Материалдар / Ашық сабақ: Бірінші тамаша шек.

Ашық сабақ: Бірінші тамаша шек.

Материал туралы қысқаша түсінік
Бірінші тамаша шек тақырыбында ашық сабақ. Оқушыларды тамаша шектерге есептер шығару, пәнге қызығушылығын арттыру
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Жоғары қазақ гуманитарлық-техникалық колледж

Высший казахский гуманитарно-технический колледж


План учебного занятия

(теориялық немесе өндірістік оқыту/теоретического или производственного обучения)



Тақырыбы/Тема: Бірінші тамаша шек.

Модуль/пән атауы/Наименование модуля /дисциплины: Математика


Дайындаған оқытушы/Подготовил педагог: Есенжолова А.Е._

(Ф.И.О. при наличии)

«03» ақпан 2023 жыл


1. Жалпы мәліметтері/Общие сведения:


 Курс, тобы/Курс, группы: 1 курс, ПО – 11

Сабақтың түрі/Тип занятия: практический


2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері /Цели, задачи: Оқушыларды тамаша шектерге есептер шығару, пәнге қызығушылығын арттыру

3. Оқу сабағында білім алушылар меңгеретін кәсіби дағдылардың тізбесі/Перечень ожидаемых результатов и профессиональных умений, которыми овладеют обучающиеся в процессе учебного занятия:

Үзіліссіз функция және оның қасиеттеріне, функция шегін табуға есептер шығара алады; түрлендірулер енгізе алады

4. Қажетті ресурстар/Необходимые ресурсы:

4.1 А.Е.Абылкасымова. Алгебра и начала анализа.11. Алматы: Мектеп, 2020

4.2. Collegt SmartNation.kz- портал автоматизации ТиППО,

4.3 Презентация

4.5 Plickers


5.Сабақ барысы/Ход занятия:

1.Организационный момент

Барлығы орындықтарға отырады. Кім, нені жақсы көреді солар орындарынан тұрады. Мысалы: Кім балмұздақты жақсы көреді, сол орнынан тұрсын…Кім өзін батырмын деп есептейді?… Кім сары түсті жақсы көреді?… Кім көп тамақ жегенді жақсы көреді?… Кім айнаға қарағанды жақсы көреді? Кім математика пәнін жақсы көреді?

«Заттар бойынша бөліну»

Әр оқушы өзінің бір ұсақ затын мұғалімге немесе жүргізушіге тапсырады, мәселен, қаламсабын, дәптерін, помадасын, кілтін, көзілдірігін, т.б. Бұл заттар жәшік салынып, әр партаға төрт-төрттен ретсіз түрде қойылады.Оқушылар өзінің заты қойылған

парталарға отыруы керек.


2. Проверка домашнего задания

  1. Функцияның шегі (А саны функцияның нүктесіндегі ұмтылғанда шегі деп аталады және формуласымен белгіленеді )

  2. Шектер туралы теоремалар (Егер , , болса, онда

  1. Кезкелген үшін, және болса, онда .)


Анықталмағандық түрлері Plickers: Функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегі. Тест Жеке жұмыс

3.Изучение новой темы

Теорема. Егер екі шексіз аз шаманың қатынасының шегі ізделінетін болса, онда бұл шексіз аздарды өздерімен эквивалентті аз шамалармен алмастырады.

теңдігін бірінші тамаша шек деп атайды.              
Cалдарлар:

 

  

  

 

 

 

 

Мысалға есеп шығару:

1. .


Екінші тамаша шектерді дәлелдеусіз қабылдаймыз:

Логарифмнің негізі е болғанда, оны былай жазуға келіскен. . Негізі 10 санына тең логарифмдер таблицасымен бірге негізі е-ге тең (натурал деп аталатын) логарифмдер таблицасы практикада жиі қолданылады.

Мысалға2 есеп шығару:

2.

Жаңа сабақты бекітуге тапсырмалар ұсынылады.

Топпен жұмыс


Балалар берілген карточкалар арқылы есеп шығарады (әр топқа үш есептен беріледі) Әр карточканың бір жағында машинаның бөлшегі келесі жағы есеп.

Тақтаға шыққан бала машинаның қай бөлігі сипатталғанын түсіндіріп есебін тақтаға жазады.

1топ:

1. . 1ші тамаша шек

2. 2 ші тамаша шек


  1. . 2ші тамаша шек



2топ:

1. 2 ші тамаша шек

2. 1ші тамаша шектің салдары



  1. . 2ші тамаша шек

Жұптық жұмыс

Картачкалармен жұмыс

1) Жауабы: -3.

2) Жауабы: .

3) Жауабы: 75.

4) Жауабы: .

5) Жауабы: .

6) Жауабы: -1.

7) Жауабы: .

Сергіту сәті

  1. Жоқ өзінде бас та, қас та, мойын да,

Ұзындығы жазулы бір бойында

(сызғыш, линейка, ruler)

  1. Қабат-қабат қаптама,

Ақылың болса аттама

(кітап, книга,book)

  1. Компьютермен енеді,

Қағаз басып береді.

(принтер, принтер, printer)

  1. Санау үшін малды, талды,

Ертеден мұра болып қалды.

Көбейтіп, қосып, азайтып, бөлеміз,

Күнделікті ол санды.

(натурал сан, натуральное число,natural numer)



6.Сабақ бойынша рефлексия/Рефлексия по занятию:


7.Үй тапсырмасы /Домашнее задание:













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ