Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Ерте көшпенділер дәуіріндегі Ұлы Дала өркениеті
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Өркениет: даму ерекшеліктері |
Алматы облысы Талдықорған қаласы Талдықорған жоғары политехникалық колледжі |
|||||||||||||||||||||
Сағат саны: 2 сағат |
Күні:05.08.20ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Байтоғаева Ж.А |
||||||||||||||||||||
Топ:С-911б |
Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Ерте көшпенділер дәуіріндегі Ұлы Дала өркениеті |
|||||||||||||||||||||
Зерттеу сұрағы |
Ұлы Дала өркениетінің ерекшеліктері қандай? |
|||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары. |
10.1.2.6 «Өркениет» ұғымын айқындау критерийлерін пайдалана отырып,Ұлы Дала көшпелі өркениетінің ерекшеліктерін сипаттау; |
|||||||||||||||||||||
Тарихи концепт (фокус) |
дәлел |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Ұлы Дала көшпелі өркениетінің ерекшеліктерін анықтау. |
|||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Ұлы Дала көшпелі өркениетінің ерекшеліктерін сипаттау арқылы оқушылардың бойында «патриотизм» ,«өз елі үшін мақтаныш», «ұлттық сана-сезім» деген құндылықтары дамиды. -отансүйгіштік -ынтымақтастық |
|||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Георгафия, Дүниежүзі тарихы. |
|||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сабақ барысында интерактивті тақта арқылы таныстырылым жасалынады. Бейнематериал http://lms.nci.kz порталы |
|||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Ұлы дала өркениетінің қайнар көзі және қалыптасуының ерекшеліктерін біледі.(энеолит, қола дәуірі) |
|||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері /басы/ |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет 1.Психологиялық ахуал. «Шаттық шеңбері «Жүректен жүрекке» Тренинг арқылы амандасып тілектер айтады. 2.Оқушылардың назарын шоғырландыру. 2.Топқа біріктіру: Сурет арқылы №1 Жігер, №2 Қайрат, №3 Намыс, №4 Жалын «Менің көңіл-күйім неге ұқсайды » жаттығуы. Бейнетаспада суретті көңіл-күйге байланысты музыка ойнап тұрады.Ал оқушылар әр-түрлі көңіл-күй суреттеріне өз аттарын белгілейді. Бағалау парақшасымен таныстыру. «Қарлы кесек» стратегиясы бойынша үй тапсырмасы сұраймын. Мақсаты: оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін ескере отырып сұрақтар қою. |
Ресурстар Сергіту сәті
Топқа бөлу. АКТ Стикер Жігер Қайрат Намыс Жалын |
||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут |
БЫМ оқушыларға «Ұлы Дала Елі» эмблемасын көрсетіп, төмендегідей сұрақтар беріледі. Осы сұрақтардың төңірегінде сыныптық талқылау ұйымдастыруға болады.
М. Сынып оқушыларын сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырылады |
1 Слайд
ҚБ бағалау |
||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 60-минут
|
Зерттеу сұрақтары:
Жұптық жұмыс.Оқушыларға «өндіруші мал шаруашылығы» туралы ықшамдалған мәтін ұсынылады. Мәтін негізінде төмендегідей тапсырма орындалады. Оқушылар мәтін бойынша берілген сұрақтарға өз жауаптарын жазып, жауаптарын бір-бірімен алмастырады. Олар құрдастарының жұмысын тексеріп, толықтырады. . Тапсырма:
М.«Фрайер» әдісі бойынша оқушылардың білімін тексеріңіз. Дескрипторлар.
Жеке орындалатын жұмыстың критерийлері:
Бүкіл сыныптық жұмыс. Сынып тақтасына «Көшпелілерде өркениет болмады» деген тұжырым бар. Сіз мұндай көзқараспен қаншалықты келісесіз? Өз ойыңызды дәлелдеңіз» деп жазылады. Осы сұрақтардың төңірегінде пікірталас ұйымдастырылады. Постер қорғау: Т оқушыларды шағын топтарға біріктіріп, «мемлекеттік билік институты» туралы ықшамдалған мәтін ұсынылады. Сабақтың алдыңғы кезеңіндегі «өндіруші мал шаруашылығы» туралы мәтіннен алған білімдерін қолданып «Өзгеріс пен сабақтастықты анықтау» кестесімен жұмыс тапсырылады. Әр топ өз жұмыстарын постер ретінде жасап, сынып қабырғаларына іледі. «Галерея» әдісі бойынша оқушылар сыныпты аралап, әр постерге өзге түсті маркермен өз ұсыныстарын жазып қалдырады. Тапсырма: «Өзгеріс пен сабақтастықты анықтау» кестесі
Топтық жұмыстың критерийлері:
М оқушылардың алған білімдерін жинақтау мақсатында сабақтың зерттеу сұрағына тоқталып, сыныптық талқылау ұйымдастыруға болады. Қ Маршрут әдісі: Ертедегі көшпелілер,сақ тайпаларының территориясын картаға түсіру. Дескрипторлар:
Әр топқа бағалау кестесін таратыңыз. Өзара бағалауды ұйымдастырыңыз
|
ҚБ бағалау мүмкіндігі бар
Гумилев, Л. Н. Древние тюрки [Текст] / Л. Н. Гумилев. - М. : Т-ВО "Клышников, Комаров и К", 1993. - 513 с. http://www.e-reading.club/book.php?book=17524
2 слайд
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |