Үзақ мерзімді жоспар бөліміКүні: 21.12.2017ж СЫНЫП: 5 | Мектеп: «Отырар жалпы орта мектеп» кммМұғалімнің аты-жөні:Әбдіров
Қатысқан оқушылар саны Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Сабақтың тақырыбы: | Бұйым өру |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 5.2.6.1.Техника қауіпсіздігін қадағалап оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып материалдар мен құралдарды қолдану. |
Сабақтың мақсаты
| Бұйым өру әдісімен оқушыларды таныстыру |
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Тілдік мақсаттар | Термин сөздер.Таспа, өрме, бекіту шиыршықтау. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың өнерге деген қызығушылығын дамытуЖауапкершілікке тәрбиелеуОқушыларды ынтымақтастыққа баулу. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. |
АКТ қолдану дағдылары | Плакаттар,хаттамалар, материалдар. |
Бастапқы білім | Дәстүрлі емес материалдармен бұйым дайындау әдісімен танысты |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 2мин
3мин | Топқа бөлу 2 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші»Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.Нұсқаулық:Көршіңді оң жақтан құшақта,Көршіңді сол жақтан құшақта.Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,Бүгінгі тренинг барысы,Біз үлкен отбасы. |
Жіпте жайылған фотосреттерді алып, түріне сай топтарға бөлінеді.
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) |
Сабақтың ортасы 5мин
10мин
| Білу және түсінуОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Бұйым өру.Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. Өру өнері кеңінен жайылған өру арқылы малдың ноқталарын, шылбырын, таралғы,қамшы, жүген тәрізді әбзелдерін әзірлеуге болады.Өру жұмыстарын қайыстан,жіптен тағы да басқа материалдардан жасауға болады.ҚолдануТүсіндіру.Топтық, жеке жұмыс жүргізу.Бұйым өру |
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.
|
Аяқталуы Сабақты бекіту5мин
Кері байланыс3 минут | Ой қорыту Сабақты өтілген материалдар бойынша сұрақ беру арқылы сұраймын«Білім қоржыны» кері байланыс | .
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады.
|
12мин |
|
Қатты қағаз, клей,жіп
|
Қосымша тапсырмалар |
Саралау Сабақ барысында деңгейге бөлу арқылы әрқайсысына жекелеген тапсырмалар беріледі.
| Бағалау - Өз білімін жан-жақты көрсете алатын тапсырманы дұрыс уақытында орындайтын оқушылар бағаланады. | Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыБайланысТехника қауіпсіздік ережесінің орындалуын үнемі бақылауда ұстау.Плакаттар, хаттамаларӨру өнері
|
Рефлексия
|
Сабақ жоспарға сай өтілді. Жоспарланған шаралар тиімді болды.Оқушылар өз бетінше жұмыс жасай алады.Жоспарға өзгертулер енгізілген жоқ
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:Әлемді шарлау әдісі2:Білім қоржыны әдісіҚандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:Көрші әдісі2:Дескрипторлар түзуСабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |