Материалдар / Ашық сабақ "Ер есімі ел есінде!" 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ер есімі ел есінде!" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі мен әдебиет 5 сынып. ІІ бөлім; 13 тақырып; 2сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Сәуір 2021
726
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Ер есімі ел есінде!

Педагогтің аты-жөні

Нашкенова Ш.М.

Күні:

03.05.2021

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ер есімі ел есінде!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


5.3.1.1 мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау;
5.4.1.1
ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолдана отырып, хабарландыру жазу.

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы орындай алады: тақырып бойынша негізгі ақпараттарды анықтайды;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырыпты түсінеді, сұрақтарға жауап береді;

Оқушылардың кейбіреулері орындай алады: тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

  • Суреттер мен тірек сөздердің көмегімен тақырыпты болжайды;

  • Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды;

  • мәтіндегі ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды;

  • ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолданады;

  • хабарландыру жазады.

   

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы:

Ұйымдастыру кезеңі

/2 минут/


Мұғалім оқушылармен амандасады, оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді.

«Жүректен жүрекке» тренингі

Психологиялық хал ахуал тудырады.

Оқушылар амандасады;

Сабаққа дайындалады;



Бір-біріне жақсы тілектер айтады.


Оқушылар дескрипторлар бойынша

бағаланады


Тақырыпқа сай суреттер, презентация

Сабақтың ортасы:

/3 минут/

















Мәтіналды кезең:

Айтылым, жазылым

/5 минут/











Мәтінмен жұмыс

кезеңі

/7 минут/







Мәтіннен кейінгі кезең

/10 минут/



















































Сергіту сәті

/3 минут/



Жазылым жұмысы

/7 минут/


Миға шабуыл. «Галереяға саяхат» әдісі.

Мұғалім оқушыларға тірек сөздер мен суреттерді көрсету арқылы тақырыпты болжатады.





- Балалар берілген суреттер бойынша не айта аласыңдар? Бұл адамдар кімдер?

Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы –

«Ер есімі ел есінде!».



Жаңа сөздермен таныстыру

Жаңа сөздерді оқиды, мағынасын түсіндіреді, жазады, жаңа сөздермен сөйлем құратады.



Соғыс – шайқас

Батырлық – ерлік

Жау – қас





1.Мұғалім мәтінді оқиды, оқушыларға іштей

оқытады және тізбектеп оқытады.

2. сұраққа жауап береді;

3.Мәтіндегі негізгі ойды анықтау;





4. Оқылым. Айтылым «Дұрыс, бұрыс» әдісі

Сөйлемдердің мәтін мазмұнына қарай дұрыс, бұрыстығын анықта.

Сөйлемдер

дұрыс

бұрыс

Он жыл бойы соғыс жүріп жатты.



Қазақтың батыр қыздары - М.Мәметова және Ә. Молдағұлова.



Р.Қошқарбаев Рейхстагқа Жеңіс туын тіккен.



1945 жылы фашистік Германия соғыс ашты.



Б.Момышұлы – қолбасшы, әскери жазушы болды.





5. Жазылым. Айтылым. Мәтін мазмұны бойынша «SWOT талдау» әдісін пайдаланып күшті, әлсіз, мүмкіндіктерін және қауіптерін анықтайды.

Күшті


Әлсіз

Мүмкіндіктері


Қауіптері





«Көңілді күн!» әуенімен билетеді





Жазылым. Жағдаяттық тапсырма:

9 мамыр мерекесіне орай «Ер есімі ел есінде!» атты концерттік бағдарлама өткізілетіні туралы хабарландыру жаз.

Қажетті сөздер: Құрметті, Ұлы Отан соғысы, батырлар, еске алу, сағат т.б.



Суреттер мен тірек сөздер арқылы тақырыпты болжайды.



Суреттер мен тірек сөздер бойынша болжамдарын, пікірлерін, айтады.





Жаңа сөздерді дұрыс айтып, жазады, сөйлем құрайды;













Мәтінді іштерінен және тізбектеп оқиды.

Сұрақтарға жауап береді;

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды



Мәтін бойынша ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды;

































Оқушылар берілген кестені тапсырмалар бойынша кестені толтырады, сыныпта талқылайды.









Оқушылар билейді





Жағдаяттық тапсырма бойынша хабарландыру жазады;

Дескрипторы:

-суреттер мен тірек сөздерді қолданады;

-тақырыпты болжайды;



Өзара бағалау:

«Бас бармақ» әдісі

























Дескрипторы:

-сұраққа жауап береді;

-мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.









Дескрипторы:

Мәтін мазмұны бойынша дұрыс және бұрыс ақпаратты анықтайды;





























Дескрипторы: мәтін бойынша негізгі ақпараттарды анықтайды, ажыратады;





















Дескрипторы:

-ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолданады;

-жағдаяттық тапсырма негізінде хабарландыру жазады.

Ұлы Отан соғысының батырлары, соғыс туралы суреттер мен тірек сөздер











Таратпа материал

















Таратпа материал











Кесте















<

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!