САБАҚ:
Дауыссыз к мен
г
Достық- ұлы
туымыз
|
Мектеп: «Украин жалпы
ортабілімберу мектебі»
КММ
|
Күні: 17.10.2018ж
|
Мұғалімніңесімі:Султанова
С.А.
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқандар саны:
5
|
Қатыспағандар:
0
|
Сабақнегізделгеноқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
2.1.3.1 –дауыссыз
дыбыс түрлерінеажыратужәне к-г
дыбыстарыныңемлесінсақтапжазу.
2.2.3.1 – өлеңдерді
мәнерлеп, түсініп оқу, негізгі ойды
анықтау.
2.3.4.1 – мұғалімнің
көмегімен тірек сөздердің
мағынасынтүсіну
2.4.1.3* - дауыссыз
дыбыс түрлерін ажырату және
емлесін сақтап
жазу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
|
Оқушылардыңбасымбөлігі:
|
|
Кейбіроқушылар:
|
|
Бағалаукритерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған жапырақтар, топтық тапсырмалар, кері
байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
қазақ
тілі, әдебиеттікоқу,
математика
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелердіжазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5минут
|
Қазақтілі-балтілім,
Өзіңбардашалқимын.
Тілімненнәртабамын,
Тілімекімтағармін.
Психологиялықахуал.
Өзімізге:Сәттілік,
қуаныш!
Қонағымызға:Жақсыкөңіл
–күй!
Елімізге:Ашықаспан
,молшылықтілейміз!
|
Ұранымыз
шаттық
шеңбері
|
Ортасы
Жеке жұмыс
Кері
байланыс
|
«Ертегілер еліне» саяхат
жасаймыз.
«Мақта қыз бен мысық»
ертегісіндегікейіпкерлергетапсырмалардыорындауарқылыкөмектесу.
-
Сиырдың тапсырмасы:
Үй тапсырмасын тексеру.
1.Ережені сұрау.
2. Мысалкелтірту. Жүрек-жүрек,
серік-серігі.
2.Ағаштың
тапсырмасы:
Ой қозғау.Өткен
сабақты
қорытындылау
-Дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Дауыссыздыбыстарнешегебөлінеді?
-К
дыбысықандайдыбыс?
-Г
дыбысықандайдыбыс?
3.
Қыздардың тапсырмасы:
«Сұрақ-жауап»
әдісі
Оқылым-тыңдалым
41-жаттығу.
Өлеңді мәнерлеп
оқы.
Өлең не
туралы?
Өлеңдегі негізгі ойды
анықта.
Өлеңдегі қарамен жазылған
сөздерді жаз. Бұл сөздерде қандай дыбыстар өзгеріске ұшыраған?Оның
себебін түсіндір.
4. Дүкеншінің
тапсырмасы:
« Кім жылдам?»
әдісі
42-жаттығу. Бір оқушы
оқиды.
Бірін-бірі
тексеру
|
1-көрініс
2-көрініс
Дәптерменжұмыс
ҚБ-жұлдызшалар
3-көрініс
Дәптерменжұмыс
ҚБ-жапырақтар
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Оқушыларғапсихологияляқтренинг.
Екеуінтаңдау.
Көрермендергепсихогеометриялықтест.
Біреуінтаңдау.
|
4-көрініс
Көкеністерменжемістердің,геометриялықфигуралардыңсуреттері
|
Топтықжұмыс
Аяқталуы
10минут
|
5. Тауықтың
тапсырмасы:
Жазылым.
3.
Шығармашылықтапсырма
Топқабөлу:
«Жапырақтар»арқылыоқушылардытопқабөлемін.
43-жаттығудағы тапсырмағабайланыстықосымшатапсырмаларберемін.
Босторкөздергетиістіәріптердіқойып,
шыққанмақалдыжазу.
6. Тышқанның
тапсырмасы:
«Түртіп алу»
әдісі
45-жаттығу.
Сөздердітоптастырыпжазу.
Бүршік,жиек,кірпік, киік,
төсек, түлек.
Көлігі,тірлігі,еңбегі,
бүйрегі,үйрегі, көйлегі.
Үйгетапсырма:44-жаттығу,ережелерді
қайталау
Қорытындылау.
Топтастыру әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі
бағалайды.
дауыссыз дыбыс
Г
К
дауыссыз
қ
атаң көрік

ә
ріп ұяң
дыбыс
әріп
|
5-көрініс
Видеожазба
Дәптерменжұмыс
ҚБ-жұлдызшалар
6-көрініс
Ауызша
|
|
|
|
Үйге тапсырма:
44-жаттығу. 59-бетте.
|
Саралау –
Сізқосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларғатапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенінтексеруді
қалайжоспарлайсыз?
Кері байланыс: «Табысқа
жету сатысы»
Білемін
Істейаламын
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайыма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағыахуал
қандайболды?
Мен жоспарлаған
саралаушаралары
тиімдіболдыма?
Мен берілген
уақытішінде
үлгердімбе? Мен
өзжоспарыма
қандай түзетулер
енгіздімжəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіругекөмектесетін не
білдім?
|