Ашық сабақ: Буын .

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ: Буын .

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге қосымша материал
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сыныбы: МАД 2

Мұғалімі: Мұқанбетқазина Алтынгүл

Ұ.О.Қ: «Сауат ашу»

Сала: 4 К-коммуникативтілік

Бөлім: Тыңдалым және айтылым

Бөлімше:Сөздердің дыбыстау формаларын ажырату.

Тақырыбы: Буын

Оқу мақсаттары:


Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын және орналасу ретін анықтау.


Ұ.О.Қ мақсаты:

Дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады, дыбыстық талдау жасайды. Сөздерді буынға бөледі.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

«Сәулетші», «Пантомимо» әдістері.

«Мені түсін», «Күннің көзін ашайық». «Әріптерді тап» «Кім жылдам» тапсырмалары.

Ресурстар, дамытушы орта:

Бағдарлама, Жануарлар мен құстардың суреттері, макеттер, боямақтар.

Жоспарлау

Ұ.О.Қ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Баланың әрекеті

Ұ.О.Қ басталуы


Оқу қызметіне балалардың назарын тарту

Жақсылықтан үйреніп

Боламыз біз жақсы адам

Жамандықтан жиреніп

Үлгі аламыз жақсыдан

Сергіту сәтін орындайды.

Ұ.О.Қ негізгі бөлігі





































































ҰОҚ «сәулетші» әдісі арқылы өтеді. Бұл әдісте әр тапсырманы орындаған сәтте бір ғимарат салынады. Нұр-Сұлтан қаласындағы ғимараттар макеттерін өз қолдарымен қойып отырады. Ғимарат пішіні мен аты айтылып отырады.


1-тапсырма. «Күннің көзін ашайық» ойны арқылы сабаққа назарын аударамын.


Балалар өздері білетін Отан жайлы тақпақтарын еске түсіріп айтады.


2-тапсырма. Әріптерді тап әдісі. Түрлі әріптер жасырынған табиғаттын суреті бейнеленген боямақ береміз. Балалар топпен бояйды және әріптерді табады, талдайды.(Дауысты, дауыссыз, өкпеден шыққан ауаның кедергіге ұшырап, ұшырамауы,сөздің басында, ортасында, аяғында келуі) Дауысты дауыссыз дыбысты айтқанда ауыз қуысының озгеруін көрсетіп дыбыстарды хормен айтып көреді. Буын құрайтын дыбыстарды атап өтеді.


3-тапсырма. Мені түсін ойыны. Жұптық жұмыс:

Жіберілген дыбыстардың біреуі таңдатып, сол дыбысты аяқ,қол, дене мүшесі дыбыс көрсетеді. Балалар қандай дыбыс екенін тапса, тапсырма дұрыс орындалған болып есептеледі. Қалған балалар бұл дыбыстарды неге ұқсайтынын айтады. Бұл дыбысты буын құрайтын немесе құрамайтынын айтады.






Сергіту сәтін орындайды



4-тапсырма. Кім жылдам. Түрлі заттар бейнеленген суреттерді әр топқа береміз.

І топ. Бір буынды сөздерді

ІІ топ. Екі буынды дыбысты сөздерді

ІІІ топ.Үш буынды дыбысты сөздерді жинайды.


5-тапсырма. «Понтамимо» ойыны

түрлі жануарлар мен құстар суреттері тұрады. Бір оқушы қимыл қозғалыс арқылы жануарларды көрсетеді. Қай топ тапса сол топ , жануардың атын айтып буынға бөледі. Буын санын анықтайды.










Отан жайлы тақпақтар айтады














Боямақ бояйды, қандай әріптердің жасырынғанын тауып, оларды талдайды.







Дене мүшелері; қол, аяқ, бастың көмегімен әріптерді көрсетеді













Сергіту сәтін орындайды


















Суреттегі заттарды буын санына қарай топтайды.









Табылған жануарлардың атын буынға бөледі

Ұ.О.Қ

қорытынды бөлімі








Белсене қатысқан балаларды смайликтермен бағалап отырамын.

Қай топтың қаласы толық бітсе сол топ марапатталады Басқа топтың белсенділігі үшін алғыс айтылады.

Сәулетші әдісінде әр тапсырмадан өткен топ ғимарат макетімен бағаланып отырады.

Бұл әдісте балалардың білімнің маңыздылығы түсіндіріледі. Өз білімінің арқасында үлкен бір қаланы салып бітіргені айтылады.


























ʺ№2 мектеп-гимназияʺКММ









Білім беру саласы:Қатынас

Ұ.О.Қ. Сауат ашу негіздері



Shape1





МАД сынып мұғалімі: Мұқанбетқазина Алтынгүл









Шалқар қаласы

2020-2021 оқу жылы

Сауат ашу негіздері

Кері байланыс

Picture 5 Picture 6

Picture 7 Picture 8 Picture 9

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
23.04.2021
367
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі