
||
|
Қорытынды |
«Зымыран сұрақтар» әдісі арқылы сабақты қорыту. |
|
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Атамұра 2013 Үш түрлі жағдайдағы гүлдер |
|
||
|
Үйге тапсырма |
Түсініп оқу. Әр топ өз атауларына байланысты альбом жасау. |
|
Топ басшының және мұғалімнің бағасы |
Басына киетін маскалар |
|
||
|
Рефлексия |
«Ағаш сұлбасы» әдісі арқылы Жапырақтарға бүгінгі сабақтан не білгендерін жазып іледі. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Бәйшешек.Жауқазын. 1 сынып
Ашық сабақ. Бәйшешек.Жауқазын. 1 сынып
|
Пәні Әдебиеттік оқу. |
1 сынып |
2018 |
|
||||
|
Тақырыбы: |
Бәйшешек,жауқазын. |
|
|||||
|
Мақсаты |
Өсімдіктердің тіршілік иесі, яғни тірі ағза екені туралы түсінік қалыптастыру. Өсімдіктердің табиғатта, адамдар мен жануарлардың тіршілігінде алатын орнын ұғындыру. Сыни ойлауға, ынтымақтаса жұмыс жасауға баулу. Өз ойларын ашып айтуға, күнделікті өмірден көргендерінен ой түюге үйрету. |
|
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Өсімдіктер тірі ағза, тіршілік иесі екені туралы ғылыми түсінік алады. Өсімдіктердің пайдасын айта отырып, оның табиғаттағы алатын орны туралы білімдерін толықтырады. Сыни ойланады. Күнделікті өмірден көргендерінен ой қорытып айта алады. |
|
|||||
|
Сабақ кезеңдері: |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
ресурстар |
|
||
|
Кіріспе |
Психологиялық тренинг арқылы ынтымақтастық орта қалыптастыру.«Гүл сыйлаймын» тренингі. Топқа бөлу: Қызғалдақ,бәйшешек,жауқазын. 3 – топқа орналасады. «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. «Сауысқан мен көкек» ертегіні әңгімелеу. Үй тапсырмасын бекіту мақсатында гүлдер артындағы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылар шаттық шңберінде тұрып, бір-біріне гүлді неліктен сыйлай -тынын айтып береді. Топ ережесін еске түсіріп, топ басшысын сайлайды. Қайтымды сұрақтарға жауап береді. Құстар туралы ақпараттар алады. |
|
|
|
||
|
Жаңа сабақтың таныстырылымы |
Видео – ролик көрсету арқылы тақырыпты ашу. Бәйшешек,жауқазын. Н.Әлімқұлов.Н.Айтов. Блум таксономиясы : Анықтауыш сұрақтар Мына бейне баяннан нені көрдіңдер, нені аңғардыңдар? Бұлардың адам өміріндегі маңызы қандай? Гүлдер не үшін керек? Қандай гүлдерді білесіңдер? Бәйшешек пен жауқазын туралы түсінік беру. Гүлдер– тірі ағза. Өсімдік қоректенеді, тыныс алады, өседі, көбейеді, өледі. |
Эпизодтық жады сақталады. Ашық сұрақтарға жауап береді. Сабақты дүниетану пәнімен байланыстырады. Тақырыпты түсінеді. |
От шашу бағалау |
акт видео-ролик Слайд№ 2 Гүлдер суреті |
|
||
|
Жаңа материалды қолдану. |
Блум таксономиясы: Білу: «Желпуіш» әдісі арқылы ойын толықтырады. Көктемде ең алғаш өсетін қай өсімдік? Қандай гүлдерді білесіңдер? Гүлдер қандай жерлерде өседі? Гүлдер туралы не білеміз? Өз үйіңде қандай гүлдер өседі? Ауылыңда қандай гүлдер өседі? Түсіну: Гүлдер-тірі ағза. Олар жер бетіндегі тауда, орманда, далалы жерде, суда да өседі. Олардан дәрі – дәрмек әртүрлі заттар жасалады. Бәйшешек көктемде бірінші шығады.Жауқазын күн күркірегенде шығады. Қолдану: Оқулықпен жұмыс.Өлеңді бөліктерге бөліп беріп,оқыту.Жекелей оқу.Топта талдау Әр топ өздеріне сәйкес гүлдерді атып, түсіндіреді. Топтық жұмыс 1-топ: Гүлдер. «Ассосация» әдісі Тірі табиғат, тыныс алады ,қуаныш сыйлайды. көбейеді қурайды 2-топ: Гүлді қорғау. «Көзбен көретін айғақтар» әдісі .Гүлдерді өсіру, қорғау,көбейту,сүю. 3-топ:. Өлең шығарту.Шығармашылық жұмыс. Әр топ өз жұмыстарын шығып қорғайды. «Түртіп алу» әдісі арқылы дәптерге жазып алады. Сергіту сәтін орындау: Би терапеясы: Гүлдер биі |
Әр түрлі деңгейдегі сұрақтарға жауап береді. Өсімдіктер туралы жаңа ақпараттар алады. Дүниетанымы қалыптасады. Физиологиялық фактор жүзеге асады. Метасана қалыптасады. Мәнерлеп оқу арқылы ауызша сауаттылығы артады. Шығармашылық қабілеттері артады. Дарындылық,таланттылық қабілеттері дамиды. Топтық жұмыста белсенділік танытады. Эмоциясы артады. |
смайликтер |
|
|
||
|
Қорытынды |
«Зымыран сұрақтар» әдісі арқылы сабақты қорыту. |
|
Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық Атамұра 2013 Үш түрлі жағдайдағы гүлдер |
|
||
|
Үйге тапсырма |
Түсініп оқу. Әр топ өз атауларына байланысты альбом жасау. |
|
Топ басшының және мұғалімнің бағасы |
Басына киетін маскалар |
|
||
|
Рефлексия |
«Ағаш сұлбасы» әдісі арқылы Жапырақтарға бүгінгі сабақтан не білгендерін жазып іледі. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
















