|
Тақырыбы: Бұлбұл мен Тоқылдақ |
Мектеп:М.Жүнісов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектеп |
|
|
|
Пәні: Әдебиеттік оқу Сыныбы: 2 сынып Күні:23.04.2018ж |
Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна Қатысты:8 |
|
|
|
Оқу мақсаттар: |
2.2.8.1.Мұғалімнің көмегімен кейіпкердің іс-әрекетін- дегі өзгерісті немесе негізгі оқиғаларды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Мысалды басқа шығармадан айыра алады. Оқушылардың көпшілігі: Мысалдағы ненізгі ойды, уағыз-үгітті түсінеді. Кейбір оқушылар: Кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді. |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Бұлбұл –әнші құс, Тоқылдақ –емші құс |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу |
|
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|
|
|
Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер: |
Оқулық, маркерлер,карточкалар,суреттер, плакттар |
|
|
|
Бастапқы білім |
Найзағай |
|
|
|
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
||
|
|
|
||
|
5-7 минут |
Ширату «Өрмекші торы» Топқа бөлу:1,2,3,4 |
||
|
|
Мағынаны тану |
||
|
5-6 минут |
Оқулықпен
жұмыс. Алғашқы түбір сөз – Аспаннан тұрған сорғалап Екінші түбір сөз- Сүт тағамы домалақ, Екеуін қосып оқысаң Жәндік жүрер жорғалап (Жұлдызқұрт) Орманда жоғары Тұмсығын балға етіп Ағашқа қонды Тоқ-тоқ соғады. (Тоқылдақ) Орманда сайрайды Сайраудан талмайды (Бұлбұл) Сонымен бүгінгі тақырыбымыз «Бұлбұл мен Тоқылдақтар» Күн шұғыласы. ә
Тоқылдақ Бұлбұл Орман сақщысыҚБ: Смайликтер Автор туралы: Шона Смаханұлы (1924 жылы Жамбыл облысы Талас ауданы «Ойық» совхозында дүниеге келген.Қазақ ақыны.Балаларға арнап шығармалар жазған.Мыс: «Шимайбек пен Шыңқетпе», «Қу түлкінің сыбағасы», «Ұры тіс», «Ұр, тоқпағым ,ұр», «Айға ұшамын», «Кездік»т.б. |
||
|
|
Сергіту сәті. Арқаға массаж жасау |
||
|
|
Тыңдалым: Ш.Смаханұлы: «Бұлбұл мен Тоқылдақ» Топтық жұмыс 1-топ Бұлбұл 2-топ Тоқылдақ ҚБ: От шашу Жұппен жұмыс «Біздің қарлығаш» Сұрақ –жауап |
||
|
|
Сабақты бекіту |
||
|
3-4 минут
|
Үйге :Ш.Смахановтың «Бұлбұл мен Тоқылдақ» мысалын мәнерлеп оқу |
||
|
2-3 минут |
Рефлексия. «Еркін микрафон айдары » Мысалдан өзіңе қандай сабақ алдың? |
||
|
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімжазбасы: Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер : Смайликтер; Бас бармақ әдісі, Өзін –өзі бағалау әдісі, от шашу. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді: Оқушылардың белсенділігі: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Бұлбұл мен Тоқылдық. Әдебиеттік оқу 2-сынып
Ашық сабақ. Бұлбұл мен Тоқылдық. Әдебиеттік оқу 2-сынып
|
Тақырыбы: Бұлбұл мен Тоқылдақ |
Мектеп:М.Жүнісов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектеп |
|
|
|
Пәні: Әдебиеттік оқу Сыныбы: 2 сынып Күні:23.04.2018ж |
Мұғалім:Куттыгулова Индира Талапкалиевна Қатысты:8 |
|
|
|
Оқу мақсаттар: |
2.2.8.1.Мұғалімнің көмегімен кейіпкердің іс-әрекетін- дегі өзгерісті немесе негізгі оқиғаларды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Мысалды басқа шығармадан айыра алады. Оқушылардың көпшілігі: Мысалдағы ненізгі ойды, уағыз-үгітті түсінеді. Кейбір оқушылар: Кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді. |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Бұлбұл –әнші құс, Тоқылдақ –емші құс |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу |
|
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|
|
|
Керекті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер: |
Оқулық, маркерлер,карточкалар,суреттер, плакттар |
|
|
|
Бастапқы білім |
Найзағай |
|
|
|
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
||
|
|
|
||
|
5-7 минут |
Ширату «Өрмекші торы» Топқа бөлу:1,2,3,4 |
||
|
|
Мағынаны тану |
||
|
5-6 минут |
Оқулықпен
жұмыс. Алғашқы түбір сөз – Аспаннан тұрған сорғалап Екінші түбір сөз- Сүт тағамы домалақ, Екеуін қосып оқысаң Жәндік жүрер жорғалап (Жұлдызқұрт) Орманда жоғары Тұмсығын балға етіп Ағашқа қонды Тоқ-тоқ соғады. (Тоқылдақ) Орманда сайрайды Сайраудан талмайды (Бұлбұл) Сонымен бүгінгі тақырыбымыз «Бұлбұл мен Тоқылдақтар» Күн шұғыласы. ә
Тоқылдақ Бұлбұл Орман сақщысыҚБ: Смайликтер Автор туралы: Шона Смаханұлы (1924 жылы Жамбыл облысы Талас ауданы «Ойық» совхозында дүниеге келген.Қазақ ақыны.Балаларға арнап шығармалар жазған.Мыс: «Шимайбек пен Шыңқетпе», «Қу түлкінің сыбағасы», «Ұры тіс», «Ұр, тоқпағым ,ұр», «Айға ұшамын», «Кездік»т.б. |
||
|
|
Сергіту сәті. Арқаға массаж жасау |
||
|
|
Тыңдалым: Ш.Смаханұлы: «Бұлбұл мен Тоқылдақ» Топтық жұмыс 1-топ Бұлбұл 2-топ Тоқылдақ ҚБ: От шашу Жұппен жұмыс «Біздің қарлығаш» Сұрақ –жауап |
||
|
|
Сабақты бекіту |
||
|
3-4 минут
|
Үйге :Ш.Смахановтың «Бұлбұл мен Тоқылдақ» мысалын мәнерлеп оқу |
||
|
2-3 минут |
Рефлексия. «Еркін микрафон айдары » Мысалдан өзіңе қандай сабақ алдың? |
||
|
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
|
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімжазбасы: Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер : Смайликтер; Бас бармақ әдісі, Өзін –өзі бағалау әдісі, от шашу. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді: Оқушылардың белсенділігі: |
||
шағым қалдыра аласыз













