|
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.2А Компьютер және дыбыстар |
Мектеп: |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|
||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатыспағандар: |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбысты өңдеу |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар...
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәндік лексика және терминалогия: дыбыс, sound, микрофон, microphone, құлаққап, headphones дыбыс күшейткіш, sound amplifier, цифрлік құрылғылар. digital devices. Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
|
|||
|
Құрмет, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын топтық жұмыс және ұжымдық талқылау арқылы насихаттау; бұл іс-шаралар оқушылардың шығармашылық және сыни ойлауға қабілетті мейірімді және жанашыр адамның қасиеттерін дамытуға бағытталған. Уақытты басқарудың негізгі дағдыларын «Уақыт»тақырыбы арқылы айқындау. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, орыс тілі, ағылшын тілі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Қомпьютер құрылғылары, файлдар мен бумалар, программа терезелері, программалармен жұмыс жасау, |
|||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақ басында музыка қосып қою. Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу. Оқушыларды ортаға шығуын сұрап психологиялық тренинг өткізу: «Сәлемдесу» 1.Танымайтың көшедегі адамдармен сәлемдесу 2.Көптен көрмеген досыңмен сәлемдесу 3.10 жылдан кейінгі сыныптасымен сәлемдесу.
Оқушыларға Windows Media pleer күйсандығы бейнеленген кеспе қағазын таратып күйсандықтың батырмаларын атап беруін сұраңыз.
Оқушылар пайымдау арқылы сабақтың мақсаты мен тақырыбын тұжырымдайды. Бағалау критерийлерін оқушылармен біріге отырып тұжырымдаңыз |
Презентация 1 слайд
Қосымша 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Болады – болмайды» әдісі. Мұғалім бірнеше суреттер бейнеленген кеспе қағаздарын оқушыларға ұсынады. Оқушылар сол суреттерді екі топқа бөледі: болады және болмайды.
Ребусты шеш:
(Өндеу) Оқушылар топтасып ребус шешуге кіріседі Жарайсыңдар
Білімді жаңарту Оқушыларға интербелсенді тақта арқылы «Дыбыстық ақпараттарды өңдеуге арналған бағдарламада жұмыс істеу тәсілдерімен танысу» Bilim Land рессурсын қолданып жаңа тақырыпты меңгеру.
Дыбыс әсерлерін Көшіру, Қиып алу, Қою үдерісін Audacity дыбысты жазу программасында көрсету Бөліп алу, жылжыту батырмаларына оқушылардың назарын аударыңыз. Дыбыс үзінділерін кесу және орын ауыстыру. Сигналдың бір бөлігін таңдау немесе меңзерді дыбыстық деректердің қажетті бөлігіне орналастыру үшін, Бөліп алу құралы жауап береді:
Дыбысты таңдау алдында бұл таңдалған құрал екенін тексеріңіз.
Мысалы таңдаудың 2 - 3 секунды:
Уақыт шкаласы көрінбесе,
түймелерді пайдаланыңыз:
Толқынды форманы редактор
терезесіне көлденең орналастыруға мүмкіндік беріңіз. Мұны істеу
үшін «Ия-жоқ» ойыны Оқушылар қызыл, жасыл сигнал кеспе қағаздары арқылы жауап береді. Егерде келіссе жасыл қағазды көтереді, келіспесе қызыл кеспе қағазың көтереді. Тапсырма: Дұрыс немесе бұрыс жауапты тандаңыз.
Бағалай смайликтер арқылы Сергіту сәті «Ақ бұлақ» оқушылар мұғаліммен бірге орындайды. https://www.youtube.com/watch?v=LeOmtCuOKxU
Audacity программасыңда «Көк тудың желбірегені» әнің ашыңыз. Әуеңнің 10 секундынан бастап 1 минутқа дейін бөліп алып өшіріп тастаңыз. Файлды сақтап қойыңыз * «Көк тудың желбірегені» файылын ашыңыз, сонымен қатар үзіндісі өшірілген файлды да ашыңыз. Екі файлды біріктіріңіз. Практикалық тапсырманы орындаған кезде мұғалім көмек көрсету қажет Жарайсыңдар Оқушылардың білім деңгейін бағалау Көп нөктенің орнына дұрыс жауапты тауып сызықша арқылы сәйкестеңдір
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Қошемет» әдісі. Оқушылар бір-бірінің сабақтағы үлесін бағалайды сонымен қатар бір-біріне, мұғалімге сабақ үшін алғыс білдіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дайындаған Құмарова Орынгүл Құмарқызы
|
|
|
|
|
|
|
|
1 Қосымша
1 Кеспе қағазы медиа плеера батырмаларын атаңыз .


Дескрипторлар:
-
Дыбыс тәртібін таңдау батырмасын анықтайды
-
Дыбысты ойнату батырмасын анықтайды
-
Дыбыстың дауысын орнату батырмасын анықтайды
.
2 Кеспе қағазы медиа плеера батырмаларын атаңыз.
![]()

Дескрипторлар:
-
Дыбыс тәртібін таңдау батырмасын анықтайды
-
Тоқтау батырмасын анықтайды.
-
Ауысу батырмасын анықтайды
2 тапсырма
Батырмаларды атаңыз
|
|
........................................................................................................ ......................................................................................................... ...................................................................................................... ...................................................................................................... ........................................................................................................ |
Жауабы
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Дыбысты өңдеу 3 сынып АКТ
Ашық сабақ Дыбысты өңдеу 3 сынып АКТ
|
Ұзақ мерзімді жоспарда қарастырылған бөлім: 3.2А Компьютер және дыбыстар |
Мектеп: |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
|
||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатыспағандар: |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбысты өңдеу |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатың оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар...
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәндік лексика және терминалогия: дыбыс, sound, микрофон, microphone, құлаққап, headphones дыбыс күшейткіш, sound amplifier, цифрлік құрылғылар. digital devices. Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:
|
|||
|
Құрмет, ынтымақтастық және ашықтық құндылықтарын топтық жұмыс және ұжымдық талқылау арқылы насихаттау; бұл іс-шаралар оқушылардың шығармашылық және сыни ойлауға қабілетті мейірімді және жанашыр адамның қасиеттерін дамытуға бағытталған. Уақытты басқарудың негізгі дағдыларын «Уақыт»тақырыбы арқылы айқындау. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, орыс тілі, ағылшын тілі |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Қомпьютер құрылғылары, файлдар мен бумалар, программа терезелері, программалармен жұмыс жасау, |
|||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақ басында музыка қосып қою. Оқушылармен амандасып олардың сабаққа дайындығын көзбен шолу. Оқушыларды ортаға шығуын сұрап психологиялық тренинг өткізу: «Сәлемдесу» 1.Танымайтың көшедегі адамдармен сәлемдесу 2.Көптен көрмеген досыңмен сәлемдесу 3.10 жылдан кейінгі сыныптасымен сәлемдесу.
Оқушыларға Windows Media pleer күйсандығы бейнеленген кеспе қағазын таратып күйсандықтың батырмаларын атап беруін сұраңыз.
Оқушылар пайымдау арқылы сабақтың мақсаты мен тақырыбын тұжырымдайды. Бағалау критерийлерін оқушылармен біріге отырып тұжырымдаңыз |
Презентация 1 слайд
Қосымша 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Болады – болмайды» әдісі. Мұғалім бірнеше суреттер бейнеленген кеспе қағаздарын оқушыларға ұсынады. Оқушылар сол суреттерді екі топқа бөледі: болады және болмайды.
Ребусты шеш:
(Өндеу) Оқушылар топтасып ребус шешуге кіріседі Жарайсыңдар
Білімді жаңарту Оқушыларға интербелсенді тақта арқылы «Дыбыстық ақпараттарды өңдеуге арналған бағдарламада жұмыс істеу тәсілдерімен танысу» Bilim Land рессурсын қолданып жаңа тақырыпты меңгеру.
Дыбыс әсерлерін Көшіру, Қиып алу, Қою үдерісін Audacity дыбысты жазу программасында көрсету Бөліп алу, жылжыту батырмаларына оқушылардың назарын аударыңыз. Дыбыс үзінділерін кесу және орын ауыстыру. Сигналдың бір бөлігін таңдау немесе меңзерді дыбыстық деректердің қажетті бөлігіне орналастыру үшін, Бөліп алу құралы жауап береді:
Дыбысты таңдау алдында бұл таңдалған құрал екенін тексеріңіз.
Мысалы таңдаудың 2 - 3 секунды:
Уақыт шкаласы көрінбесе,
түймелерді пайдаланыңыз:
Толқынды форманы редактор
терезесіне көлденең орналастыруға мүмкіндік беріңіз. Мұны істеу
үшін «Ия-жоқ» ойыны Оқушылар қызыл, жасыл сигнал кеспе қағаздары арқылы жауап береді. Егерде келіссе жасыл қағазды көтереді, келіспесе қызыл кеспе қағазың көтереді. Тапсырма: Дұрыс немесе бұрыс жауапты тандаңыз.
Бағалай смайликтер арқылы Сергіту сәті «Ақ бұлақ» оқушылар мұғаліммен бірге орындайды. https://www.youtube.com/watch?v=LeOmtCuOKxU
Audacity программасыңда «Көк тудың желбірегені» әнің ашыңыз. Әуеңнің 10 секундынан бастап 1 минутқа дейін бөліп алып өшіріп тастаңыз. Файлды сақтап қойыңыз * «Көк тудың желбірегені» файылын ашыңыз, сонымен қатар үзіндісі өшірілген файлды да ашыңыз. Екі файлды біріктіріңіз. Практикалық тапсырманы орындаған кезде мұғалім көмек көрсету қажет Жарайсыңдар Оқушылардың білім деңгейін бағалау Көп нөктенің орнына дұрыс жауапты тауып сызықша арқылы сәйкестеңдір
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 38-40 минут |
Рефлексия «Қошемет» әдісі. Оқушылар бір-бірінің сабақтағы үлесін бағалайды сонымен қатар бір-біріне, мұғалімге сабақ үшін алғыс білдіреді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дайындаған Құмарова Орынгүл Құмарқызы
|
|
|
|
|
|
|
|
1 Қосымша
1 Кеспе қағазы медиа плеера батырмаларын атаңыз .


Дескрипторлар:
-
Дыбыс тәртібін таңдау батырмасын анықтайды
-
Дыбысты ойнату батырмасын анықтайды
-
Дыбыстың дауысын орнату батырмасын анықтайды
.
2 Кеспе қағазы медиа плеера батырмаларын атаңыз.
![]()

Дескрипторлар:
-
Дыбыс тәртібін таңдау батырмасын анықтайды
-
Тоқтау батырмасын анықтайды.
-
Ауысу батырмасын анықтайды
2 тапсырма
Батырмаларды атаңыз
|
|
........................................................................................................ ......................................................................................................... ...................................................................................................... ...................................................................................................... ........................................................................................................ |
Жауабы
|
|
|
шағым қалдыра аласыз























