Бекітемін: Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Шерхан Мұртаза «Бесеудің хаты» |
|||||
|
ПедагогтіңТ.А.Ә. |
Адылканова А.А. |
|||||
|
Күні: |
Қатысушылар саны:5 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сынып:10-«А» |
17.04.2024 ж |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бесеудің хаты» драмасындағы кейіпкер бейнесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. 10.3.1.1. Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап,бағалау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы:көркем шығарманың мазмұнын түсінеді, кейіпкерлерді таниды. ( білу түсіну) Көпшілігі: көркем шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына баға береді.( талдау) Кейбірі: тұжырымды ой айтып, сыни көзқарас білдіреді.( бағалау) |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Тәуелсіздікке қол жеткізу жолындағы қиыншылықтарды ұғынады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Көркем шығарманы талдайды,тұжырымды ой айтады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Алдыңғы білім |
«Бесеудің хаты»драмасы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі :Сәлемдесу,Түгендеу Сабақ тақырыбын анықтау. «Хат» арқылы Оқу мақсаты,сабақ мақсаты анықталады. |
Өзіне келген хатты ашып оқиды.Хаттан алған әсерімен бөліседі. |
|
слайд |
||
|
Ортасы 20 минут Ой сергіту 5 минут 10 минут Фишбоун |
«Бесеудің хаты» спектакльден үзінді көру. 01.02минут-01.11минут. Талқылау сұрақтары: 1.Бесеуге хат жазуға негіз болған халықтың басынан өткен нәубет қай жылдарды қамтиды?Бұл жағдайдың орын алуына кім кінәлі? 2.Күштеп отырықшыландыру, ұжымдастыру мен алым-салық жүргізудің себебі неде?Оның салдары қандай болды? 3. «Асыра сілтеу болмасын, ашатұяқ қалмасын» деген сөздің мәнін ашыңдар.Шығармамен байланыстыра отырып,сол кездегі саяси жағдайға өз көзқарастарыңды білдіріңдер. 4.Ұлт қамы үшін күрескен зиялылар бейнесіне өз көзқарастарыңды білдіріп, сыни баға беріңдер. Дискриптор: *Талқылау сұрақтарына қатысады * Шығармаға қатысты сыни көзқарас білдіріп,баға береді. Жұптық тапсырма «Тамұқ пен жұмақ» эпилог бөліміндегі ең ұтымды ойларды оқу. Рысқұлов пен Мүсірепов. «Ақ қағаз» әдісі 2 парақ таратылады.Біреуін мыжиды, екіншісінен тек қолдың көмегімен жырту арқылы адам жасайды. Түйін
Дискриптор: Оқиғаның себебін, салдарын анықтайды Қорытынды жазады |
Мұқият үзіндіні тамашалайды
Талқылау сұрақтарына белсене қатысады.
Рөлге бөліп оқиды
Қағазды мыжиды,адам жасап шығады
Берілген параққа өз тұжырымын жазады |
асық ҚБ «мұғалім мадақтамасы» ҚБ «мұғалім мадақтамасы» асық ҚБ «мұғалім мадақтамасы |
видео Слайд кітап парақ Сурет парақ |
||
|
Аяқталуы 7 минут |
Кері байланыс
Үйге тапсырма: 98-бет;4-тапсырма көркемдегіш құралдарды анықтау
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Бесеудің хаты" 10-сынып
Ашық сабақ "Бесеудің хаты" 10-сынып
Бекітемін: Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Шерхан Мұртаза «Бесеудің хаты» |
|||||
|
ПедагогтіңТ.А.Ә. |
Адылканова А.А. |
|||||
|
Күні: |
Қатысушылар саны:5 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сынып:10-«А» |
17.04.2024 ж |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бесеудің хаты» драмасындағы кейіпкер бейнесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау. 10.3.1.1. Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап,бағалау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы:көркем шығарманың мазмұнын түсінеді, кейіпкерлерді таниды. ( білу түсіну) Көпшілігі: көркем шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына баға береді.( талдау) Кейбірі: тұжырымды ой айтып, сыни көзқарас білдіреді.( бағалау) |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Тәуелсіздікке қол жеткізу жолындағы қиыншылықтарды ұғынады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Көркем шығарманы талдайды,тұжырымды ой айтады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Алдыңғы білім |
«Бесеудің хаты»драмасы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі :Сәлемдесу,Түгендеу Сабақ тақырыбын анықтау. «Хат» арқылы Оқу мақсаты,сабақ мақсаты анықталады. |
Өзіне келген хатты ашып оқиды.Хаттан алған әсерімен бөліседі. |
|
слайд |
||
|
Ортасы 20 минут Ой сергіту 5 минут 10 минут Фишбоун |
«Бесеудің хаты» спектакльден үзінді көру. 01.02минут-01.11минут. Талқылау сұрақтары: 1.Бесеуге хат жазуға негіз болған халықтың басынан өткен нәубет қай жылдарды қамтиды?Бұл жағдайдың орын алуына кім кінәлі? 2.Күштеп отырықшыландыру, ұжымдастыру мен алым-салық жүргізудің себебі неде?Оның салдары қандай болды? 3. «Асыра сілтеу болмасын, ашатұяқ қалмасын» деген сөздің мәнін ашыңдар.Шығармамен байланыстыра отырып,сол кездегі саяси жағдайға өз көзқарастарыңды білдіріңдер. 4.Ұлт қамы үшін күрескен зиялылар бейнесіне өз көзқарастарыңды білдіріп, сыни баға беріңдер. Дискриптор: *Талқылау сұрақтарына қатысады * Шығармаға қатысты сыни көзқарас білдіріп,баға береді. Жұптық тапсырма «Тамұқ пен жұмақ» эпилог бөліміндегі ең ұтымды ойларды оқу. Рысқұлов пен Мүсірепов. «Ақ қағаз» әдісі 2 парақ таратылады.Біреуін мыжиды, екіншісінен тек қолдың көмегімен жырту арқылы адам жасайды. Түйін
Дискриптор: Оқиғаның себебін, салдарын анықтайды Қорытынды жазады |
Мұқият үзіндіні тамашалайды
Талқылау сұрақтарына белсене қатысады.
Рөлге бөліп оқиды
Қағазды мыжиды,адам жасап шығады
Берілген параққа өз тұжырымын жазады |
асық ҚБ «мұғалім мадақтамасы» ҚБ «мұғалім мадақтамасы» асық ҚБ «мұғалім мадақтамасы |
видео Слайд кітап парақ Сурет парақ |
||
|
Аяқталуы 7 минут |
Кері байланыс
Үйге тапсырма: 98-бет;4-тапсырма көркемдегіш құралдарды анықтау
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















