|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.11.18ж |
Мұғалім: Коныршиева Асия Олжабаевна |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5«б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайту. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.18 Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды біледі. Оқушылардың көпшілігі: Бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосуды және азайтуды біледі Оқушылардың кейбірі : Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту және қосуға есептер шығаруды толық үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
– бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосады және азайта алады - бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары: |
жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритімін түсіндіру. Ортақ бөлімге келтіре отырып , бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосады. жай бөлшек, бөлімдері әртүрлі бөлшек қосу,азайту |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Топтық жұмыс орындау барысында бір-біріне деген құрмет, жұппен, жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, бір-бірінің пікірін тыңдау, сыни ойлау дағдыларын қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдануы: |
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Топқа бөлу (2-4 минут)
Сабақтың ортасы (5-40 минут)
Сабақтың соңы /41-45 мин/
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу Сабаққа дайындау 2.Оқушыларды 4 топқа бөлемін. 1. Дұрыс бөлшек 2. Бұрыс бөлшек 3. Аралас сан 4. Аликвоттық бөлшектер Оқушылар таңдап алған бөлшектері бойынша топқа бөлінеді. Топ ережесі тақтаға ілінеді. Топтық жұмыс: Сабақтың оқу мақсатын анықтау мақсатында оқушыларға қиынды қағаз беріледі, осы қиындыны құрастыру арқылы оқу мақсатын анықтайды.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
№509 (тақтада есеп шығарылуы көрсетіледі, дәптерлерін ауыстыру арқылы және бірін-бірі бағалайды, дескриптор жазылады.
4.
6.
4.Өткен сабағымыз бойынша қайталау сұрақтарына «Сәйкестендіру тестісі» арқылы жауап берейік. Смайликтерді тақтаға жапсыру.
Ережелерді еске түсірген болсақ, осы ережелерді қолданып, тапсырмаларды орындайық. 5. Топтық жұмыс. Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептеңдер.
Дескриптор:
6.Оқулықпен жұмыс №510 «Жеке жұмыс» оқушылар бірін –бірі бағалайды.
Әр топ тақырыпқа сай бір-біріне тапсырмалар береді. Кері байланыс «Ортадағы қаламсап» әдісі Сынып оқушыларынан 5-6 қалам жиналады. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша ортаға сұрақ тастайды. Мұғалім бір қаламды суырады , қаламсаптың иесі сұраққа жауап береді. Оқушылар смайликтермен бағаланады. Оқушылар мадақтау арқылы бағаланады. Сабақты бағалау Бағалау бармақпен жүзеге асырылады.
Рефлекция «Тазалық » ойыны Оқушылар өздерін бағалайды Оқушылар кері байланыс парағын толтырады, өзін бағалайды
7.Үйге тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайту
Ашық сабақ: Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайту
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.11.18ж |
Мұғалім: Коныршиева Асия Олжабаевна |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5«б» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайту. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.2.18 Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды біледі. Оқушылардың көпшілігі: Бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосуды және азайтуды біледі Оқушылардың кейбірі : Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту және қосуға есептер шығаруды толық үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
– бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді қосады және азайта алады - бөлімдері әр түрлі жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары: |
жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритімін түсіндіру. Ортақ бөлімге келтіре отырып , бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосады. жай бөлшек, бөлімдері әртүрлі бөлшек қосу,азайту |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Топтық жұмыс орындау барысында бір-біріне деген құрмет, жұппен, жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, бір-бірінің пікірін тыңдау, сыни ойлау дағдыларын қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдануы: |
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындай алады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Топқа бөлу (2-4 минут)
Сабақтың ортасы (5-40 минут)
Сабақтың соңы /41-45 мин/
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу Сабаққа дайындау 2.Оқушыларды 4 топқа бөлемін. 1. Дұрыс бөлшек 2. Бұрыс бөлшек 3. Аралас сан 4. Аликвоттық бөлшектер Оқушылар таңдап алған бөлшектері бойынша топқа бөлінеді. Топ ережесі тақтаға ілінеді. Топтық жұмыс: Сабақтың оқу мақсатын анықтау мақсатында оқушыларға қиынды қағаз беріледі, осы қиындыны құрастыру арқылы оқу мақсатын анықтайды.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
№509 (тақтада есеп шығарылуы көрсетіледі, дәптерлерін ауыстыру арқылы және бірін-бірі бағалайды, дескриптор жазылады.
4.
6.
4.Өткен сабағымыз бойынша қайталау сұрақтарына «Сәйкестендіру тестісі» арқылы жауап берейік. Смайликтерді тақтаға жапсыру.
Ережелерді еске түсірген болсақ, осы ережелерді қолданып, тапсырмаларды орындайық. 5. Топтық жұмыс. Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, есептеңдер.
Дескриптор:
6.Оқулықпен жұмыс №510 «Жеке жұмыс» оқушылар бірін –бірі бағалайды.
Әр топ тақырыпқа сай бір-біріне тапсырмалар береді. Кері байланыс «Ортадағы қаламсап» әдісі Сынып оқушыларынан 5-6 қалам жиналады. Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша ортаға сұрақ тастайды. Мұғалім бір қаламды суырады , қаламсаптың иесі сұраққа жауап береді. Оқушылар смайликтермен бағаланады. Оқушылар мадақтау арқылы бағаланады. Сабақты бағалау Бағалау бармақпен жүзеге асырылады.
Рефлекция «Тазалық » ойыны Оқушылар өздерін бағалайды Оқушылар кері байланыс парағын толтырады, өзін бағалайды
7.Үйге тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















