Ұйымдастыру. 3 топқа
бөлу.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
-Бүгінгі көңіл күйлеріңіз
қандай? Оқушылар бас бармақ арқылы өз көңіл күйін
көрсетеді.
-Бір-бірімізді тыңдаймыз десек
1 рет қол шапалақтаймыз.
-Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
қол шапалақтаймыз.
- Белсенділік танытамыз десек
3 рет қол шапалақтаймыз.
Үй тапсырмасын «Үстел
үстіндегі қалам» әдісі арқылы тексеру.
Сұрақтар:
-
Қандай сөздерді одағай сөздер
деп айтамыз?
-
Одағайдың түрлерін
ата.
-
Жә,тәйт,тек сөздері қандай
одағай?
-
Қазақ халқы мал етінен қандай
тағамдар дайындаған?
-
Сүт өнімдерінен қандай
тағамдар жасаған? «Мұғалімнің бағалауы» әдісі арқылы қалыптастырушы
бағалау жүзеге асады.
«Даналардан шыққан сөз»
айдары. Даналық сөз айтылып, мағынасы ашылады, тәрбиелік мәні
ұғындырылады.
Қызығушылықты ояту. Тақырыпқа
байланысты бейнеролик көрсетіледі.
«Ой шақыру»
стратегиясы.
-Бұл бейнеролик не
туралы?
-Дәрумен деген
не?
Оқушылар қойылған сұрақтарға
байланысты өз ойларын айтады. Жаңа тақырыппен байланыстырылады.
Сабақтың мақсаты таныстырылады.
ЖЖ.Оқушылар бейнежазбадағы
айтылған мәліметтер бойынша жұпта өз ойларын ортаға салады,
талқылайды. Дәптерлеріне тақырыпқа байланысты жалпы бір сұрақ,
нақты бір сұрақ жазады. Дәптер алмастыру арқылы жұбының жазған
сұрағына жазбаша жауап береді.
Жазған сұрақтары жауабымен
бірге оқытылып, қалыптастырушы бағалау жүзеге
асырылады.
Дескриптор
|
-Тыңдалған мәтін мазмұны
бойынша жалпы және нақты сұрақтар қоя біледі,сұрақтарға жауап бере
алады.
|
-Мәтіндегі ақпаратты
күнделікті өмірден мысалдар келтіре отырып
байланыстырады.
|
-
Есімдіктерді сөйлем ішінен
тауып, зат есім, сын есімнің орнына қолдануын
айтады.
|
- Осы бейнежазбадағы айтылған
мәліметтер өмірде кездесті ме? Балалардың жауабы
тыңдалады.Формативті бағалау.
-Балалар,топтың атауларына
назар аудардық па?
1-топ: «Бұлақ».
2-топ: «Өзен».
3-топ:«Көл».
Топтың атаулары мен тақырыпты
байланыстырылады. Химия - биология пәнінің мұғалімі Ерназарова
Сәуле
судың химиялық құрамына
байланысты бейнежазба көрсетеді.
Әр топқа тапсырмалар
беріліп,талдау жасалады. Қалыптастырушы бағалау жүзеге
асады.
Ж. 8-тапсырма. 1-топ: 1-2
сөйлем.
2-топ: 3-4
сөйлем.
3-топ: 5-6
сөйлем.
Сөйлемдердегі есімдіктерді
теріп жазып, қай сөз табының орнына жұмсалып тұрғанын айту.
Смайликтермен бағалап отыру.
Сабақты
бекіту.
«Қарлы кесек» ойыны арқылы
сабақ мақсаттарына сәйкес сұрақтар қойып, жауап
береді.
Рефлексия:
Түзетемін... (бүгінгі
орындаған тапсырмаңыз бойынша нені түзетесіз?) Оқушылар стикерге
сабақ барысы бойынша өз ойларын жазады.
Үй тапсырмасы беріледі: «
Судың да сұрауы бар» тақырыбында эссе
жазу.
Қорытындылау.
Табиғаттың ең маңызды бөлігі
саналатын су қорымызды сақтайық! «Су-тіршілік нәрі». Осыны
ұмытпайық! Бүгінгі сабақты аяқтаймын. Келесі сабақта
жүздескенше,аман болайық!
|