|
Күні:17.11.2022 ж |
Мектеп: «Бексейіт орта мектебі» КММ |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Мұғалім: Нұрғалиева Б.Қ. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні:дүниетану |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп ережелері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
2.1.2.3 Мектептің ұжымдық, топтық және тұлғааралық мінез-құлық ережелерін түсіндіру |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар мектептегі міндеттерін, мектепте өзін-өзі ұстаудың ережелерін біледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, жүрекшелер, стикер, түрлі түсті қағаздардан қиылған алақан бейнесі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
«Ұяшықтар» әдісі, «Сөзді жазып аяқта» тапсырмасы, «» әдісі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ |
Слайд, бейне көрсетілім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Біздің мектеп |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
ҚБ |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Психологиялық ахуал Шаттық шеңбері Қуан, шаттан! Қуан, шаттан! Қуанатын күн келді! Қайырлы таң! Қайырлы күн! Күліп шықты күн бүгін! Топқа бөлу Оқушылар өздеріне ұнаған түстерінен жүрекшелер таңдап алады. Ондағы «Білім» және «Тәрбие» деген сөздері бойынша екі жұпқа бөлініп отырады. |
«Мадақтау сөздер» арқылы бағалау |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы Білу Түсіну Қолдану |
Үй тапсырмасын тексеру «Ұяшықтар» ойыны Оқушылар жүрекшелердің артында жазылған сұрақтарға жауап беру арқылы үй жұмысы тексеріледі. Әр оқушы жауап берген соң басқа оқушылар оның жауабын бағдаршамның түстері арқылы бағалайды.
Суретпен жұмыс
Суреттерді көрсете отыра бүгінгі сабақтың тақырыбын болжау. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Мектеп – білім алатын оқу орны және қоғамдық орын. Себебі мұнда оқушылар, мұғалімдер және т.б мамандық иелері қызмет істейді. Мектепте бәріне ортақ ережелер болады.Сол ережелерді барлығымыз сақтай білуіміз керек. Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Жаңа сабақты түсіндіру. Интерактивті тақтадан мектеп ережелерінің суреттерін көрсете отырып, жаңа сабақты түсіндіремін.
Оқушының сабаққа кешікпей келуі үлкен жауапкершілікке жатады. Оқушы сабақ басталатын уақыттан 10-15 минут бұрын келуі тиіс.
Оқушылар мұғаліммен сәлемдесу үшін орындарынан тұрады. Мұғалім «Сәлеметсіңдер ме, балалар!» деп басын изегенде оқушылар орындарына қайта отырады.
Сабақта қойылған сұраққа жауап бергің келсе шуламай қолымызды көтереміз.
Парта дұрыс отыру деген денені тік ұстап отыруымыз керек. Қисық отырсақ сүйектеріміз қисық бітуі мүмкін.
Сабақ кезінде басқа іспен айналысу білім алуға кедергі келтіреді. Ол сонымен қатар өзіне ғана емес, жанындағы оқушыларға да кедергі келтіреді.
Үзіліс кезінде досыңмен мектеп ішінде серуендеп, әңгімелес, сырлас, ешкімді мазақтама, біреуді итеріп, алыспа, жерге қоқыс тастама, өзіңнен кішілере қамқор бол. Оқулықпен жұмыс Суреттермен жұмыс - Оқушылар қандай негізгі ережені есте сақтау керек? - Партада қалай отыру керек? - Оқушы партада дұрыс отырмаса, қандай жағдайға душар болады? Жағдаяттарды шешу
Сен білесің бе? Ыбырай Алтынсарин – қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы. Ол 1841 жылы Қостанай облысының Қостанай ауданы Арқарағай ауылында дүниеге келген. Ыбырай Алтынсарин бүкіл өмірін ағартушылық-педагогтық қызметімен бастады. Тікелей өзінің араласуымен халықтан жинаған қаржыға мектеп үйін және интернат салып, 1864 жылы 8 қаңтарда мектептің жаңа ғимаратын салтанатты түрде ашады.
(Ж.Ж) «Сөзді жазып аяқта» тапсырмасы Көмекші сөздерді орнына қойып, сөйлемдерді аяқтап жазады. Сабақта ынталы, байсалды және зейінді бол. Жазу жазғанда үлгеруге тырыс, айтылған сөзді бөлмей тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды көтер. Математикадан санайды, қоңырауда демалады. Сабақта ұқыпты бол, тыныш отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен бағала. Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп түсіндір. Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың аяқталғаны. Қоңырау соғылса, сабаққа дайындалып, мұғалімді күт. Қоңырауда басқалардың мазасын алып, айғайлама. Дескриптор: 1.Тірек сөздер ішінен керектісін тауып, қолдана алады. 2.Мектеп ережесін дұрыс құрап, жаза алады. 3.Сөйлемдегі сөздерді орындарына қоя алады. Өздік жұмыс
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нургалиева Бакыт КазыбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Дүниетану 2-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Дүниетану 2-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Өзара тәжірибе алмасу
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













