Бекітемін: Бисенова А.Т. 14.11.2017жыл.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||
|
Сыныбы: |
3-сынып |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бастауыштан кейін қойылатын сызықша |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бастауыш та баяндауыш та зат есімнен жасалғанда оларды ажырта білуге үйрету. |
||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Сөйлем мүшелеріне сұрақ қоя біліп, сызықша арқылы жазылған сөйлемде бастауыш пен баяндауышты ажырата біледі. |
||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Аралас жаңа сабақ |
||||||||||
|
Сабақтың әдісі |
Сұрақ- жауап, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс. |
||||||||||
|
Сабақтың көрнекілігі: |
тірек сызба, постер, тақта, мазмұнды сурет, топшамалар, дидактикалық материалдар. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
1 |
Психологиялық көңіл-күй туғызу. « Қуан, шаттан! Қуанатын күн бүгін! Бір-біріңе ықыласпен Тілек айтар күн бүгін. Олай болса бір-бірімізге жақсы сөздер арнайық Жақсы сөздер Қайырымды, кішіпейіл, мейірімді,салмақты, биязы,сабырлы,ақкөңіл,қайратты, алғыр,пысық, адал, дарынды,талантты,кеңпейілді,пысық, өнегелі, тілтапқыш,ұқыпты,көңілді,белсенді,қабілетті,, әдепті ,талапты. Енді қолдарыңдағы суреттерді бір-біріңе табыстап топқа бөліне қойыңдар |
1-топ «Зат есім»:Запт есім анықтамасы сұрағы мысал түрі 2-топ «Сын есім»:анықтамасы,түрлері мысалдар 3-топ «Сан есім»:анықтамасы,түрлері,мысалдар 4-топ «Етістік»:анықтамасы,түрлері,мысалдар Топқа бөлінеді |
|||||||||
|
2 |
Өткенді пысықтау 2.Өткен материалды қаншалықты меңгергенін бағалау (Бағдаршам арқылы) Көркем жазу: Құрманғазы-күйші. |
Оқушылардың жауабы. Бағдаршам арқылы бағалау |
|||||||||
|
3 |
Түсіну «Миға шабуыл» әдісі Өтілген тақырыптар бойынша анықтамаларды қайталау. Бүгінгі сабақтағы табыс көзі: Бастауыш та, баяндауыш та зат есімнен жасалса, бастауыштан кейін сызықша қойылады. Абай Құнанбаев-ақын. Арыстан - жыртқыш аң
Оқулықпен дәптермен жұмыс: Жаттығуларыды берілген тапсырмалары бойынша оқушылар тақтада, топпен, жұппен орындап, ауызша талдалады. Сергіту сәті:Қимылды ойын. |
1-топ: ит-адамның досы. 2-топ: Тоқтар Әубәкіров-ұшқыш 3-топ: Шабдалы-жапырағы түсетін ағаш. 4-топ: Домбыра- ұлттық аспап.
Тапсырма бойынша жаттығу жұмыстарын орындайды. |
|||||||||
|
4 |
Диктант. Тыныс белгілерін өздері қойып, бастауыш пен баяндауышты ажыратып астарын сызады.
|
Қазан-ас пісіретін ыдыс. Уыз-жаңа төлдеген малдың сүтінен әзірленетін тағам. |
|||||||||
|
5 |
Қорытынды: -Бағалау; Үйге тапсырма:4-жаттығу-75 бет. |
Рефлексия.Бүгінгі сабақ бойынша өзіңді бағалау ағашының қай жерінде тұрмын деп ойлайсың? (қорша) Неге?
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. |
|||||||||
Бекітемін: Бисенова А.Т. 15.11.2017жыл.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||
|
Сыныбы: |
3-сынып |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бастауыш та баяндауыш та зат есімнен жасалғанда оларды ажырта білуге үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Сөйлем мүшелеріне сұрақ қоя біліп, сызықша арқылы жазылған сөйлемде бастауыш пен баяндауышты ажырата біледі. |
||
|
Сабақтың түрі |
Аралас жаңа сабақ |
||
|
Сабақтың әдісі |
Сұрақ- жауап, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс. |
||
|
Сабақтың көрнекілігі: |
тірек сызба, постер, тақта, мазмұнды сурет, топшамалар, дидактикалық материалдар. |
||
|
Сабақтың барысы: |
|||
|
1 |
Психологиялық көңіл-күй туғызу. « Қуан, шаттан! Қуанатын күн бүгін! Бір-біріңе ықыласпен Тілек айтар күн бүгін. |
Оқушылар сабақта бір-біріне сәттіліктер тілейді. |
|
|
2 |
Өткенді пысықтау 2.Өткен материалды қаншалықты меңгергенін бағалау (Бағдаршам арқылы) Көркем жазу: Алматы-әсем қала. |
Оқушылардың жауабы. Сөйлемді көшіріп жазып, тұрлаулы мүшелердің астын сызады. |
|
|
3 |
Түсіну «Миға шабуыл» әдісі Сөйлемдерді толықтырып, жазып, баяндауыштардың астын сыз. Оқулықпен дәптермен жұмыс: Жаттығуларыды берілген тапсырмалары бойынша оқушылар тақтада, топпен, жұппен орындап, ауызша талдалады. Сергіту сәті:Қимылды ойын. |
1-топ: Емен-.......... 2-топ: Жетісу-.......... 3-топ: Бішкек-......... 4-топ: Ертіс-............. Керекті сөздер: үлкен өзен, көркем өлке, мықты ағаш, Қырғызстанның астанасы. Тапсырма бойынша жаттығу жұмыстарын орындайды. |
|
|
4 |
Ой толғау: Берілген сызба бойынша сөйлем құрап жаз.
Мына сөйлемдерді тек тұрлаулы мүшесі бар сөйлемдерге айналдырып жаз: Арман балабақшадан үйге келді. Сәуле терезеден қарады. Марат есік алдында ойнады. |
Өздік жұмыс. Оқушылар тапсырма бойынша үлгіге қарап, берілген тапсырмаларды орындайды. Сөйлемдер құрастырып жазады. |
|
|
5 |
Қорытынды: -Бағалау; Үйге тапсырма:4-жаттығу-77бет. |
Рефлексия.Бүгінгі сабақ бойынша өзіңді бағалау ағашының қай жерінде тұрмын деп ойлайсың? (қорша) Неге? Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Бастауыштан кейін қойылатын сызықша. 3сынып
Ашық сабақ. Бастауыштан кейін қойылатын сызықша. 3сынып
Бекітемін: Бисенова А.Т. 14.11.2017жыл.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||
|
Сыныбы: |
3-сынып |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бастауыштан кейін қойылатын сызықша |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бастауыш та баяндауыш та зат есімнен жасалғанда оларды ажырта білуге үйрету. |
||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Сөйлем мүшелеріне сұрақ қоя біліп, сызықша арқылы жазылған сөйлемде бастауыш пен баяндауышты ажырата біледі. |
||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Аралас жаңа сабақ |
||||||||||
|
Сабақтың әдісі |
Сұрақ- жауап, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс. |
||||||||||
|
Сабақтың көрнекілігі: |
тірек сызба, постер, тақта, мазмұнды сурет, топшамалар, дидактикалық материалдар. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
1 |
Психологиялық көңіл-күй туғызу. « Қуан, шаттан! Қуанатын күн бүгін! Бір-біріңе ықыласпен Тілек айтар күн бүгін. Олай болса бір-бірімізге жақсы сөздер арнайық Жақсы сөздер Қайырымды, кішіпейіл, мейірімді,салмақты, биязы,сабырлы,ақкөңіл,қайратты, алғыр,пысық, адал, дарынды,талантты,кеңпейілді,пысық, өнегелі, тілтапқыш,ұқыпты,көңілді,белсенді,қабілетті,, әдепті ,талапты. Енді қолдарыңдағы суреттерді бір-біріңе табыстап топқа бөліне қойыңдар |
1-топ «Зат есім»:Запт есім анықтамасы сұрағы мысал түрі 2-топ «Сын есім»:анықтамасы,түрлері мысалдар 3-топ «Сан есім»:анықтамасы,түрлері,мысалдар 4-топ «Етістік»:анықтамасы,түрлері,мысалдар Топқа бөлінеді |
|||||||||
|
2 |
Өткенді пысықтау 2.Өткен материалды қаншалықты меңгергенін бағалау (Бағдаршам арқылы) Көркем жазу: Құрманғазы-күйші. |
Оқушылардың жауабы. Бағдаршам арқылы бағалау |
|||||||||
|
3 |
Түсіну «Миға шабуыл» әдісі Өтілген тақырыптар бойынша анықтамаларды қайталау. Бүгінгі сабақтағы табыс көзі: Бастауыш та, баяндауыш та зат есімнен жасалса, бастауыштан кейін сызықша қойылады. Абай Құнанбаев-ақын. Арыстан - жыртқыш аң
Оқулықпен дәптермен жұмыс: Жаттығуларыды берілген тапсырмалары бойынша оқушылар тақтада, топпен, жұппен орындап, ауызша талдалады. Сергіту сәті:Қимылды ойын. |
1-топ: ит-адамның досы. 2-топ: Тоқтар Әубәкіров-ұшқыш 3-топ: Шабдалы-жапырағы түсетін ағаш. 4-топ: Домбыра- ұлттық аспап.
Тапсырма бойынша жаттығу жұмыстарын орындайды. |
|||||||||
|
4 |
Диктант. Тыныс белгілерін өздері қойып, бастауыш пен баяндауышты ажыратып астарын сызады.
|
Қазан-ас пісіретін ыдыс. Уыз-жаңа төлдеген малдың сүтінен әзірленетін тағам. |
|||||||||
|
5 |
Қорытынды: -Бағалау; Үйге тапсырма:4-жаттығу-75 бет. |
Рефлексия.Бүгінгі сабақ бойынша өзіңді бағалау ағашының қай жерінде тұрмын деп ойлайсың? (қорша) Неге?
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. |
|||||||||
Бекітемін: Бисенова А.Т. 15.11.2017жыл.
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||
|
Сыныбы: |
3-сынып |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бастауыш та баяндауыш та зат есімнен жасалғанда оларды ажырта білуге үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Сөйлем мүшелеріне сұрақ қоя біліп, сызықша арқылы жазылған сөйлемде бастауыш пен баяндауышты ажырата біледі. |
||
|
Сабақтың түрі |
Аралас жаңа сабақ |
||
|
Сабақтың әдісі |
Сұрақ- жауап, сыни ойлау стратегиялары, жеке, жұптық, топтық жұмыс. |
||
|
Сабақтың көрнекілігі: |
тірек сызба, постер, тақта, мазмұнды сурет, топшамалар, дидактикалық материалдар. |
||
|
Сабақтың барысы: |
|||
|
1 |
Психологиялық көңіл-күй туғызу. « Қуан, шаттан! Қуанатын күн бүгін! Бір-біріңе ықыласпен Тілек айтар күн бүгін. |
Оқушылар сабақта бір-біріне сәттіліктер тілейді. |
|
|
2 |
Өткенді пысықтау 2.Өткен материалды қаншалықты меңгергенін бағалау (Бағдаршам арқылы) Көркем жазу: Алматы-әсем қала. |
Оқушылардың жауабы. Сөйлемді көшіріп жазып, тұрлаулы мүшелердің астын сызады. |
|
|
3 |
Түсіну «Миға шабуыл» әдісі Сөйлемдерді толықтырып, жазып, баяндауыштардың астын сыз. Оқулықпен дәптермен жұмыс: Жаттығуларыды берілген тапсырмалары бойынша оқушылар тақтада, топпен, жұппен орындап, ауызша талдалады. Сергіту сәті:Қимылды ойын. |
1-топ: Емен-.......... 2-топ: Жетісу-.......... 3-топ: Бішкек-......... 4-топ: Ертіс-............. Керекті сөздер: үлкен өзен, көркем өлке, мықты ағаш, Қырғызстанның астанасы. Тапсырма бойынша жаттығу жұмыстарын орындайды. |
|
|
4 |
Ой толғау: Берілген сызба бойынша сөйлем құрап жаз.
Мына сөйлемдерді тек тұрлаулы мүшесі бар сөйлемдерге айналдырып жаз: Арман балабақшадан үйге келді. Сәуле терезеден қарады. Марат есік алдында ойнады. |
Өздік жұмыс. Оқушылар тапсырма бойынша үлгіге қарап, берілген тапсырмаларды орындайды. Сөйлемдер құрастырып жазады. |
|
|
5 |
Қорытынды: -Бағалау; Үйге тапсырма:4-жаттығу-77бет. |
Рефлексия.Бүгінгі сабақ бойынша өзіңді бағалау ағашының қай жерінде тұрмын деп ойлайсың? (қорша) Неге? Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. |
|
шағым қалдыра аласыз















