|
Бөлім: Дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Пәні:дүниетану |
||||||
|
Күні: 04.02.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні:М.Нугманова |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 7 |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өткенімізді білеміз |
|||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
2.1.6.1 тарих адамдардың өткен өміріндегі оқиғалар тізбесі екенін түсіндіру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Сұраққа жауап береді. Топтық жұмысты брлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
2минут |
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру
Онлайн сабағымызға қош келдіңдер! Дүниетану сабағын бастаймыз. Сабағымыздың тақырыбы: Өткенімізді білеміз Сен: Тарих адамдардың өткен өміріндегі оқиғалар тізбесі екенін білесің. Өтілген тапсырманы пысықтау: 1. Қандай мемлекеттік мейрамдарды білесің? 2. Наурыз деген нені білдіреді? 3. Наурыз мейрамы қарсаңында адамдар қандай жұмыстар жасайды? 4. Наурыз мейрамы несімен ерекшеленеді? |
Өткенді қайталайды. |
Жарайсыңдар!
|
Презентация № 1 бет
Презентация № 2 бет
|
|
|
10 минут |
Сабақтың ортасы |
Өткенімізді білеміз. Балалар өткен, бүгінгі және келешек дегенді қалай түсінесіңдер? Сен уақыт бір орында түрмайтынын білесің
Тарих өткенді зерттейді. Ол біздің өткен өмірімізден және бүгінгі жағдайымыздан хабар береді. Естеріңе түсіріңдер, өткен сабақтарда біздің қандай тарихи оқиғаларды әңгіме еттік? Өткенімізді қалай білуге болады? Археологтар ауылдық жерлерде қазба жұмыстарын жүргізіп, ежелгі дүниелерді табады. Олар: ыдыстар, әшекейлер, қару – жарақтар, еңбек құралдары. Археологиялық қазбалар ежелгі адамдардың немен айналысқанын, қалай өммір сүргенін білдіре ала ма? Ғалымдар ежелгі кітаптардағы жазбаларды зерттейді. Ол жазбаларда қаланың тарихы, халқының тұрмыс жағдайлары баяндалады. Адамдар осындай зерттеулер жүргізу арқылы өткен өмірлерін біледі. Сен өткен тарихыңды қайдан оқып біле аласың? Мұражайда болып көрдің бе? Жалпы, археолог деген кім? Археолог – ол , ғалым. Ол ежелгі заман адамдарының мәдениеті мен тұрмыс – тіршілігін зерттейді. |
Тарих туралы түсінік қалыптастырады
Археологтардың жұмысы туралы біледі.
Мұражай туралы білетіндерін толықтырады.
Архелог деген кім ? – сұрағынын жауабын табады.; |
Дескриптор: Есептерді толық шығарады-4 ұпай
Дескриптор: 4 санының кестесін жазады-2ұпай
Дескриптор: Барлық өрнек үшін -4 ұпай |
Презентация № 3 бет
Презентация № 4 бет
Презентация № 5 бет
|
|
|
5минут
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау тапсырмасы: 1. Сендер тұратын қалаға (ауылға) неше жыл ? 2. Туған жеріңнен қандай тарихи орындарды көрдің? Сенің қалаңда (ауылыңда) ежелгі қаладан қалған дүниелер бар ма? Олардың қайсысы өте көне болып саналады? |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
|
|
|
3 минут
|
Рефлекция
|
Оқу тапсырмасы: 58-59 бет |
Өздерін бағалайды. |
ФБ |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ дүниетану
Ашық сабақ дүниетану
|
Бөлім: Дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Пәні:дүниетану |
||||||
|
Күні: 04.02.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні:М.Нугманова |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 7 |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өткенімізді білеміз |
|||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
2.1.6.1 тарих адамдардың өткен өміріндегі оқиғалар тізбесі екенін түсіндіру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Сұраққа жауап береді. Топтық жұмысты брлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
2минут |
Сабақтың басы Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру
Онлайн сабағымызға қош келдіңдер! Дүниетану сабағын бастаймыз. Сабағымыздың тақырыбы: Өткенімізді білеміз Сен: Тарих адамдардың өткен өміріндегі оқиғалар тізбесі екенін білесің. Өтілген тапсырманы пысықтау: 1. Қандай мемлекеттік мейрамдарды білесің? 2. Наурыз деген нені білдіреді? 3. Наурыз мейрамы қарсаңында адамдар қандай жұмыстар жасайды? 4. Наурыз мейрамы несімен ерекшеленеді? |
Өткенді қайталайды. |
Жарайсыңдар!
|
Презентация № 1 бет
Презентация № 2 бет
|
|
|
10 минут |
Сабақтың ортасы |
Өткенімізді білеміз. Балалар өткен, бүгінгі және келешек дегенді қалай түсінесіңдер? Сен уақыт бір орында түрмайтынын білесің
Тарих өткенді зерттейді. Ол біздің өткен өмірімізден және бүгінгі жағдайымыздан хабар береді. Естеріңе түсіріңдер, өткен сабақтарда біздің қандай тарихи оқиғаларды әңгіме еттік? Өткенімізді қалай білуге болады? Археологтар ауылдық жерлерде қазба жұмыстарын жүргізіп, ежелгі дүниелерді табады. Олар: ыдыстар, әшекейлер, қару – жарақтар, еңбек құралдары. Археологиялық қазбалар ежелгі адамдардың немен айналысқанын, қалай өммір сүргенін білдіре ала ма? Ғалымдар ежелгі кітаптардағы жазбаларды зерттейді. Ол жазбаларда қаланың тарихы, халқының тұрмыс жағдайлары баяндалады. Адамдар осындай зерттеулер жүргізу арқылы өткен өмірлерін біледі. Сен өткен тарихыңды қайдан оқып біле аласың? Мұражайда болып көрдің бе? Жалпы, археолог деген кім? Археолог – ол , ғалым. Ол ежелгі заман адамдарының мәдениеті мен тұрмыс – тіршілігін зерттейді. |
Тарих туралы түсінік қалыптастырады
Археологтардың жұмысы туралы біледі.
Мұражай туралы білетіндерін толықтырады.
Архелог деген кім ? – сұрағынын жауабын табады.; |
Дескриптор: Есептерді толық шығарады-4 ұпай
Дескриптор: 4 санының кестесін жазады-2ұпай
Дескриптор: Барлық өрнек үшін -4 ұпай |
Презентация № 3 бет
Презентация № 4 бет
Презентация № 5 бет
|
|
|
5минут
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау тапсырмасы: 1. Сендер тұратын қалаға (ауылға) неше жыл ? 2. Туған жеріңнен қандай тарихи орындарды көрдің? Сенің қалаңда (ауылыңда) ежелгі қаладан қалған дүниелер бар ма? Олардың қайсысы өте көне болып саналады? |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
|
|
|
3 минут
|
Рефлекция
|
Оқу тапсырмасы: 58-59 бет |
Өздерін бағалайды. |
ФБ |
|
|
шағым қалдыра аласыз














