Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Көшпенділер мәдениеті. Қазақтың халық күнтізбесі». І. Есенберлин «Көшпенділер» (үзінді) |
Мектеп: №45«1Май» жалпы орта мектебі |
|
||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Египетті билеген қыпшақтар |
|
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
9.3.3.1 прозалық және поэзиялық шығармалардағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалау; |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
Автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтайды; Оқырманға әсерін бағалайды.. |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминология: Күншуақты, өсиет, пәуеске, нөкер, шаһар Айтылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Бейбарыс сұлтан туралы не білесің? 2. «Бейбарыс сұлтан» фильмін көрдің бе? |
|
||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Құрмет;Ашықтық;Өмір бойы білім алу; Ынтымақтастық |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,өмірмен байланыс, тарих |
|
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видеоролик көрсету |
|
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
І.Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы |
|
||||
|
Жоспар |
|
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
|
Дереккөз дер |
|
|||
|
Cабақтың басы: 2 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен және күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы өткен сабақта алған білімдері бойынша пікіралмасады. Қызығушылықты ояту «Атаулар туралы үш сұрақ» Сабақ басында жаңа тақырып бойынша үш сөзді тақтаға жазамын: Мысыр, Бейбарыс сұлтан, мәмлүктер, оқушыларға осы атауларға қатысты мынандай сұрақтарға жазбаша жауап беруді тапсырамын: 1.Қайда? Бұл терминдерді сіз бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңіз? 2.Қалай? Осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыз ба? 3.Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз? Мәтіналды жұмыс Айтылым 1-тапсырма Суретпен жасау, сұрақтарға жауап беру 2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер Оқылым 3-тапсырма мәтінді түсініп оқы Дескриптор 1.Автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтайды; 2.Оқырманға әсерін бағалайды.. Сергіту «Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы - Жүргізуші: «Толқыған кезде, асықпай дем алуға үйрен. Түзу отыр, қолдарыңды тізелеріңе салып, көздеріңді жұмыңдар, терең дем алыңдар: - Ойша: «Мен арыстанмын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен құспын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен гүлмін»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен сабырлымын»,- деп деміңді шығар. Сен сабырлысың, сенің қолыңнан бәрі келеді». Жазылым 4-тапсырма Мысырды шабуылдаған елдерді кластерге түсір Оқушылардан «Бүгін сабақ саған ұнады ма?» әдісі арқылы кері байланыс аламын Үйге тапсырма:66-бет 4-тапсырма. Бейбарыс сқлтан туралы мәлімет жинап келу |
https://www.youtube.com/watch?v=LFRy0dGYGT0
Әдістер жинағынан Аудиомәтін 59- бет
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Египетті билеген қыпшақтар
Ашық сабақ Египетті билеген қыпшақтар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Көшпенділер мәдениеті. Қазақтың халық күнтізбесі». І. Есенберлин «Көшпенділер» (үзінді) |
Мектеп: №45«1Май» жалпы орта мектебі |
|
||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Египетті билеген қыпшақтар |
|
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
9.3.3.1 прозалық және поэзиялық шығармалардағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалау; |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
Автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтайды; Оқырманға әсерін бағалайды.. |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминология: Күншуақты, өсиет, пәуеске, нөкер, шаһар Айтылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Бейбарыс сұлтан туралы не білесің? 2. «Бейбарыс сұлтан» фильмін көрдің бе? |
|
||||
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Құрмет;Ашықтық;Өмір бойы білім алу; Ынтымақтастық |
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,өмірмен байланыс, тарих |
|
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Видеоролик көрсету |
|
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
І.Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы |
|
||||
|
Жоспар |
|
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
|
Дереккөз дер |
|
|||
|
Cабақтың басы: 2 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен және күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы өткен сабақта алған білімдері бойынша пікіралмасады. Қызығушылықты ояту «Атаулар туралы үш сұрақ» Сабақ басында жаңа тақырып бойынша үш сөзді тақтаға жазамын: Мысыр, Бейбарыс сұлтан, мәмлүктер, оқушыларға осы атауларға қатысты мынандай сұрақтарға жазбаша жауап беруді тапсырамын: 1.Қайда? Бұл терминдерді сіз бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңіз? 2.Қалай? Осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыз ба? 3.Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз? Мәтіналды жұмыс Айтылым 1-тапсырма Суретпен жасау, сұрақтарға жауап беру 2-тапсырма Сұрақтарға жауап бер Оқылым 3-тапсырма мәтінді түсініп оқы Дескриптор 1.Автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтайды; 2.Оқырманға әсерін бағалайды.. Сергіту «Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы - Жүргізуші: «Толқыған кезде, асықпай дем алуға үйрен. Түзу отыр, қолдарыңды тізелеріңе салып, көздеріңді жұмыңдар, терең дем алыңдар: - Ойша: «Мен арыстанмын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен құспын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен гүлмін»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар; - Дауыстап: «Мен сабырлымын»,- деп деміңді шығар. Сен сабырлысың, сенің қолыңнан бәрі келеді». Жазылым 4-тапсырма Мысырды шабуылдаған елдерді кластерге түсір Оқушылардан «Бүгін сабақ саған ұнады ма?» әдісі арқылы кері байланыс аламын Үйге тапсырма:66-бет 4-тапсырма. Бейбарыс сқлтан туралы мәлімет жинап келу |
https://www.youtube.com/watch?v=LFRy0dGYGT0
Әдістер жинағынан Аудиомәтін 59- бет
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













