№90 жалпы орта мектебі
Ашық сабақ
Сабақтың тақырыбы: Сүтқоректілер

Сынып: 3«Ә»
Мұғалімнің аты-жөні: Сарманова С
2018 оқу жылы
|
Сабақтың тақырыбы : |
Сүтқоректілер |
|||||||||||||||||||||||
|
Мектебі: 90 Сыныбы:3 «Ә» Мұғалімі ; Сарманова С |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Сүтқоректілердің маңызы туралы түсінік беру. - Жаңа технологияның әдіс-тәсілдерін қолдана отырып, оқушылардың жаңаша білім алуларына қабілеттерін арттыру. - Оқушыны жан-жақты, терең, еркін ойлауға, ұстамдылыққа, өз ойын бөлісуге, өзгенің де ойын тыңдай білуге тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Әдіс -тәсілдері |
Топтастыру, диологты оқыту, жаңа технологияны пайдалану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланысы |
Әдебиеттік оқу , бейнелеу өнері |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекіліктер |
|||||||||||||||||||||
|
Кіріспе |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Көңіл күйімізді жаттықтыру» тренингін өткіземін. Біз бақытты баламыз Ойнап-күліп, аламыз. Жетілсін деп санамыз Оқып білім аламыз. (Оқушыларды 3 топқа бөлеміз. Әр топқа сүтқоректілердің суреттері бар қағаздар таратамыз.) І топ: Жәндіктер. ІІ топ: Балықтар. ІІІ топ: Жорғалаушылар. Үй жұмысы: І топ: Балықтың пайдасы. ІІ топ: Қосмекенділердің мекендейтін ортасы. ІІІ топ: Жорғалаушылардың түрлері. Осы тақырыптар бойынша постер қорғайды. Топтар бір-бірін бағалайды. «Бас бармақ» әдісін қолдану. |
Оқушылар түрлі мимикалық іс-әрекет жасау арқылы көңіл күйлерін білдіреді.
Оқушылар постерлерін қорғайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды. |
Интерактивті тақта, слайд.
Интерактивті тақта.
Постер қорғау.
|
|||||||||||||||||||||
|
Тұсаукесер |
Венн диграммасы Пайдасы Зияны
сүтқоректілер |
Оқушылар жауап береді, тақырыпты ашады. |
Интерактивті тақта.
|
|||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Сүтқоректілер жайлы түсіндіру.
iMektep.kz сайтынан сүтқоректілер туралы видеоролик көрсету. Топтық жұмыс. №1 тапсырма Сүтқоректілерді тиісті топтарға жіктеу. Оқушыларды смайликтер арқылы бағалау. Оқушыларға оқулықтан тапсырма беру. (113 бет, №1 тапсырманы орындау.) №2 тапсырма. Жақсы орындаған топты мадақтау: «Қане, балалар, жарайсыңдар! Басымызды сипап қояйықшы». Бекітуге арналған тапсырмалар орындатамын. Жануарлардың дұрыс атауын және олардың қандай топқа жататынын көрсету. №3 тапсырма. Топтар бір-бірін бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісін қолдану.
|
Оқушылар көргендерін есте сақтайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды.
Кластерді толтырады.
Оқушылар жаңа тақырыппен жұмыс жасайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды. |
Интерактивті тақта.
Интерактивті тақтамен жұмыс.
Постер қорғау.
Оқулықпен, дәптермен жұмыс.
Интерактивті тақтамен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Қорытынды тест алу. Үйге тапсырма. Сүтқоректілер жайлы оқу, қосымша дерек жинау. Бағалау. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау. Рефлексия. Бүгінгі сабақ қалай болды? Кері байланыс. |
Оқушылар тестке өткен тақырып бойынша жауап береді. Үйде постер немесе буклет дайындап келеді. Оқушылар бағаланады. Сабақта түсінгендерін бағдаршам түсімен білдіреді. |
Сүтқоректілердің суреттері.
Бір-бірін бағалайды, мұғалім бағалайды.
Стикерлер. |
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Cүтқоректілер 3 сынып
Ашық сабақ Cүтқоректілер 3 сынып
№90 жалпы орта мектебі
Ашық сабақ
Сабақтың тақырыбы: Сүтқоректілер

Сынып: 3«Ә»
Мұғалімнің аты-жөні: Сарманова С
2018 оқу жылы
|
Сабақтың тақырыбы : |
Сүтқоректілер |
|||||||||||||||||||||||
|
Мектебі: 90 Сыныбы:3 «Ә» Мұғалімі ; Сарманова С |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Сүтқоректілердің маңызы туралы түсінік беру. - Жаңа технологияның әдіс-тәсілдерін қолдана отырып, оқушылардың жаңаша білім алуларына қабілеттерін арттыру. - Оқушыны жан-жақты, терең, еркін ойлауға, ұстамдылыққа, өз ойын бөлісуге, өзгенің де ойын тыңдай білуге тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Әдіс -тәсілдері |
Топтастыру, диологты оқыту, жаңа технологияны пайдалану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланысы |
Әдебиеттік оқу , бейнелеу өнері |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар, көрнекіліктер |
|||||||||||||||||||||
|
Кіріспе |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Көңіл күйімізді жаттықтыру» тренингін өткіземін. Біз бақытты баламыз Ойнап-күліп, аламыз. Жетілсін деп санамыз Оқып білім аламыз. (Оқушыларды 3 топқа бөлеміз. Әр топқа сүтқоректілердің суреттері бар қағаздар таратамыз.) І топ: Жәндіктер. ІІ топ: Балықтар. ІІІ топ: Жорғалаушылар. Үй жұмысы: І топ: Балықтың пайдасы. ІІ топ: Қосмекенділердің мекендейтін ортасы. ІІІ топ: Жорғалаушылардың түрлері. Осы тақырыптар бойынша постер қорғайды. Топтар бір-бірін бағалайды. «Бас бармақ» әдісін қолдану. |
Оқушылар түрлі мимикалық іс-әрекет жасау арқылы көңіл күйлерін білдіреді.
Оқушылар постерлерін қорғайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды. |
Интерактивті тақта, слайд.
Интерактивті тақта.
Постер қорғау.
|
|||||||||||||||||||||
|
Тұсаукесер |
Венн диграммасы Пайдасы Зияны
сүтқоректілер |
Оқушылар жауап береді, тақырыпты ашады. |
Интерактивті тақта.
|
|||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
Сүтқоректілер жайлы түсіндіру.
iMektep.kz сайтынан сүтқоректілер туралы видеоролик көрсету. Топтық жұмыс. №1 тапсырма Сүтқоректілерді тиісті топтарға жіктеу. Оқушыларды смайликтер арқылы бағалау. Оқушыларға оқулықтан тапсырма беру. (113 бет, №1 тапсырманы орындау.) №2 тапсырма. Жақсы орындаған топты мадақтау: «Қане, балалар, жарайсыңдар! Басымызды сипап қояйықшы». Бекітуге арналған тапсырмалар орындатамын. Жануарлардың дұрыс атауын және олардың қандай топқа жататынын көрсету. №3 тапсырма. Топтар бір-бірін бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісін қолдану.
|
Оқушылар көргендерін есте сақтайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды.
Кластерді толтырады.
Оқушылар жаңа тақырыппен жұмыс жасайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар тобымен ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындайды. |
Интерактивті тақта.
Интерактивті тақтамен жұмыс.
Постер қорғау.
Оқулықпен, дәптермен жұмыс.
Интерактивті тақтамен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Қорытынды тест алу. Үйге тапсырма. Сүтқоректілер жайлы оқу, қосымша дерек жинау. Бағалау. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау. Рефлексия. Бүгінгі сабақ қалай болды? Кері байланыс. |
Оқушылар тестке өткен тақырып бойынша жауап береді. Үйде постер немесе буклет дайындап келеді. Оқушылар бағаланады. Сабақта түсінгендерін бағдаршам түсімен білдіреді. |
Сүтқоректілердің суреттері.
Бір-бірін бағалайды, мұғалім бағалайды.
Стикерлер. |
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













