Дүниетану Күні:
19.04.18ж.
Сынып:
1«Ә»
|
Мектеп: №28 Ақбай
жом
Мұғалім: Омарова
Г.
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Дәмді әрі пайдалы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
1.1.4.2. тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін
түсіндіру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы: Тамақтанудың дұрыс режимін айта
алады
Көпшілігі: Ұлттық тағамдарды сипаттай
алады
Кейбірі:Тамақтану ережесін құрастыруды әңгімелей
алады
|
Бағалау критерийлері
|
-
Дұрыс тамақтанудың
маңыздылығын айтады
-
Түрлі ұлттардың өзіндік тағамдары бар екенін
сипаттайды
-
Тағамдардың жасалу жолдары мен ережелерін
әңгімелейді.
|
Тілдік мақсат
|
Дұрыс тамақтану ,ұлттық
тағамдар,режим
|
Құндылықтарды дарыту
|
Денсаулық,достық және айналадағыларға
қамқорлық
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Бейнелеу өнері, сауат ашу
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Бейнеролик «Дұрыс
тамақтану»
|
Бастапқы білім
|
Тамақ туралы түсінік
береді.
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ынтымақтастық
атмосферасын құру.
Тәттілер арқылы
топқа біріктіру.
Сабақтың мақсатымен
таныстыру
«Кезбе тілші» әдісі
арқылы үйтапсырмасын сұрау
1.Ертеде нанды қалай
атаған?
2.Сен ботқаның
қандай түрлерін білесің?
3.Саяхатшылар
өздерімен бірге нені алып
шыққан?
4.Халық неліктен жол
мен өзеннің маңына
қоныстанған?
|
Стикерлер,кар-точкалар
|
Сабақтың ортасы
|
1тапсырма
«Пошташы» әдісі арқылы хатты талдау. Жұптық
жұмыс
Критерий:
Дұрыс тамақтанбаудың денсаулыққа зияны туралы
айтады
Дескриптор
1.Хатты мұқият тыңдайды
2.Мазмұнын айтады
3.Дұрыс тамақтанбаудың денсаулыққа зияны туралы
әңгімелейді
Кері байланыс «Басбармақ» әдісі
арқылы
Сергіту сәтін жасату «Қаражорға»
билеу.
2-тапсырма Жұптық жұмыс
«Сәйкестендіру» әдісі
арқылы
Суретке қарап, сәйкесін
табады.
1.Суреттен қай ұлт өкілдерін көріп
тұрсыңдар?
2.Олардың ұлттық тағамдарын
білесіңдерме?
3.Қазақтың ұлттық тағамдарын
ата.
3.тапсырма
«Орындап көр» (топтық
жұмыс)
1.Суретке қарап ас мәзірін
жазады.
1-топ Таңғы ас
2-топ Түскі ас
3-топ Кешкі ас
4-топ Қалаған ас мәзірі
|
Оқулық 74- бет
Тізімін жасау
АКТ
Жұмыс дәптері 54-бет
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «Венн диаграммасы» арқылы
тамақтанудың:
Пайдасы Зияны
|
Түрлі-түсті қағаз
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлайсыз?
|
Жеке бас гиги-енасын
сақтау.
Жемісті көкө-ністі жуып жеу керек.Тамақтан уланудың алдын
алу
|
2-тапсырма
Әр түрлі ұлт өкілдері туралы мәлімет беруін
қадағалаймын.
3-тапсырма
Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігі туралы мәлімет
іздеуін ұсынамын.
|
« Бағдаршам» әдісі арқылы
оқушылар
б үгінгі сабақты қалай
түсінгенін
а
нықтаймын.
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін
оқушылар не үйренді?Сабақ қалй өтті?Қандай кедергілер болды?Не
сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар
сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайда-ландым?Жоспарыма қан-дай
өзгерістер енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол
жақта берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен
екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға
не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|