Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Электр өрісінің энергиясы;
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қызылқұм жалпы білім беретін мектеп» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Электростатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдукариова У |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
31.01.2024ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр өрісінің энергиясы; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.1.10 - электр өрісінің энергиясын есептеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Электр өрісі энергиясының теңдеуін біледі Көптеген оқушылар істей алады: Конденсатор энергиясының формуласын қолданып есептер шығарады Кейбір оқушылар істей алады: Зарядталған конденсатор энергиясын есептеуге арналған формуланы білу және оны есептер шығаруда қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 15 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Flippity» әдісі бойынша топқа бөлу. «Spinner Wheel» сайтында үй тапсырмасын қайталау
Үйге ізденіс жұмыс берілген: ҚР кәсіпорындарындағы конденсатор өндіріс. Жаңа тақырып
3- тапсырма. 191-суретте көрсетілген график бойынша конденсатордың электр өрісінің энергиясын және сыйымдылығын анықтаңдар. |
Оқушылар екі топқа бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады Оқушылар дайындалып келеді Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Топтық жұмыс орындалады |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді 2-балл Дескриптор 1.Қорғау тәртібін сақтайды: Уақыт және әдептілік; 2 Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді; 3. Есептің формуланысын түрлендіріп Есептің жауабын табады 5 балл |
ФИЗИКА 10 сынып Интернет желісі ДК слайд
https://spinthewheel.io/wheels/nOuUtRKZkMtmxg5BGaSNcz0xJmU9MQ== А3 парағы, түрлі түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 15 минут |
«Білім шамы» әдісі бойынша сабақты бекіту (Есептер шығару)
Сыйымдылығы 1000 мкФ конденсатор 2 Дж энергия дейін зарядталған. Конденсатор астарлары арасындағы потенциалдар айырымын есптеңдер http://quizizz.test/ сабақты қорытындылауға арналған тест |
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды |
Дескриптор Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді Есептің формуланысын түрлендіріп Есептің жауабын табады 3 балл |
https://quizizz.com/join/quiz/5c612be76eccd4001a252dd3/start?studentShare=true |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді
жоспар
Сабақтың
тақырыбы: Электр өрісінің
энергиясы;
Білім беру
ұйымының атауы
«Қызылқұм жалпы
білім беретін мектеп»
Пәні:
физика
Бөлім:
Электростатика
Педагогтің
аты-жөні:
Абдукариова
У
Күні:
31.01.2024ж.
Сынып: 10 Ә
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Электр өрісінің
энергиясы;
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
10.4.1.10 - электр өрісінің энергиясын
есептеу;
Сабақтың
мақсаты Барлық оқушылар істей алады:
Электр өрісі энергиясының теңдеуін
біледі Көптеген оқушылар істей алады:
Конденсатор энергиясының формуласын қолданып есептер
шығарады
Кейбір оқушылар
істей алады: Зарядталған конденсатор энергиясын есептеуге арналған
формуланы білу және оны есептер шығаруда
қолданады
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру
Өзін-өзі
тексеру Сабақтың
басы 10
минут Өткен білімді еске
түсіру Жаңа
білім 15
минут Оқушылармен сәлемдесу,
оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару. «Flippity» әдісі бойынша
топқа бөлу. «Spinner Wheel» сайтында үй
тапсырмасын қайталау Электрсыйымдылық деп нені
атайды? Электрсыйымдылықты анықтауға
арналған формула Электрсыйымдылықтың өлшем
бірлігі қандай? Электрсыйымдылық неге тәуелді
және тәуелсіз? Шардың электрсыйымдылығын
анықтауға арналған формуланы
жазыңыз Конденсатор дегеніміз
не? Зарядталған конденсатор
дегеніміз... Конденсатордың қандай түрлерін
білесіз? Жазық конденсатордың
электрсыйымдылығын анықтауға арналған формуланы
жазыңыз. Үйге ізденіс жұмыс
берілген: ҚР кәсіпорындарындағы
конденсатор өндіріс. Жаңа
тақырып Зарядталған және зарядталмаған
конденсатордың энергиясын анықтауға арналған формуланы қорытып
шығару. Энергия тығыздығы формуласын
қорытып шығару. Конспект
жазу
3-
тапсырма.
191-суретте
көрсетілген график бойынша конденсатордың электр өрісінің
энергиясын және сыйымдылығын
анықтаңдар. Оқушылар екі топқа
бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасы бойынша
сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып
отырады Оқушылар дайындалып
келеді Оқушылар жаңа тақырыпты
меңгереді
Топтық жұмыс
орындалады Дескриптор Сұрақтарға жауап
береді 2-балл Дескриптор 1.Қорғау тәртібін сақтайды:
Уақыт және
әдептілік; 2 Есептің шартын
түзеді ХБЖ-ға
келтіреді; 3. Есептің формуланысын
түрлендіріп Есептің жауабын
табады
5
балл ФИЗИКА 10
сынып Интернет
желісі ДК
слайд
https://spinthewheel.io/wheels/nOuUtRKZkMtmxg5BGaSNcz0xJmU9MQ== А3 парағы, түрлі түсті
маркерлер Бекіту
15 минут «Білім шамы» әдісі бойынша
сабақты бекіту (Есептер
шығару) Электрсыйымдылығы 500 пФ жазық
конденсаторға 2*10-6 Кл заряд беріледі. Конденсатордың электр өрісі
энергиясын анықтаңдар. Конденсаторлардың
электрсыйымдылықтары бірдей және әрқайсысы 600 мкФ болса, суретте
көрсетілген конденсатордың қуат көзінің (батарея)
электрсыйымдылығын
анықтаңдар.
Бірінші конденсатрдың
сыйымдылығы 200 пФ, ал екіншінің – 1 мкФ.Осы конденсаторларда
жиналған зарядты анықтаңдар. Бұл екі конденсаторда бір тұрақты
кернеу көзінің полюстеріне
қосылған. Сыйымдылығы 50 мкФ конденсатор потенциалдар
айрымы 60В –қа дейін зарядталған. Конденсатор зарядын есептеңдер.
Конденсатор энергиясын есептеңдер. Астарларындағы кернеуі 120 В–қа
жеткен кездегі конденсатор энергиясын
есептеңдер. Сыйымдылығы 1000 мкФ конденсатор 2 Дж энергия
дейін зарядталған. Конденсатор астарлары арасындағы потенциалдар
айырымын
есптеңдер
http://quizizz.test/
сабақты қорытындылауға
арналған тест Оқушылар бекіту тапсырмаларын
орындайды
Оқушылар бекіту
тапсырмаларын орындайды Дескриптор Есептің шартын
түзеді ХБЖ-ға
келтіреді Есептің формуланысын
түрлендіріп Есептің жауабын
табады 3
балл
https://quizizz.com/join/quiz/5c612be76eccd4001a252dd3/start?studentShare=true | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















