Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі:
Қысқа мерзімді жоспар2
|
Пәні: ағылшын тілі |
Мерзімі: |
||||||
|
Тақырыбы: Schools in our country |
|||||||
|
Мақсаты |
Еліміздегі білім беру жүйесі туралы білімдерін толықтырып, сөздік қорларын молайту. |
||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Еліміздегі білім беру жүйесі туралыбілімдерін толықтырадфы. Сөздік қорлары молаяды. |
||||||
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
«Жадылық серуен» әдісі, рольдік ойындар, «Сәйкестендіру кестесі» әдісі, «Материалды түсінуді жақсартуға бағытталған сұрақтар мен тапсырмалар» стратегиясы. |
||||||
|
Кіріктірілген модульдер: |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйке оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық |
||||||
|
Кезең |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
2 минут |
Топқа бөлінуге нұсқау жасайды. |
4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. (жеміс жидек суреттері салынған қима қағаздармен) |
Ауызша мадақтама |
Таратпа қағаздар |
||
|
Кіріспе бөлім |
5 минут |
«Жадылық серуен» өткен тақырып бойынша кері байланыс жасайды. (стикерлерге қатысты). Интербелсенді тақтадан үй тапсырмасын жауабын көрсетіп, салыстырту. |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді және кері байланыста түсінбеген сұрақтарына жауап алады. Интербелсенді тақтадан көрсетілген үй тапсырмасын өздерінің жазып келген үй тапсырмаларымен тексереді. |
Бір-бірін критериалды бағалау. |
А4 парағы, бағалау парақшасы. |
||
|
Жаңа сабақ |
10 минут |
Жаңа сабақ бойынша оқушылар рольдік ойындар ойнату арқылы сабақтың тақырыбын ашқызады. |
Оқушылар интербелсенді тақтадан көрсетілген мәтінді оқып, рольге бөлініп ойнау арқылы сабақтың тақырыбын ашады. |
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау |
Интербелсенді тақта |
||
|
|
2 минут |
Сергіту сәті «Жеміс-жидектермен,көкөністер».Мұғалім оқушыларды бір шеңберге тұрғызып бір-бірін жеміс-жидектерге ұқсатуға нұсқаулық жасайды |
Оқушылар бір шеңберге тұрып бір-бірін жеміс- жидектермен,көкөністерге ұқсатады |
Ауызша мадақтау |
|
||
|
|
3 минут |
«Жаңа ақпарат». Тақтада «Schools in our country» тақырыбы туралы түсіндіреді. |
Оқушылар жаңа ақпаратты дәптерлеріне жазып алады |
|
Интербелсенді тақта,оқушы дәптері |
||
|
Жаңа сабақты қолдану |
10 минут |
«Сәйкестендіру кестесі» бойынша топтық жұмыс жасатады. |
Интербелсенді тақтадан көрсетілген суретті берілген атаулармен сәйкестендіреді. |
Бір-бірін бағалау |
Интербелсенді тақта |
||
|
|
6 минут |
Оқулықпен жұмыс тапсырады. Сабақ кезеңінде. «Ай» әдісі арқылы (жаңа ай, жарты ай, толық ай) кері байланыс стикерін таратады.
|
Топтық жұмыс арқылы 6,10 жаттығуорындайды және жақсы түсінген оқушы топтастарының сұрақтарына жауап беріп, диалогтік оқыту іске асады. |
«Ай» әдісі бойынша формативті бағалау |
«Ай» парақшалары |
||
|
Қорытынды |
4 минут |
«Материалды түсінуді жақсартуға бағытталған сұрақтар мен тапсырмалар» стратегиясы бойынша топта диалогтік оқытуды қолданады. |
Толық ай көтерген оқушыларға сыныптағы оқушылар сұрақтар қояды, жауап береді. |
«Ай» әдісі бойынша формативті бағалау |
«Ай» парақшалары |
||
|
Бағалау |
4 минут |
Бағалау кезеңін жариялайды. -әр дұрыс жауап берілген 1 жауап – 5 -кері байланыста өзінің пікірін дәлелдеу-5 -үй жұмысы үшін-5 -белсенділігі мен дұрыс пікір ұсыну-5 -түйінді сұраққа жауап беру-5 -топ мүшесіне көмектесу, ынтымақтасып жұмыс жасауы-5 Баллды бағаға ауыстыру: «5» - 50 «4» - 40-35 «3» - 30-25 «2» - 0-20 Үй тапсырмасын беру. |
Критерий арқылы өздерінің бағасын айтады. Табыс критерийлеріне назар аударады. |
|
Табыс критерийі,бағалау парақшасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Для чего служит одежда?" 5 класс
Ашық сабақ "Для чего служит одежда?" 5 класс
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі:
Қысқа мерзімді жоспар2
|
Пәні: ағылшын тілі |
Мерзімі: |
||||||
|
Тақырыбы: Schools in our country |
|||||||
|
Мақсаты |
Еліміздегі білім беру жүйесі туралы білімдерін толықтырып, сөздік қорларын молайту. |
||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Еліміздегі білім беру жүйесі туралыбілімдерін толықтырадфы. Сөздік қорлары молаяды. |
||||||
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері: |
«Жадылық серуен» әдісі, рольдік ойындар, «Сәйкестендіру кестесі» әдісі, «Материалды түсінуді жақсартуға бағытталған сұрақтар мен тапсырмалар» стратегиясы. |
||||||
|
Кіріктірілген модульдер: |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық- коммуникациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйке оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық |
||||||
|
Кезең |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
2 минут |
Топқа бөлінуге нұсқау жасайды. |
4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. (жеміс жидек суреттері салынған қима қағаздармен) |
Ауызша мадақтама |
Таратпа қағаздар |
||
|
Кіріспе бөлім |
5 минут |
«Жадылық серуен» өткен тақырып бойынша кері байланыс жасайды. (стикерлерге қатысты). Интербелсенді тақтадан үй тапсырмасын жауабын көрсетіп, салыстырту. |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді және кері байланыста түсінбеген сұрақтарына жауап алады. Интербелсенді тақтадан көрсетілген үй тапсырмасын өздерінің жазып келген үй тапсырмаларымен тексереді. |
Бір-бірін критериалды бағалау. |
А4 парағы, бағалау парақшасы. |
||
|
Жаңа сабақ |
10 минут |
Жаңа сабақ бойынша оқушылар рольдік ойындар ойнату арқылы сабақтың тақырыбын ашқызады. |
Оқушылар интербелсенді тақтадан көрсетілген мәтінді оқып, рольге бөлініп ойнау арқылы сабақтың тақырыбын ашады. |
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау |
Интербелсенді тақта |
||
|
|
2 минут |
Сергіту сәті «Жеміс-жидектермен,көкөністер».Мұғалім оқушыларды бір шеңберге тұрғызып бір-бірін жеміс-жидектерге ұқсатуға нұсқаулық жасайды |
Оқушылар бір шеңберге тұрып бір-бірін жеміс- жидектермен,көкөністерге ұқсатады |
Ауызша мадақтау |
|
||
|
|
3 минут |
«Жаңа ақпарат». Тақтада «Schools in our country» тақырыбы туралы түсіндіреді. |
Оқушылар жаңа ақпаратты дәптерлеріне жазып алады |
|
Интербелсенді тақта,оқушы дәптері |
||
|
Жаңа сабақты қолдану |
10 минут |
«Сәйкестендіру кестесі» бойынша топтық жұмыс жасатады. |
Интербелсенді тақтадан көрсетілген суретті берілген атаулармен сәйкестендіреді. |
Бір-бірін бағалау |
Интербелсенді тақта |
||
|
|
6 минут |
Оқулықпен жұмыс тапсырады. Сабақ кезеңінде. «Ай» әдісі арқылы (жаңа ай, жарты ай, толық ай) кері байланыс стикерін таратады.
|
Топтық жұмыс арқылы 6,10 жаттығуорындайды және жақсы түсінген оқушы топтастарының сұрақтарына жауап беріп, диалогтік оқыту іске асады. |
«Ай» әдісі бойынша формативті бағалау |
«Ай» парақшалары |
||
|
Қорытынды |
4 минут |
«Материалды түсінуді жақсартуға бағытталған сұрақтар мен тапсырмалар» стратегиясы бойынша топта диалогтік оқытуды қолданады. |
Толық ай көтерген оқушыларға сыныптағы оқушылар сұрақтар қояды, жауап береді. |
«Ай» әдісі бойынша формативті бағалау |
«Ай» парақшалары |
||
|
Бағалау |
4 минут |
Бағалау кезеңін жариялайды. -әр дұрыс жауап берілген 1 жауап – 5 -кері байланыста өзінің пікірін дәлелдеу-5 -үй жұмысы үшін-5 -белсенділігі мен дұрыс пікір ұсыну-5 -түйінді сұраққа жауап беру-5 -топ мүшесіне көмектесу, ынтымақтасып жұмыс жасауы-5 Баллды бағаға ауыстыру: «5» - 50 «4» - 40-35 «3» - 30-25 «2» - 0-20 Үй тапсырмасын беру. |
Критерий арқылы өздерінің бағасын айтады. Табыс критерийлеріне назар аударады. |
|
Табыс критерийі,бағалау парақшасы |
||
шағым қалдыра аласыз













