Пән: математика Күні:23.11.2017
| Мектеп: №226 гимназия Сынып: 1 | Мұғалімнің аты-жөні: | Қатысқандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Екі таңбалы сандар |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1.1.3** 20 көлеміндесандардыңразрядтыққұрамынанықтау, разрядтыққосылғыштарғажіктеу
|
Сабақмақсаттары | Санның жаңа бірлігі , ондығы туралы түсінік қалыптасады (санның ондығы мен бірілігін ажыратады) 20 көлеміндегі сандардың разрядтық құрамын анықтайды 20 көлеміндегі сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді Барлық оқушылар:20 көлеміндегі сандарды оқиды , жазады (тура , кері), салыстырады Көптеген оқушылар: 20 көлеміндегі сандардың ондығы мен бірлігін ажыратады ,қосылғыштарға жіктейді Кейбір оқушылар: мәні екі таңбалы санға теңбелгісіз үш таңбалы сандарды ойлап табады |
Бағалаукритерийлері | 20көлеміндегісандардыңразрядтық құрамынанықтайды.20көлеміндегісандардыразрядтық қосылғыштардыңқосындысына жіктейді |
Тілдікмақсаттар
| 1онд пен 5 бірліктің қосындысы нешеге тең? 1 дөңгелек пен 2 үшбұрышқандай сан?Пәнге тән лексика мен терминология: ондық , бірлік Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 11,12,13,14 бұл қандай сандар? Көршілерін ата. Қандай сандардың қосындысына тең?Екі таңбалы сандарды қайда кездестіруге болады?Текшелерде қандай сан жасырынған?1онд 6бірл нешеге тең?2 таңбалы сандарды оқығанда алдымен қай саннан бастаймыз?Бірінші сан қалай аталады? Екіншісі ше? |
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтаса , бірігіп , ауызбірлікпен жұмыс жасау |
Пәнаралық байланыстар | Сауат ашу, дүниетану , көркем еңбек |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта |
Бастапқы білім
| Қосу кестесін меңгерген. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы 3минут | Ынтымақтастық атмосферасы Бұл қалай? 0+5=5, 3+5=5+3, 1+1=2 , 2+1=3, 3+1=48+2=10, 2+8=10( ереже құрастырады) Дәлелдей білуге үйренеді , рефлексиялық ойлау қабілеттері дамидыТопқа бөлу (үрленген 4 шарды 4 оқушы жарады, шар ішінен топтың оқушыларының аты шығады, сол бойынша орындарына отырады) 11,12 ,13,14Қағаз артындағы екі таңбалы сан туралы өз ойларын жеткізеді (неше таңб сан? көршілері, қандай сандардың қосындысы? т с с КЕРЕМЕТ!!!!! Мадақтау | Парақшалар
Шарлар
Цифрлар |
Сабақтың ортасы
30 минут
| Олай болса , бүгін 20 көлеміндегі 2 таңбалы сандарды оқып үйренеміз--1 ондық ---1 бірлік деп алып , сандарды
оқып көрелік: -----11
--қандай сан ? Олай болса екі таңбалы сандар ондық пен бірліктен тұрады екен
Жарайсыңдар!!!!!!!!!!!Оқулықпен жұмыс Екі таңбалы сандар қайда кездеседі?(суретпен жұмыс)Текшелердегі сандарды оқы Оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс 1-топ Орындап көр 2-топ 1-ші қатардағы сандарды оқы ,кері оқы 3-топ 2-ші қатардағы сандарды оқы , кері оқы 4-топ Шығарып көр (пазлдағы сандарды оқы) Кері байланыс Бұл есептерден не байқадыңдар?Бірінші сан қалай аталады , екінші сан ше?
Бағалау ---бағдаршам
№1 жұмыс дәптермен жұмыс
Сергіту сәті Мен жаңылыспаймын (санға 2-ні қосып айт, мысалы: 3+2----5 +2----7+2---9+2---11+2---13+2---15+2---17+2—19 тсс
Жұптық жұмыс (екі таңб сандарды салыстыр) 13 16 18 тсс
(дәптерге жазады ) Кері байланыс Сендер сандарды қалай салыстырдыңдар? Кезектесіп түсіндіріп бере аласыңдар ма?Бағалау «Керемет жұп» медальон
Жеке жұмыс 1-түрі Семантикалық карта 2-түрі Тест 10+6=?А) 1онд 6 бірл Ә) 1 онд 7 бірл Б) 15
1 онд – 9 бірл ------?А) 2 Ә) 1 бірл Б) 1 онд
1 онд + 3 бірл------? А) 14 Ә) 13 Б) 1 онд
Кері байланыс Қай есептің жауабын табуда қиналдың?Қай есептің жауабын табу сен үшін жеңіл болды?
Бағалау Дұрыс жауап слайдтан көрсетіледі Барлығын дұрыс шығарған оқушы«Жеңімпаз! «Жарайсың» төсбелгісімен марапатталады |
Слайд Фигуралар
Оқулық
Оқулық
Бағдаршам
Жұмыс дәптері
Парақшалар
Медальон
Кесте
Тест парағы
Слайд Төсбелгі |
Сабақтың соңы2минут | Рефлексия
Кері байланыс Сабақ ұнады , барлық тапсырма сәтті орындалды Сабақ орташа болды, қиындық кездесті Сабақ ұнамады , мұғалімнің көмегі қажет (стикерге + таңбасын қойып , қажетті смайликтің астына жапсырады) | Жапырақтар |
Қалыптастырушы бағалау
5минут | ТапсырмаСандарды разрядтыққ құрамымен байланыстырып сызыңыз. Бос торкөздердітолтырыңыз.Санды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазып көрсетіңіз.БілімалушыЕкі таңбалы санның бірлігін анықтап жазады;Екі таңбалы санның ондығын анықтап жазады;Екітаңбалысанды разрядтық қосылғыштардың қосындысынажіктеп жазады | Парақша
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік Техникасының сақталуы |
10 +?+?=18 ?+?+?=15
| Топтық бағалау-----бағдаршам Жұптық бағалау ----- медальон Жеке ----- төсбелгі |
|