Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Бесікке салу"

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға арналған жаңа бағдарлама бойынша құрастырылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

3-бөлім: «Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер

Пәні: қазақ тілі

Күні:

Сынып: 5-сынып

Мектеп:



Мұғалімнің аты-жөні:



Қатысқандар:

Қатыспағандар: -

Сабақтың тақырыбы:

Бесікке салу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.Т/А1.

Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.

5.Ж3.

Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Суреттер арқылы тақырыпты болжай алады.

Көпшілігі: Берілген суретке қатысты тірек сөздерді анықтай алады.Сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыра алады.

Кейбірі: Суреттердің желісі бойынша сөз тіркестерін және әңгіме құрастыра алады.

Жетістік критерийі

  • Берілген суреттерге қатысты тірек сөздерді анықтайды

  • Тірек сөздер мен суреттер бойынша тақырыпқа болжам жасайды

  • Суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: сұрақтарға жауап береді, тірек сөздер арқылы және суреттер бойынша әңгіме жазады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Салт-дәстүр, сүйінші, тыштыма, оңба. салт-дәстүр,шүмек,жөн-жоралғы,әлди-әлди ақ бөпем.

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері:Баланың дүниеге келуі,кіндігі түскен,жөн-жоралғы,ат әбзелдері.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, қолдану

Құндылықтарға баулу

Отбасылық салт-дәстүрлерді құрметтеу, үлкенді сыйлау құндылықтарына баулу

АКТ қолдану

Бейнежазба, интербелсенді тақта, слайд.

Пәнаралық байланыс

Тарих, әдебиет

Осыған дейін меңгерілген білім

«Суреттер не болды?»әдісі арқылы оқушылар өткен тақырыппен бүгінгі тақырыпты байланыстырады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер

Сабақтың басы:

3минут

15минут

Білу









Деск риптор

10минут













Дескриптор

1Психологиялық ахуал:Оқушыларды шаттық шеңберге шақырып, «Жұптасу» тренингісі өткізіледі. Оқушылар жұптарын тауып бір-біріне тілектерін білдіреді.

2. «Тәтті тарату» әдісі арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу.

3-тапсырма. Жұптық жұмыс.Сурет арқылы тақырыпты болжау. Әдісі: «Болжау».

Білім алушы

  • суреттер бойынша тақырыпқа болжам жасайды .

4-тапсырма.Әр суретке қатысты бірнеше тірек сөз жазыңыз.Тірек сөздер мен суреттерге ортақ тақырып қойыңыз. Әдісі:Топтық жұмыс.









Білім алушы

Берілген суреттерге қатысты тірек сөздерді анықтайды,ортақ тақырып қояды.









Кәмпиттер



Суреттер, интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы


10минут

қолдану

































Дескриптор





5минут


5- тапсырма: /сюжетті суреттер желісі бойынша сөз тіркестерін, әңгіме құрастырып жазу. Әдісі:топтық жұмыс.Әңгіме және сөз тіркестерін құрастыру әдісі.



1 сюжетті суреттер

2 сюжетті суреттер

Бесік жасау

Бесік құрал-жабдықтары

  1. сурет: /бесік жасауға жарамды ағашты таңдау/

  2. сурет

1-сурет: қолбау

2-сурет: шүмек

3-сурет: белбау...


Бағалау парақшасы беріледі.

Оқушының аты-жөні

Сюжетті суреттер арқылы әңгіме құрастыра алды

Ашық және жабық сұрақтар құрастыра алды.







Білім алушы

  • Сюжетті суреттердің желісімен сөз тіркестерін және әңгіме құрастырып жаза алады.

Кері байланыс: «Бес саусақ» әдәсі. Оқушыларға парақтар таратылып беріледі.Оған олар қолдың суретін салу керек.Бас бармаққа «не ұнады?» Балаң үйрекке «не үйрендім?»Ортан терекке «кімге көмектестім?» шылдыр шүмекке «не қиын болды?»Кішкентай бөбекке «тілек жазу».

https://www.youtube.com/watch?v=LnPNI67LERg интербелсенді тақта























Сабақтың соңы

2минут







Дескриптор



Сабақты бекіту: (Т) «Дара диаграмма» арқылы оқушылардың білімін бекіту. Бесікке салу ерекшелігін толтырып жазу.

DrawObject2 DrawObject1

DrawObject5 DrawObject4 DrawObject3

DrawObject6 DrawObject7

DrawObject8 DrawObject9

Білім алушы

  • Бесікке салудың ерекшелігін толтырып жаза алады.











Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Шаттық шеңбер жұптасу әдісі арқылы бір-біріне сәттілік тілеу барысында қолдау көрсетемінҚабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?



Саралау әдісі арқылы қарапайымнан күрделіге қарай.

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?



Оқушылардың ақпаратты қаншалық меңгергенін білу мақсатында критериалды бағалау оқу мақсатының мақсатына бағалаудың түрі кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі. Оқушыларға парақтар таратылып беріледі.Оған олар қолдың суретін салу керек.Бас бармаққа «не ұнады?» Балаң үйрекке «не үйрендім?» Ортан терекке «кімге көмектестім?» шылдыр шүмекке «не қиын болды?»Кішкентай бөбекке «тілек жазу» оқушылардың өзі-өзін бағалауда бағалау парақтары арқылы бағалағанын байқаймын.



Пәнаралық байланыс Сабақ мақсатына байланыст әдебиет,тарих пәдерімен байланыста ,тақырыпқа негіздеп.

Қауіпсіздік ережелері Интербелсенді тақтамен жұмыс кезінде

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Менің сабағымда тарих,әдебиет пәндерімен байланыстырдым.Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережелерін интербелсенді тақтамен жұмыс жүргізген кезінде ескертулерді қадағалаймын.Отбасындағы салт-дәстүрді құрметтеу,үлкенді сыйлау құндылықтарымен байланыстыру.

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Өзін-өзі бағалау «Бағдаршам» әдісі арқылы өтілген тақырып бойынша рефлексия алдым.Оқушының сабақты қаншалықты меңгергендігін білу мақсатында.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?Сабақ мақсатына байланысты әдіс –тәсіл алмасу үшін қажет.

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Төрт сала бойынша,

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?АКТдағдыларын дамыта алады,алынған тапсырмалар оқушы жас ерекшелігіне сай алынған.

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? Білім беру мазмұныарқылы,оқу пәнібойынша,бөлйм тараулары мазмұны,оқу мақсаты,оқу жаттығулары тақырып құндылықтарынасай баулу.

Ойлану





Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?



Бүгін оқушылар нені үйренді?







Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?





Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты қ болжауды оқушылар түсінді деп ойлаймын.



  1. Нақты мақсаты:Тірек сөздер , тақырыпты болжау ,әңгіме құрастыруды үйренді.

  2. Қолжетімді. Оқушыларға күнделікті өмірден таныс болғандықтан сабақ түсінуіне қолжетімді болды.

3.Өлшеулі: Өткізілген тақып жүйелі құрылған.

Сыныптағы атмосфера ыңғайлы себебі оқушының қызыушылығын тудыратын жаттығу жұмыстары өте ыңғайлы.



Дифференциацияны жүзеге асыру оқшылардың қажеттілігін жүзеге асыру барысында, жоғардағы көрсетілген әдіс-тәсілдерді қолдану барысында нәтижеге жетті.

Жоспарланған уақытымды берілген уақытқа сай ұстандым. Себебі әр тапсырмаға сай уақыт берілгендіктен.







Мен жоспарыма өзгертуде сөз тіркесін, тіркес сөздерді кіргіздім.












Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
21.12.2017
869
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі