Сабақтың
тақырыбы:
Өткенімізді
білеміз
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Бақтыбек
Ж
Күні: 11.02.2021
ж
|
СЫНЫП: 2 «Ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:27
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.6.1 таңдауы бойынша ҚР
ұлттық және мемлекеттік
мерекелерінің мәнін
түсіндіру
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Сұраққа жауап береді. Топтық жұмысты
брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке тапсырмаларды орындай
алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, кері
байланыс, суреттер
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
қазақ
тілі,музыка.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
|
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен танысады.
Балалар өткен, бүгінгі және
келешек өмір дегенді қалай
түсінесіңдер.
«Жариялау»
әдісі
(Әрбір оқушы берілген сұрақ
бойынша өз позициясын жариялау керек. Берілген уақыт ішінде (5
мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын
жеткізеді.)
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
Дәптермен
жұмыс.
Археолог-ежелгі заман
адамдарының мәдениеті мен тұрмыс-тіршілігін зерттейтін
ғалым.
Саяхатшы
ойыны
Сұрақ жауап
әдісі
-
Естеріңе түсіріңдер, өткен
сабақтарда біз қандай тарихи оқиғаларды әңгіме
еттік?
-
Өткенімізді қалай білуге
болады?
-
Археологиялық қазбалар ежелгі
адамдардың немен айналысқанын, қалай өмір сүргенін білдіре ала
ма?
-
Сен өткен тарихты қайдан оқып
біле аласың?
-
Мұражайда болып көрдің
бе?
-
Туған жеріңде қандай тарихи
орындар бар?
Топтық
жұмыс.
Туған жерлеріңде қандай тарихи
орындар бар?Ежелгі қалалардан қалған дүниелер барма?Мысал
келтіріңдер.
|
Оқулық,
ресурстар
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту
сәті.
Жолың болсын жолаушы
әні
|
.
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Тапсырма
Суретте қандай ғимараттар бейнеленген? Жаз.
________________ ____________________
____________________
___________________ ____________________
____________________
Топтық жұмыс
Өзің тұратын ауылда қандай
мекемелерді білесің?
Дескриптор Білім
алушы
- суретте бейнеленген ғимарат
атауларын жазады;
- таңдалған ғимраттар туралы
ақпарат жинақтайды;
- саяхат
жайлы әңгімелейді.
|
.
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
«Білім ағашы» кері
байланыс
|
Сабақтан алған әсерлерін
стикерге жазып, ағашқа жабыстырады.
|
Үйге тапсырма:
мазмұндау.
|
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы
ахуал
қандай болды?Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді болды ма?Мен
берілген
уақыт ішінде үлгердім бе? Мен
өз
жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|