|
Сабақ: Сауат ашу |
|||
|
Күні:14.03.16 |
Мұғалім: Кургунбаева З.Т. |
||
|
Сынып:1 А |
Қатысқан: |
Қатыспағандар: |
|
|
Оқу мақсаты: |
Т.А.9.2. Сөздің буыннан тұратының түсінеді және сөздегі буын санын анықтайды. |
||
|
Жетістік критерилері: Тілдік мақсат: |
Барлық оқушылар білуге тиісті:
Оқушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар:
|
||
|
Лексика мен терминология:
Диалогқа (жазылымға) қажетті тіркестер:
Неге екенің айта аласыз ба?
|
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім: |
ТА 9.1 Сөздегі дыбыстарды (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және сызбада шартты белгілермен белгілеу |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (жаттығуларды бос орындарға қойыңыз) |
Ресурстар |
|
|
Уақыт басы 0-8мин ортасы 9-18 мин соңы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлеметсіңдер ме,оқушылар? Көңіл-күйлерің қалай? Психологиялық дайындық Қуанамын мен де, Қуанасын сен де, Қуанамыз бәріміз Арайлап атқан күнге. Оқушыларды топқа бөлу От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы топқа бөлу От. Қай кезде де, қандай жағдайда да от болып жанып, өз білімдерін насихаттай білетін жандар. Су. Жандары жақсылықты сүйетін, көңілдері судай таза, жаңалықтарға жаны құмар оқушылар. Күн. Жанындағыларға жылу сыйлап жарқырап жүретін сәуле шашып белсенділікпен жұмыс жасайтын топ. Ай. Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға мойымайтын ержүрек, батыл жандар.
Үй тапсырмасын тексеру -Балалар,алдарыңда не көріп тұрсыңдар? -Қызыл үй мен көк үй? -Қызыл үйде қандай дыбыстар тұрады деп ойлайсыңдар?Ал көк үйде? -Дұрыс айтасыңдар.Қызыл үйде дауысты дыбыстар,көк үйде дауыссыз дыбыстар.Енді осы екі үйдің тұрғындары тіл табыса алмайды екен.Біз сендермен оларды татуластыру керекпіз.Ол үшін осы әріптерді дыбыстап көрейік. Енді, осы дыбыстардан сөз құрастырайық. -Татуластырдықпа? Қорытынды: Олар жеке сөз құра алмайды. Екеуінің үндесуі арқылы сөз құралады екен. Негізгі бөлім Жаңа сабақ (видео көрсету) Imektep -Балалар осы видеодан нені байқап отырмыз? -Буын дегеніміз не?
Сөзде қанша дауысты дыбыс болса, сонша буын болады: от, а-на, ме-ре-ке, бей-біт-ші-лік.
1-тапсырма (ауызша) Сөздерді буынға бөліп оқыңдар. Шеше, көке, нағашы, қалам, бөрік, қасқыр, жазушы, балалар. Әр сөздегі дауысты дыбыстарды атаңдар 2-тапсырма
(Т) Оқушыларды назарын суретке аудару. Оқу
құралдарының аттарын атау. Заттардың атын буынға бөліп жазу.
Дауысты дыбыстардың астын сызу. Сөзде неше буын, неше дауысты дыбыс
бар екенін анықтау. Сергіту сәті Орнымыздан тұрайық, Қолды белге қояйық. Иіліп солға бір, Иіліп оңға бір, Алға қарай бір адым, Артқа қарай бір адым, Жоғары, төмен қарайық, Орнымызды табайық.
3-тапсырма Берілген буындардан сөз құрау,сөздерден сөйлем құрау. Астана,суретші,балалар Қорытынды:Буыннан сөз құралады, сөздерден сөйлем құралады. Қорытындылау
Бағалау Формативті бағалау (әр топ бір-бірін бас бармақтарымен бағалайды) |
Үйлер,әріптер, сөздер. Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта,слайд, маркер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Буынға бөлу" 1-сынып
Ашық сабақ "Буынға бөлу" 1-сынып
|
Сабақ: Сауат ашу |
|||
|
Күні:14.03.16 |
Мұғалім: Кургунбаева З.Т. |
||
|
Сынып:1 А |
Қатысқан: |
Қатыспағандар: |
|
|
Оқу мақсаты: |
Т.А.9.2. Сөздің буыннан тұратының түсінеді және сөздегі буын санын анықтайды. |
||
|
Жетістік критерилері: Тілдік мақсат: |
Барлық оқушылар білуге тиісті:
Оқушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар:
|
||
|
Лексика мен терминология:
Диалогқа (жазылымға) қажетті тіркестер:
Неге екенің айта аласыз ба?
|
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім: |
ТА 9.1 Сөздегі дыбыстарды (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және сызбада шартты белгілермен белгілеу |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (жаттығуларды бос орындарға қойыңыз) |
Ресурстар |
|
|
Уақыт басы 0-8мин ортасы 9-18 мин соңы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлеметсіңдер ме,оқушылар? Көңіл-күйлерің қалай? Психологиялық дайындық Қуанамын мен де, Қуанасын сен де, Қуанамыз бәріміз Арайлап атқан күнге. Оқушыларды топқа бөлу От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы топқа бөлу От. Қай кезде де, қандай жағдайда да от болып жанып, өз білімдерін насихаттай білетін жандар. Су. Жандары жақсылықты сүйетін, көңілдері судай таза, жаңалықтарға жаны құмар оқушылар. Күн. Жанындағыларға жылу сыйлап жарқырап жүретін сәуле шашып белсенділікпен жұмыс жасайтын топ. Ай. Ойшыл да арманшыл, қиындықтарға мойымайтын ержүрек, батыл жандар.
Үй тапсырмасын тексеру -Балалар,алдарыңда не көріп тұрсыңдар? -Қызыл үй мен көк үй? -Қызыл үйде қандай дыбыстар тұрады деп ойлайсыңдар?Ал көк үйде? -Дұрыс айтасыңдар.Қызыл үйде дауысты дыбыстар,көк үйде дауыссыз дыбыстар.Енді осы екі үйдің тұрғындары тіл табыса алмайды екен.Біз сендермен оларды татуластыру керекпіз.Ол үшін осы әріптерді дыбыстап көрейік. Енді, осы дыбыстардан сөз құрастырайық. -Татуластырдықпа? Қорытынды: Олар жеке сөз құра алмайды. Екеуінің үндесуі арқылы сөз құралады екен. Негізгі бөлім Жаңа сабақ (видео көрсету) Imektep -Балалар осы видеодан нені байқап отырмыз? -Буын дегеніміз не?
Сөзде қанша дауысты дыбыс болса, сонша буын болады: от, а-на, ме-ре-ке, бей-біт-ші-лік.
1-тапсырма (ауызша) Сөздерді буынға бөліп оқыңдар. Шеше, көке, нағашы, қалам, бөрік, қасқыр, жазушы, балалар. Әр сөздегі дауысты дыбыстарды атаңдар 2-тапсырма
(Т) Оқушыларды назарын суретке аудару. Оқу
құралдарының аттарын атау. Заттардың атын буынға бөліп жазу.
Дауысты дыбыстардың астын сызу. Сөзде неше буын, неше дауысты дыбыс
бар екенін анықтау. Сергіту сәті Орнымыздан тұрайық, Қолды белге қояйық. Иіліп солға бір, Иіліп оңға бір, Алға қарай бір адым, Артқа қарай бір адым, Жоғары, төмен қарайық, Орнымызды табайық.
3-тапсырма Берілген буындардан сөз құрау,сөздерден сөйлем құрау. Астана,суретші,балалар Қорытынды:Буыннан сөз құралады, сөздерден сөйлем құралады. Қорытындылау
Бағалау Формативті бағалау (әр топ бір-бірін бас бармақтарымен бағалайды) |
Үйлер,әріптер, сөздер. Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта,слайд, маркер |
|
шағым қалдыра аласыз













