|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1С бөлімі - Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі әлем |
Мектеп: Түркістан облысы.Ақниет ауылы№27 Шәкәрім жом |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумакулова Раушан Ибадуллаевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: жоқ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Неліктен Ұлттар Лигасы Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін әлемде бейбітшілікті сақтай алмады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.2.4 – Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесін талдау және бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Париж конференциясының максатын талдау аркылы Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесін тарихи бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Париж конференциясының міндетін анықтап, Версаль-Вашингтон жүйесінің мақсатын талдайды. Ұлттар Лигасының қызметін талдап,Версаль-Вашингтон жүйесіне тарихи баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Талдау, бағалау деңгейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика және терминология: Ұлттар Лигасы, Мандаттық жүйе,Версаль-Вашингтон жүйесі,Репарация Диалогқа арналған және жазу үшін пайдалы сөз орамдары: Неліктен Мандаттық жүйе енгізілді? Австро-Венгрия неліктен ыдырады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интерактивті тақта ,интернет материалдарын қолдану дағдысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарыхы, География . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Бірінші дүниежүзілік соғыс әлем картасын қалай өзгертті?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы минут 8 минут Сабақтың ортасы 10 минут 6 минут
10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Ұйымдастыру кезеңі (оқушыларды түгендеу, атмосфера қалыптастыру)2 минут Үй тапсырмасын сұрау «Құмырсқаның илеуі» әдісі (7 минут) 1. Бірінші дүниежүзілік соғыс әлем картасын қалай өзгертті 2 .Бірінші дүниежүзілік соғыстың ең ірі шайқастарын ата? 3. Германия неліктен Шлиффен жоспарын іске асыра алмады? 4. Неліктен Ақш соғысқа тек соғыстың соңына қарай кірді? ҚБ дұрыс жауаппен салыстыру. Өзін өзі бағалау. 3 Топқа бөлу Жаңа сабақ . Визуальды әдіс: оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын және мақсатын видеокөрсетілім бойынша жеткізу (1,5-2 минут) Версаль-Вашингтон жүйесі дегеніміз қандай жүйе? Ұлттар Лигасының қызметі қандай? Деген сұрақ арқылы жаңа сабаққа шығу
1 топқа: Париж конференциясынын мақсатын анықтаңдар:
Париж бейбіт конференциясы
Құрылған жылы? қанша мемлекет қатысты
Басты мақсаты
Париж конференциясының нәтижесі
Басты Қай елдер ұйымдастырды? Мақсаты:
Дескрипторы: -Париж конференциясының құрылған жылын және басты мақсатын анықтайды - Париж конференциясына қанша мемлекеттің қатысқандығын талдайды - Париж конференциясын қай елдер ұйымдастырғанын анықтайды - Париж конференциясының нәтижесінде әлемнің саяси картасындағы жаңа мемлекеттерді атайды 2 Версаль-Вашингтон жүйесінің мықты және осал тұтұстары
Версаль-Вашингтон жүйесі
Версаль-Вашингтон жүйесінің мақсаты мен міндеті
Версаль-Вашингтон жүйесінің келісімшарттары
Версаль-Вашингтон жүйесінің қызметі
Десркипторы: - Версаль-Вашингтон жүйесінің мақсаты мен міндетін анықтайды - Версаль-Вашингтон жүйесінің қызметін талдайды - Версаль-Вашингтон жүйесінің мықты және осал тұстарын анықтайды - Версаль-Вашингтон жүйесінің келісімшарттарын талдайды 3 Ұлттар Лигасының қызметі
Ұлттар Лигасының мақсаты мен міндеті
Ұлттар Лигасы
Ұлттар Лигасының мүшелері:
Ұлттар Лигасының құрылымы
Десркипторы: - Ұлттар Лигасының мақсаты мен міндетін анықтайды - Ұлттар Лигасының мүшелерін анықтайды - Ұлттар Лигасының қызметін талдайды - Ұлттар Лигасының құрылымын талдайды «Картамен жұмыс» (жеке жұмыс) 2-тапсырма 1914-1923 жылдар арасындағы саяси картада қандай өзгерістер байқадыңыздар.
Дескрипторы:
Қалыптастырушы бағалау.Өзара бағалау арқылы «SWOT» әдісі (жұптық жұмыс) 3-тапсырма Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесін талда.
Дескрипторы: -Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 күшті жағын атайды -Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 әлсіз жағын атайды -Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 мүмкіндіктерін атайды -Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 қауіпті жақтарын атайды. ҚБ. Дұрыс жауаппен салыстыру арқылы өзін өзі бағалау. |
Стикерлер мен таратпа қағаздар
Интерактивті такта, слайд
1-слайд
Ақ парақ,маркер Үлестірме қағаздар
Ақ парақ,маркер Үлестірме қағаздар
Ақ парақ,маркер Үлестірме қағаздар
2-слайд оқулық Дүниежүзі тарихы 8-9 сынып
1-бөлім Н.А.Алдабек,К.Н.Мақашев Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 1С бөлімі - Бірінші
дүниежүзілік соғыстан кейінгі әлем Мектеп: Түркістан
облысы.Ақниет ауылы№27 Шәкәрім жом Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Жумакулова Раушан
Ибадуллаевна Сынып: 8 Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:
жоқ. Сабақ тақырыбы: Неліктен Ұлттар Лигасы Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін әлемде бейбітшілікті сақтай алмады Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 8.3.2.4 –
Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесін талдау және бағалау Сабақ мақсаттары Париж конференциясының
максатын талдау аркылы Ұлттар Лигасының қызметі мен Версаль-Вашингтон жүйесін тарихи
бағалау Бағалау
критерийлері Париж конференциясының
міндетін анықтап, Версаль-Вашингтон жүйесінің мақсатын
талдайды. Ұлттар Лигасының қызметін
талдап,Версаль-Вашингтон жүйесіне
тарихи баға береді Ойлау
дағдылары Талдау, бағалау
деңгейі Тілдік
мақсат Пәнге тән лексика және
терминология: Ұлттар Лигасы, Мандаттық жүйе,Версаль-Вашингтон
жүйесі,Репарация Диалогқа арналған және жазу
үшін пайдалы сөз орамдары: Неліктен Мандаттық жүйе
енгізілді? Австро-Венгрия неліктен
ыдырады? Құндылықтарды дарыту Қоғамымыздағы ұлттық
бірлік,бейбітшілік пен келісім АКТ қолдану дағдысы Интерактивті тақта ,интернет
материалдарын қолдану дағдысы Пәнаралық байланыс Қазақстан тарыхы, География
. Бастапқы білім Бірінші дүниежүзілік соғыс
әлем картасын қалай өзгертті? Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың басы минут 8
минут Сабақтың ортасы 10
минут 6
минут 10
минут Ұйымдастыру
кезеңі. Ұйымдастыру кезеңі
(оқушыларды түгендеу, атмосфера
қалыптастыру)2
минут Үй тапсырмасын
сұрау «Құмырсқаның илеуі»
әдісі (7
минут) 1.
Бірінші дүниежүзілік соғыс
әлем картасын қалай өзгертті 2
.Бірінші дүниежүзілік соғыстың
ең ірі шайқастарын ата? 3. Германия неліктен
Шлиффен жоспарын іске асыра алмады? 4. Неліктен Ақш соғысқа тек
соғыстың соңына қарай кірді? ҚБ дұрыс жауаппен
салыстыру. Өзін өзі бағалау. 3 Топқа
бөлу Жаңа сабақ
. Визуальды
әдіс: оқушыларға жаңа сабақтың
тақырыбын және мақсатын видеокөрсетілім бойынша жеткізу (1,5-2
минут) Версаль-Вашингтон жүйесі
дегеніміз қандай жүйе? Ұлттар Лигасының қызметі
қандай? Деген сұрақ арқылы жаңа
сабаққа шығу Тапсырма «Денотатты
графика» әдісі 1 топқа: Париж конференциясынын мақсатын
анықтаңдар:
Париж бейбіт конференциясы
Құрылған жылы? қанша мемлекет
қатысты
Басты мақсаты
Париж конференциясының
нәтижесі
Басты Қай елдер ұйымдастырды? Мақсаты: Дескрипторы: -Париж конференциясының құрылған жылын және
басты мақсатын анықтайды - Париж конференциясына қанша мемлекеттің
қатысқандығын талдайды - Париж конференциясын қай елдер
ұйымдастырғанын анықтайды - Париж конференциясының нәтижесінде әлемнің
саяси картасындағы жаңа мемлекеттерді
атайды 2 Версаль-Вашингтон жүйесінің
мықты және осал
тұтұстары
Версаль-Вашингтон
жүйесі
Версаль-Вашингтон жүйесінің
мақсаты мен міндеті
Версаль-Вашингтон
жүйесінің келісімшарттары
Версаль-Вашингтон жүйесінің
қызметі Десркипторы: - Версаль-Вашингтон жүйесінің
мақсаты мен міндетін анықтайды - Версаль-Вашингтон
жүйесінің қызметін талдайды - Версаль-Вашингтон
жүйесінің мықты және осал тұстарын
анықтайды - Версаль-Вашингтон
жүйесінің келісімшарттарын
талдайды 3 Ұлттар Лигасының
қызметі
Ұлттар Лигасының мақсаты мен
міндеті
Ұлттар
Лигасы
Ұлттар Лигасының
мүшелері:
Ұлттар Лигасының
құрылымы Десркипторы: - Ұлттар Лигасының мақсаты мен
міндетін анықтайды - Ұлттар Лигасының мүшелерін
анықтайды - Ұлттар Лигасының қызметін
талдайды - Ұлттар Лигасының құрылымын
талдайды «Картамен жұмыс» (жеке
жұмыс) 2-тапсырма 1914-1923 жылдар арасындағы
саяси картада қандай өзгерістер
байқадыңыздар. Дескрипторы: Саяси картадағы өзгерістерді
табады; империялардың ыдырауы нәтижесінде пайда болған
жаңа мемлекеттердің Еуропа картасында пайда болу себептерін
атайды. Қалыптастырушы бағалау.Өзара бағалау
арқылы «SWOT» әдісі (жұптық
жұмыс) 3-тапсырма Ұлттар Лигасының қызметі мен
Версаль-Вашингтон жүйесін талда. S-күшті
жақтары W-әлсіз
жақтары O-мүмкіндіктері T-қауіп
қатер Дескрипторы: -Ұлттар Лигасының қызметі мен
Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 күшті жағын
атайды -Ұлттар Лигасының қызметі мен
Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 әлсіз жағын
атайды -Ұлттар Лигасының қызметі мен
Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 мүмкіндіктерін
атайды -Ұлттар Лигасының қызметі мен
Версаль-Вашингтон жүйесінің 2 қауіпті жақтарын
атайды. ҚБ. Дұрыс жауаппен салыстыру
арқылы өзін өзі бағалау.
Стикерлер мен таратпа
қағаздар
Интерактивті такта,
слайд
1-слайд
Ақ
парақ,маркер Үлестірме
қағаздар
Ақ
парақ,маркер Үлестірме
қағаздар Ақ
парақ,маркер Үлестірме
қағаздар 2-слайд оқулық Дүниежүзі тарихы 8-9 сынып
1-бөлім Н.А.Алдабек,К.Н.Мақашев | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














