|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
7.3А Қысқаша көбейту
формулалары
|
Мектеп:
№59 орта
мектеп
|
|
Күні:17.01.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жаукеева Акмарал
Нысановна
|
|
Сынып: 7
А Пәні:
Алгебра
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Екі өрнектің квадраттарының
айырмасы
|
|
Осы сабақта
қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.1.10
,
қысқаша көбейту формулаларын білу және
қолдану;
|
|
Сабақтың мақсаттары
|
- қысқаша көбейту формулаларын
біледі және қолданады;
- алгебралық өрнектерді
ықшамдауда қысқаша көбейту формулаларын
қолданады;
|
|
Бағалау критерийлері
|
Есептеулерде қысқаша
көбейту формалаларын қолдана алады.
Дәлелдеуді жүргізе алады.
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады.
- қысқаша көбейту
формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;
- ауызша тұжырымдалған
қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;
Пәнге тән лексика мен
терминология:
- қысқаша көбейту
формулалары;
- екі өрнектің
квадраттарының айырмасы;
Диалог пен жазу үшін
пайдалы сөздер мен тіркестер:
- екі
өрнектің квадраттарының айырмасы .... тең;
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Бір-бірінің ойларын бағалау,
жауапкершілікті сезіну, өзара сыйластық, бір ұжымда жұмыс істей
білу, көшбасшылық сапасын
дамыту, жеке тұлға ретінде қалыптасу
құндылықтарын дарыту.
|
|
АКТ
қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта, презентация
|
|
Бастапқы
білім
|
Бірмүшелер және көпмүшелермен амалдар орындай
алу.
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Өзін-өзі тану / сергіту
сәтінде/
|
|
Сабақтың барысы:
|
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
3
мин
|
І.Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Түгелдеу.
Сыныпта психологиялық жағымды
ахуал қалыптастыру.
«Әр елдің сәлемдесуі әр
түрлі» сергіту сәті.
|
|
|
Тақырыпқа
шығу
3 мин
|
«Қарлы
кесек» әдісі арқылы өткен
тақырыптарға шолу жасау.
Кеспе қағаз түстері арқылы 3
топқа бөлініп отырады.
|
кеспе
қағаз
|
|
Топтық
жұмыс
10
мин
|
Мұғалім әр топқа келесі карточкаларды
таратады
«Шашылған өрнектерді
сәйкестендір»
1 топ
тапсырмалары:
ІІ топ
тапсырмалары:
ІІІ топ
тапсырмалары:
Топтың
тапсырмаларын бірлесе тексеру.
|
Слайд
4
rеспе қағаздар, плакат,
желім
|
|
Жұптық
жұмыс
10
минут
|
№5.38,
№5.39 есептерді әр жұпқа 2
есептен орындату. Дұрыс жауаптарымен слайдта көрсетіп, бір-бірінің
жұмысын «сағат тілі
бағытында» алмасып
тексертіп, «смайликтер» арқылы бірін-бірі
бағалау.
№5.38
-
=(x-2y)(x+2y)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
№5.39
-
=(3a-5b)(3a+5b)
-
-
-
-
-
|
Слайд
5,6
,
оқулық
|
|
Ұжымдық
жұмыс 7 минут
|
№540 есеп. 3 топтан 2
білім алушыдан тақтаға шығып орындайды.
1 топқа:
/1,5/
2 топқа:
/2,6/
3 топқа:
/3,7/
Білім
алушы жұмысы «бармақпен бағалау» әдісімен
бағаланады.
|
Слайд
7,
оқулық
|
|
Жеке
жұмыс
5
минут
|
Қалыптастырушы
бағалау парақшасымен жұмыс.
1-тапсырма:
-
(a-b)(a+b)
-
(5a-3b)(5a+3b)
Дескриптор Білім
алушы
- қысқаша көбейту
формуласын қолданады;
- көбейткіштерге
жіктейді
2-тапсырма:
-
81-
-
Дескриптор Білім
алушы
- қысқаша көбейту
формуласын қолданады;
- көпмүше
түрінде жазады
|
Слайд
9,10
үлестірмелі парақша
|
|
|
Тапсырмаларды озық орындап отырған оқушыларға А
деңгейлік №5.43 есеп, В деңгейлік №5.46, №5.47 есептерді орындату.
Смайликпен бағалау.
|
|
|
Кері
байланыс
1
мин
|
Оқушылар
бағдаршам түсіне сәйкес кері
байланыс жасайды.
|
жетон
|
|
Үй
тапсырмасы
1
мин
|
№5.44 есеп
|
Оқулық
|