|
САБАҚ:қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп:А.Пушкин атындағы № 41 көпсалалы гимназия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:29.11.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Асембекова Л.Ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:7 В |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімнің атауы |
Спорт және денсаулық күтімі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Еңбек-денсаулық кепілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7.3.1.1 - кесте, сызба, шартты белгілер түрінде берілген ақпаратты түсіну, қолдана білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәтін мазмұны негізінде ақпараттың дұрыс,дұрыс еместігін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәтін мазмұнын түсінеді, мақал-мәтелдерді мағынасын аша біледі, өмірмен байланыстыра алады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты сөздік қор:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Мәтіналды сұрақтармен танысып келу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
"Мәңгілік ел" жалпыұлттық идеясы бойынша -бесінші: Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығымен байланыс 3) Зайырлы қоғам және жоғары руханият Біздің еліміз әлемдік қауымдастықта рухани әлем мен келісімнің оң үлгісі ретінде қабылданады. Мемдекеттік және қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 7мин |
Сәлемдесу. Түгелдеу «Мақсатыңа жетуге күш беретін сөздер»оқушылар бір-біріне жағымды сөздер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. -Илья Ильин және Ольга Рыпакова туралы ақпарат жинап,фотаколлаж дайындап,қорғау. « 1,2 рет сандары» арқылы топқа бөлу |
Сынып,оқушылар фотаколлаж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
«Жадыңды жаңғырт»сөздікпен жұмыс
Қобалжу-волнаваться Берілген сөздер мен сөз тіркестеірнен сөйлем құрау. Мәтіналды сұрақтар Сен спорт, еңбек туралы қандай шығармаларды білесің? Балаларға арналғанқандай шығармаларды оқыдың? Сен қай кітапты сүйіп оқисың? Не себепті? Жаңа сабақ: «Сөздерді сөйлет»белсенді әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. «Кебңе-қылуаснед іліпек» «Еңбек –денсаулық кепілі» Жетістік критерийі 1.Жаңа сөздерді түсіну, сөйлем құрау 2.Мәтіналды сұрақтарды түсінеді,сұраққа жауап береді. 3.Тыңдалым бойынша тапсырмаларды орындай алады. 4. Мақал-мәтелдерді түсінеді, мағынасын аша алады,өмірмен байланыстыра біледі. Мәтінмен жұмыс .Тыңдалым.Оқылым Жұппен жұмыс “3 таяқша” әдісі Бағалау комментарийі Мазмұнды сұрақ қоя білді. Тұшымды жауап берді. Өзіндік идеясы бар. Айтылым.Топпен жұмыс. 1-топ. «Дұрыс, дұрыс емесін анықта!»
Бағалау. Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған. Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
Жазылым. «Оқиғалар желісі» белсенді әдісі.
|
Тақта,бор
«Бағалау визиткасы» парағы
Аудиотыңдалым
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 8 мин Рефлексия |
Бағалау «Бағалау визиткасы»
Білім алушының аты-жөні_______________________
|
Бағалау визиткасы»
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5-тапсырма.Жазылым.
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.Сәлемдесу.Түгелдеу 2мин
2. «Мақсатыңа жетуге күш беретін сөздер» күтпеген сәттілік, белсенді бол,мұқият -, мықты денсаулық,көп еңбектен,сәтті күн,олжаға кенелуді,адал дос,ата-ананың амандығы,отанымыздың тыныштығы-2мин
3. Үй тапсырмасын тексеру-7мин
4. Мәтіналды сұрақтар-2 мин
5. «Сөздерді сөйлет»белсенді әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
6. «Жетістік критерийі»-2мин
1.Жаңа сөздерді түсіну, сөйлем құрау
2.Мәтіналды сұрақтарды түсінеді,сұраққа жауап береді.
3.Тыңдалым бойынша тапсырмаларды орындай алады.
4. Мақал-мәтелдердің түсінеді, мағынасын аша алады.
7. «Жадыңды жаңғырт»сөздікпен жұмыс-2мин
8. Мәтінмен жұмыс .Тыңдалым.Оқылым Жұппен жұмыс
“3 таяқша” әдісі-3
мин
(мұғалімдермен жұмыс)
Берілген тақырыпқа байланысты
1 сұрақ
1 жауап
1 идея
Бағалау
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
9. Топқа бөлу «1,2 сандары»-2мин
10. 4-тапсырма. Айтылым.Топпен жұиыс.-5мин
Бағалау
Бәрекелді,барлығын дұрыс орындаған.
Жақсы ,кейбір мәліметтерде қателескен.
11. 5-тапсырма.Жазылым.
Бағалау
Бәрекелді,барлығын дұрыс орындаған.
Жақсы ,кейбір мәліметтерде қателескен.
|
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
Тынымбай Нұрмағамбетов 1947 жылы 10 маусымда Қызылорда облысы Жаңақорған ауданының Қосүйіңкі ауылында туған |
|
|
|
1986 жылы Қызылорда қаласындағы Н.В.Гоголь атындағы педагогикалық институтының орыс тілі және әдебиеті факультетін бітірген. |
|
|
|
1981 жылы М.Горький атындағы жоғары әдебиет курсын бітірген. |
|
|
|
Ш.Айманов атындағы «Қазақфильм»киностудиясының сценарийлік коллегиясында, «Қазақ халқы»газетінде редактордың орынбасары болып қызмет еткен. |
|
|
|
1979 жылы осы жинақтың орыс тіліндегі нұсқасы үшін Бүкілодақтық М.Горький атындағы жастар сыйлығын алған. |
|
|
|
Жазушының бірнеше шығармасы ағылшын тіліне аударылып,жеке кітап болып басылды. |
|
|
|
Жаңақорған ауданының құрметті азаматы. |
|
|
|
«Парасат»орденінің иегері |
|
|
Бағалау.
Бәрекелді,барлығын дұрыс орындаған.
Жақсы ,кейбір мәліметтерде қателескен.
5-тапсырма.Жазылым.
|
Жылдарды жазады |
Болған оқиғалар желісі |
|
1945жылы 10 маусым |
Тынымбай Нұрмағамбетов Қызылорда облысы Жаңақорған ауданының Қосүйіңкі ауылында туған |
|
1968 жылы |
Қызылорда қаласындағы Н.В.Гоголь атындағы педагогикалық институтының орыс тілі және әдебиеті факультетін бітірген. |
|
1981 жылы |
М.Горький атындағы жоғары әдебиет курсын бітірген. |
|
1971 жылы |
Алғашқы әңгімелер жинағы«Қауын иісі»шықты. |
|
1979 жылы |
осы жинақтың орыс тіліндегі нұсқасы үшін Бүкілодақтық М.Горький атындағы жастар сыйлығын алған. |
|
1972 жылы |
«Қош бол, ата» |
|
1977 жылы |
«Атақоныс» |
|
1979 жылы |
«Запах дыни» |
|
1980 жылы |
«Тынық су» |
|
1982 жылы |
«Там где горел очаг» |
|
1984 жылы |
«Талисман» |
|
1987 жылы |
«Бәйтеректер» |
|
1989 жылы |
«Туған ауылдың түтіні» |
|
1995жылы |
«Балалық шақтың әуендері» |
|
1997 жылы |
«Таңдамалы» |
|
2001 жылы |
«Айқай»кітабы |
|
200 жылы |
Қазақ ПЕН клубы сыйлығын алған |
|
2006 жылы |
«Құрмет»орденінің иегері |
|
Мәтінді тыңдай біледі. |
Мәтінді тыңдай біледі,түсінгенін баяндай алады. |
|
Мәтінге сүйеніп ақпараттың дұрыстығын тексереді,түсіндіреді. |
|
|
Кестемен жұмыс жасайды. |
|
|
Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіреді. |
Мақал-мәтелдердің мағынасын ашу-3мин
Рефлексия-3мин
Үйге тапсырма:диалог құру
1.Бағалау комментарийі 3 таяқша
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
2.Бағалау.Кесте
Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған.
Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
3.Бағалау. Мақал-мәтелдер
Мақал-мәтелдің мағынасын дұрыс аша білді деп ойлаймын
Мақал-мәтелді дұрыс түсініп оқыды,мағынасын жақсы ашты.
1.Бағалау комментарийі 3 таяқша
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
2.Бағалау.Кесте
Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған.
Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
3.Бағалау. Мақал-мәтелдер
Мақал-мәтелдің мағынасын дұрыс аша білді деп ойлаймын
Мақал-мәтелді дұрыс түсініп оқыды,мағынасын жақсы ашты.
1.Бағалау комментарийі 3 таяқша
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
2.Бағалау.Кесте
Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған.
Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
3.Бағалау. Мақал-мәтелдер
Мақал-мәтелдің мағынасын дұрыс аша білді деп ойлаймын
Мақал-мәтелді дұрыс түсініп оқыды,мағынасын жақсы ашты.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ "Еңбек-денсаулық кепілі" 7 сынып
|
САБАҚ:қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп:А.Пушкин атындағы № 41 көпсалалы гимназия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:29.11.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Асембекова Л.Ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:7 В |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімнің атауы |
Спорт және денсаулық күтімі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Еңбек-денсаулық кепілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7.3.1.1 - кесте, сызба, шартты белгілер түрінде берілген ақпаратты түсіну, қолдана білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәтін мазмұны негізінде ақпараттың дұрыс,дұрыс еместігін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мәтін мазмұнын түсінеді, мақал-мәтелдерді мағынасын аша біледі, өмірмен байланыстыра алады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты сөздік қор:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Мәтіналды сұрақтармен танысып келу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
"Мәңгілік ел" жалпыұлттық идеясы бойынша -бесінші: Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығымен байланыс 3) Зайырлы қоғам және жоғары руханият Біздің еліміз әлемдік қауымдастықта рухани әлем мен келісімнің оң үлгісі ретінде қабылданады. Мемдекеттік және қоғамдық өмірдің зайырлы сипаты экономикадағы өрлеудің, білім беру, денсаулық сақтау және мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарты. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 7мин |
Сәлемдесу. Түгелдеу «Мақсатыңа жетуге күш беретін сөздер»оқушылар бір-біріне жағымды сөздер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. -Илья Ильин және Ольга Рыпакова туралы ақпарат жинап,фотаколлаж дайындап,қорғау. « 1,2 рет сандары» арқылы топқа бөлу |
Сынып,оқушылар фотаколлаж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
«Жадыңды жаңғырт»сөздікпен жұмыс
Қобалжу-волнаваться Берілген сөздер мен сөз тіркестеірнен сөйлем құрау. Мәтіналды сұрақтар Сен спорт, еңбек туралы қандай шығармаларды білесің? Балаларға арналғанқандай шығармаларды оқыдың? Сен қай кітапты сүйіп оқисың? Не себепті? Жаңа сабақ: «Сөздерді сөйлет»белсенді әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу. «Кебңе-қылуаснед іліпек» «Еңбек –денсаулық кепілі» Жетістік критерийі 1.Жаңа сөздерді түсіну, сөйлем құрау 2.Мәтіналды сұрақтарды түсінеді,сұраққа жауап береді. 3.Тыңдалым бойынша тапсырмаларды орындай алады. 4. Мақал-мәтелдерді түсінеді, мағынасын аша алады,өмірмен байланыстыра біледі. Мәтінмен жұмыс .Тыңдалым.Оқылым Жұппен жұмыс “3 таяқша” әдісі Бағалау комментарийі Мазмұнды сұрақ қоя білді. Тұшымды жауап берді. Өзіндік идеясы бар. Айтылым.Топпен жұмыс. 1-топ. «Дұрыс, дұрыс емесін анықта!»
Бағалау. Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған. Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
Жазылым. «Оқиғалар желісі» белсенді әдісі.
|
Тақта,бор
«Бағалау визиткасы» парағы
Аудиотыңдалым
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 8 мин Рефлексия |
Бағалау «Бағалау визиткасы»
Білім алушының аты-жөні_______________________
|
Бағалау визиткасы»
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Пәнаралық байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5-тапсырма.Жазылым.
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.Сәлемдесу.Түгелдеу 2мин
2. «Мақсатыңа жетуге күш беретін сөздер» күтпеген сәттілік, белсенді бол,мұқият -, мықты денсаулық,көп еңбектен,сәтті күн,олжаға кенелуді,адал дос,ата-ананың амандығы,отанымыздың тыныштығы-2мин
3. Үй тапсырмасын тексеру-7мин
4. Мәтіналды сұрақтар-2 мин
5. «Сөздерді сөйлет»белсенді әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
6. «Жетістік критерийі»-2мин
1.Жаңа сөздерді түсіну, сөйлем құрау
2.Мәтіналды сұрақтарды түсінеді,сұраққа жауап береді.
3.Тыңдалым бойынша тапсырмаларды орындай алады.
4. Мақал-мәтелдердің түсінеді, мағынасын аша алады.
7. «Жадыңды жаңғырт»сөздікпен жұмыс-2мин
8. Мәтінмен жұмыс .Тыңдалым.Оқылым Жұппен жұмыс
“3 таяқша” әдісі-3
мин
(мұғалімдермен жұмыс)
Берілген тақырыпқа байланысты
1 сұрақ
1 жауап
1 идея
Бағалау
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
9. Топқа бөлу «1,2 сандары»-2мин
10. 4-тапсырма. Айтылым.Топпен жұиыс.-5мин
Бағалау
Бәрекелді,барлығын дұрыс орындаған.
Жақсы ,кейбір мәліметтерде қателескен.
11. 5-тапсырма.Жазылым.
Бағалау
Бәрекелді,барлығын дұрыс орындаған.
Жақсы ,кейбір мәліметтерде қателескен.
|
Ақпарат |
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
Тынымбай Нұрмағамбетов 1947 жылы 10 маусымда Қызылорда облысы Жаңақорған ауданының Қосүйіңкі ауылында туған |
|
|
|
1986 жылы Қызылорда қаласындағы Н.В.Гоголь атындағы педагогикалық институтының орыс тілі және әдебиеті факультетін бітірген. |
|
|
|
1981 жылы М.Горький атындағы жоғары әдебиет курсын бітірген. |
|
|
|
Ш.Айманов атындағы «Қазақфильм»киностудиясының сценарийлік коллегиясында, «Қазақ халқы»газетінде редактордың орынбасары болып қызмет еткен. |
|
|
|
1979 жылы осы жинақтың орыс тіліндегі нұсқасы үшін Бүкілодақтық М.Горький атындағы жастар сыйлығын алған. |
|
|
|
Жазушының бірнеше шығармасы ағылшын тіліне аударылып,жеке кітап болып басылды. |
|
|
|
Жаңақорған ауданының құрметті азаматы. |
|
|
|
«Парасат»орденінің иегері |
|
|
Бағалау.
Бәрекелді,барлығын дұрыс орындаған.
Жақсы ,кейбір мәліметтерде қателескен.
5-тапсырма.Жазылым.
|
Жылдарды жазады |
Болған оқиғалар желісі |
|
1945жылы 10 маусым |
Тынымбай Нұрмағамбетов Қызылорда облысы Жаңақорған ауданының Қосүйіңкі ауылында туған |
|
1968 жылы |
Қызылорда қаласындағы Н.В.Гоголь атындағы педагогикалық институтының орыс тілі және әдебиеті факультетін бітірген. |
|
1981 жылы |
М.Горький атындағы жоғары әдебиет курсын бітірген. |
|
1971 жылы |
Алғашқы әңгімелер жинағы«Қауын иісі»шықты. |
|
1979 жылы |
осы жинақтың орыс тіліндегі нұсқасы үшін Бүкілодақтық М.Горький атындағы жастар сыйлығын алған. |
|
1972 жылы |
«Қош бол, ата» |
|
1977 жылы |
«Атақоныс» |
|
1979 жылы |
«Запах дыни» |
|
1980 жылы |
«Тынық су» |
|
1982 жылы |
«Там где горел очаг» |
|
1984 жылы |
«Талисман» |
|
1987 жылы |
«Бәйтеректер» |
|
1989 жылы |
«Туған ауылдың түтіні» |
|
1995жылы |
«Балалық шақтың әуендері» |
|
1997 жылы |
«Таңдамалы» |
|
2001 жылы |
«Айқай»кітабы |
|
200 жылы |
Қазақ ПЕН клубы сыйлығын алған |
|
2006 жылы |
«Құрмет»орденінің иегері |
|
Мәтінді тыңдай біледі. |
Мәтінді тыңдай біледі,түсінгенін баяндай алады. |
|
Мәтінге сүйеніп ақпараттың дұрыстығын тексереді,түсіндіреді. |
|
|
Кестемен жұмыс жасайды. |
|
|
Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіреді. |
Мақал-мәтелдердің мағынасын ашу-3мин
Рефлексия-3мин
Үйге тапсырма:диалог құру
1.Бағалау комментарийі 3 таяқша
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
2.Бағалау.Кесте
Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған.
Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
3.Бағалау. Мақал-мәтелдер
Мақал-мәтелдің мағынасын дұрыс аша білді деп ойлаймын
Мақал-мәтелді дұрыс түсініп оқыды,мағынасын жақсы ашты.
1.Бағалау комментарийі 3 таяқша
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
2.Бағалау.Кесте
Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған.
Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
3.Бағалау. Мақал-мәтелдер
Мақал-мәтелдің мағынасын дұрыс аша білді деп ойлаймын
Мақал-мәтелді дұрыс түсініп оқыды,мағынасын жақсы ашты.
1.Бағалау комментарийі 3 таяқша
Мазмұнды сұрақ қоя білді.
Тұшымды жауап берді.
Өзіндік идеясы бар.
2.Бағалау.Кесте
Бәрекелді, бұл топ барлығын дұрыс орындаған.
Бұл топ тапсырманы жақсыорындаған , бірақ кейбір мәліметтерде қателескен.
3.Бағалау. Мақал-мәтелдер
Мақал-мәтелдің мағынасын дұрыс аша білді деп ойлаймын
Мақал-мәтелді дұрыс түсініп оқыды,мағынасын жақсы ашты.
шағым қалдыра аласыз














