Математика
|
Бөлім |
«Уақыт» 2А Үлес.Уақытты қалай өлшейді? |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру |
||||
|
Мұғалім |
|
||||
|
Сынып |
3A |
||||
|
Күні |
09.11..2022 |
||||
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді оқиды, жазады, салыстырады; |
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен күлгенді ұнатамын» ойын жаттығуы Педагог балаларға:тұңжыраған және көңілсіз, жабырқаған және ойланған көңілді және күлкілі; қайрымды және қуанышты,т.б.кейіпке еніп,бір бірімен рольге кіріп, адамдардың бейнесін келтіруге ұсынады. балалар айнаға қарап, әдемі ақкөңіл кейіпте күлімдейді. Мұғалім «Мен күлгенді ұнатамын » жаттығуын күніне бірнеші рет қайталап көңіл күйді күлкімен көтеруге болатынын түсіндіреді. «Күлкі-көңіл күйдің сиқырлы кілті.Адам күлгенде өз көңіл күйін,өз денсаулығын жақсартады және айналасындағы адамдардың көңіл күйімен денсаулығына жақсы әсер береді.» Ширату
Оқушыларға бір сәт көздерін жұмып, ойша Алматы қаласына
саяхатқа шығу тапсырылады.Жолда табиғаттың көрікті жерлерін
тамашалай отырып, Алматыға жеттік.Көзімізді ашайық. Астанадан
Алматыға дейін біз жолда
тәуліктің Саяхат, жолдағы уақыт жайында әңгімелесу. Жолға кететін уақыттың ұзақтығы неге байланысты? |
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушылар бөлшек туралы түсінікті бекіту үшін тапсырмалар жазылған карточкаларды алады.
Тіктөртбұрыштың
Фигураның
Фигураның Фигураның қандай бөлігі боялмай қалғанын жаз. ОҚулықпен жұмыс №1 тапсырманы орындау.Бөлшектерді ататып, оларды кему ретімен жаздыру. – «Бүтінді бөлікке бөлу» деген нені білдіреді?(Тең бөліктерге бөлу). – Бөлшектің бөлімі нені білдіреді? (Бөлім бүтінді неше бөлікке бөлгенін көрсетеді). – Бөлшектің алымы нені білдіреді? (Алым неше тең бөлікті алғанын көрсетеді). |
Карточкалардағы тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор -бөлшектерді жазады Дескриптор -бөлшектерді өсу және кему ретімен жазады |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. «Аяқталмаған сөйлем» 1. Мен сабақта … жұмыс істедім. 2. Мен сабақта өз жұмысымда … 3. Сабақ мен үшін … көрінді. 4. Сабақ үшін мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақтың материалы маған... |
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру" 3-сынып
Ашық сабақ "Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру" 3-сынып
Математика
|
Бөлім |
«Уақыт» 2А Үлес.Уақытты қалай өлшейді? |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру |
||||
|
Мұғалім |
|
||||
|
Сынып |
3A |
||||
|
Күні |
09.11..2022 |
||||
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектерді оқиды, жазады, салыстырады; |
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен күлгенді ұнатамын» ойын жаттығуы Педагог балаларға:тұңжыраған және көңілсіз, жабырқаған және ойланған көңілді және күлкілі; қайрымды және қуанышты,т.б.кейіпке еніп,бір бірімен рольге кіріп, адамдардың бейнесін келтіруге ұсынады. балалар айнаға қарап, әдемі ақкөңіл кейіпте күлімдейді. Мұғалім «Мен күлгенді ұнатамын » жаттығуын күніне бірнеші рет қайталап көңіл күйді күлкімен көтеруге болатынын түсіндіреді. «Күлкі-көңіл күйдің сиқырлы кілті.Адам күлгенде өз көңіл күйін,өз денсаулығын жақсартады және айналасындағы адамдардың көңіл күйімен денсаулығына жақсы әсер береді.» Ширату
Оқушыларға бір сәт көздерін жұмып, ойша Алматы қаласына
саяхатқа шығу тапсырылады.Жолда табиғаттың көрікті жерлерін
тамашалай отырып, Алматыға жеттік.Көзімізді ашайық. Астанадан
Алматыға дейін біз жолда
тәуліктің Саяхат, жолдағы уақыт жайында әңгімелесу. Жолға кететін уақыттың ұзақтығы неге байланысты? |
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушылар бөлшек туралы түсінікті бекіту үшін тапсырмалар жазылған карточкаларды алады.
Тіктөртбұрыштың
Фигураның
Фигураның Фигураның қандай бөлігі боялмай қалғанын жаз. ОҚулықпен жұмыс №1 тапсырманы орындау.Бөлшектерді ататып, оларды кему ретімен жаздыру. – «Бүтінді бөлікке бөлу» деген нені білдіреді?(Тең бөліктерге бөлу). – Бөлшектің бөлімі нені білдіреді? (Бөлім бүтінді неше бөлікке бөлгенін көрсетеді). – Бөлшектің алымы нені білдіреді? (Алым неше тең бөлікті алғанын көрсетеді). |
Карточкалардағы тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор -бөлшектерді жазады Дескриптор -бөлшектерді өсу және кему ретімен жазады |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия. «Аяқталмаған сөйлем» 1. Мен сабақта … жұмыс істедім. 2. Мен сабақта өз жұмысымда … 3. Сабақ мен үшін … көрінді. 4. Сабақ үшін мен… 5. Менің көңіл-күйім… 6. Сабақтың материалы маған... |
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













