Сабақ жоспары Тексерілді:
|
Пән: дүниетану ҰМЖ бөлімі: Мамандықтар әлемі Күні: 11.12.2019 Сынып: 4 |
Мектеп: Бексейіт орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Нұрғалиева Б.Қ. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
ХХ – ХХІ ғасырларда Қазақ мәдениетінің дамуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ – ХХІ ғасырлардағы мәдениет саласындағы жетістіктерін баяндау; 4.3.4.1 – Өнер және еңбек саласындағы қайраткерлердің өмірбаяндық мәліметтеріне сүйене отырып, олардың елімізге сіңірген еңбектері туралы қорытынды жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Қазақстанның ХХ – ХХІ ғасырлардағы мәдениет саласындағы жетістіктерін баяндайды; материалдық жəне рухани мəдениетке анықтама бере алады; мəдениетпен байланысты өнер мамандықтарының атауларын атайды. Көптеген оқушылар: соңғы жүзжылдықтағы Қазақстанның мəдениет саласында жеткен жетістіктерін атайды; Күлəш Бəйсейітованың өмірлік жолын мазмұндайды, еліміздің мəдениетіне қосқан еңбегі туралы баяндайды. Кейбір оқушылар: Өнер және еңбек саласындағы қайраткерлердің өмірбаяндық мәліметтеріне сүйене отырып, олардың елімізге сіңірген еңбектері туралы қорытынды жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- өнер мен мәдениет орындарын ажырата алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Материалдық жəне рухани мəдениет. Əдебиет. Өнердің түрлері: театр, опера, балет, сурет өнері. «Мəдени мұра» мемлекеттік бағдарламасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, әдебиеттік оқу, көркем еңбек. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интер.тақта, прзентация, телефон |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Мамандықтар туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
ҚБ |
Саралау тәсілдері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин
Топтық жұмыс 5 мин |
Ұйымдастыру «Ыстық лебіз» Балалар бір-біріне жылы сөздер айтады. Жұмыс ережесімен танысу
Оқу
құралдары
арқылы 2
топқа
бөлу
(ортаға бала
санына қарай
түрлі
қалам,
қарындаш
қойылады.
Әр
оқушы
өзіне
ұнағ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Тексерілді: Пән:
дүниетану ҰМЖ
бөлімі:
Мамандықтар
әлемі Күні: 11.12.2019 Сынып:
4 Мектеп: Бексейіт орта
мектебі Мұғалімнің аты-жөні:
Нұрғалиева
Б.Қ. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы ХХ –
ХХІ ғасырларда Қазақ мәдениетінің дамуы Оқу мақсаттары 4.3.3.1 –
Қазақстанның ХХ – ХХІ
ғасырлардағы
мәдениет
саласындағы жетістіктерін
баяндау; 4.3.4.1 –
Өнер
және
еңбек
саласындағы
қайраткерлердің өмірбаяндық мәліметтеріне
сүйене отырып,
олардың елімізге
сіңірген
еңбектері
туралы қорытынды
жасау. Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Қазақстанның ХХ – ХХІ
ғасырлардағы
мәдениет
саласындағы жетістіктерін
баяндайды; материалдық жəне рухани мəдениетке анықтама бере алады; мəдениетпен байланысты
өнер мамандықтарының атауларын атайды. Көптеген
оқушылар: соңғы
жүзжылдықтағы
Қазақстанның мəдениет саласында жеткен
жетістіктерін атайды;
Күлəш
Бəйсейітованың өмірлік жолын
мазмұндайды,
еліміздің мəдениетіне
қосқан
еңбегі
туралы баяндайды. Кейбір
оқушылар: Өнер
және
еңбек
саласындағы
қайраткерлердің өмірбаяндық мәліметтеріне
сүйене отырып,
олардың елімізге
сіңірген
еңбектері
туралы қорытынды
жасайды. Бағалау критерийлері
- өнер мен
мәдениет орындарын ажырата
алады Тілдік мақсаттар Материалдық жəне рухани
мəдениет.
Əдебиет. Өнердің
түрлері: театр, опера, балет,
сурет өнері. «Мəдени
мұра» мемлекеттік
бағдарламасы. Құндылықтарды
дарыту Оқушыларды бір-біріне
деген құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу. Пәнаралық байланыстар дүниетану,
әдебиеттік
оқу,
көркем
еңбек. АКТ қолдану дағдылары Интер.тақта, прзентация,
телефон Бастапқы білім Мамандықтар туралы
біледі Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Жоспарланған
іс-әрекет ҚБ Саралау
тәсілдері Сабақтың басы 2
мин Топтық жұмыс 5
мин Ұйымдастыру «Ыстық лебіз» Балалар бір-біріне жылы
сөздер
айтады. Жұмыс ережесімен
танысу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз,
тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,
дәл жауап
береміз! Сабақта
өзіміздің
шапшаңдығымызды,тапқырлығымызды
көрсетеміз! Сабаққа
белсене қатысып,
жақсы
баға
аламыз!
Оқу
құралдары
арқылы 2
топқа
бөлу
(ортаға бала
санына қарай
түрлі
қалам,
қарындаш
қойылады.
Әр
оқушы
өзіне
ұнағ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













