Сабақтың тақырыбы : Ертегі әлемінде.
Сабақтың мақсаты: 1.Оқушының білімі мен біліктілігін арттыру, тіл білімі салаларынан алған ұғымды жүйелеу. 2.Дүниетанымын,ой-өрісін кеңейту, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, шығармашылыққа баулу, пәнге қызығушылығын арттыру. 3.Оқушыларды адамгершілік асыл қасиеттерге, үлкенді сыйлауға, өз елінің дәстүрін, әдет-ғұрып, салт-санасын білуге, мәдениетті сөйлеуге, ана тілін құрметтеуге тәрбиелеу.
Түрі: ертегі сабақ
Әдісі: сұрақ-жауап,ой қозғау,шығармашылық жұмыстар.
Көрнекілігі: суреттер,слайдтар,интерактивті тақта,үлестірмелі парақшалар т.б.
Барысы: Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақтың барысы:
-Сәлеметсиздер ме, балалар? -Бүгін бізге сабаққа қонақтар келді, Сондықтан балалар бүгін ерекше сабақ, келген қонақтармен үш тілде амандасамыз.
-Сәлеметсиздер ме?, Здравствуйте, hello.
1. Психологиялық кезең:
Ашық жүрек. -Енді балалар отырамыз да, алдымыздағы жүректерді көріп тұрсыңдар , мен сендерге сыйлаған жүректерім, жүрірегімнен шыққан тілегім.
2. Сабақтың тақырыбы:
- Барлықтарымыз белсенді тақтаға назар аударайықшы. Не көріп тұрсыңдар?
-Енді айтындаршы, Бұл суреттерді байланыстыратын сөз қандай? қалай ойлайсыңдар сабақтың тақырыбы қандай?
- Жақсы, «Ертігі әлемінде»
3. Топқа бөлу: -Балалар маған жақындап өздеріне ұнаған суретті алындар, сол сурет бойынша әр өз тобына барады .
- Осы кейіпкерледің суреттері бойынша үш топқа бөлінеміз.
1топ: Қиял-ғажайып ертегілері.
2топ: Хайуанаттар ертегілері.
3топ: Тұрмыс-салт ертегілері.
3топ:Алдар Көсе ,Қожанасыр ,1топ: Алтын балық, Қызыл қалпақ, Бауырсақ, Ертөстік, 2топ: Қоян мен түлкі, түлкі мен қарға, Үш аю.
4. Сабақтың мақсатын айту:
-Балалар бүгін біз не үйренуіміз керек? Мақсатымыз қандай?
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақаны |
4 |
мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз |
5 |
түркі халықтарының кейіпкері. |
|
1 |
3 |
|
2 |
5 |
|
3 |
4 |
|
4 |
1 |
|
5 |
2 |
Бағалау парағын ұсыну,
1.Негізгі бөлім .Түсіну:
Тыңдалым: Біз қазір «Тар үй» ертегісін көріп шығайық.
4. Сөздік
Қай топ постер жасап, ертегінің толық мазмұнын жеткізеді.
5. Сергіту сәті: Көнілді күн.
2.Инт.Тақта Грамматикалық тапсырма:
Берілген суреттерге сын есімдермен сөз тіркесін құру. Кейіпкерлерді сипаттау.
Дәптерге жазу , Сапалық, қатыстық сын есімдерді айту.
Алдар Көсе- көңілді, қу, қарапайым,
Аю – томпақ, жұмсақ, қоныр, үлкен,
Түлкі – қу, ........
6. Қорытынды: Тест
1. Қиял-ғажайып ертегілерінің кейіпкерін тап.
А) қожанасыр
Б) Ертөстік
В) мыстан кемпір
2. Қожанасыр мен Алдар Көсенің көлігі.
А) түйе
Б) есек
В) ат
3. Түлкі мен ешкі ертегісінде, Түлкі қайда құлап кетті?
А) құдыққа
Б) суға
В) апанға
4. Мақта қыз мысықтың несін кесіп алады?
А) аяғын
Б) құйрығын
В) құлағын
5. « Тар үй» ертегісінде кім кедейге көмектеседі?
А) қой
Б) Алдар Көсе
В) Көрші
6. «Тар үй» ертегісінде Алдар Қөсе не істеп жур?
А) қой бағып жүрді
Б) ұйықтап жатты
В) ойнап жүрді.
7. Кедей адам Алдар Көсенің көмегіне риза болды ма?
А) жоқ
Б) иә
В) түсінбедім
8. « Алтын сақа» ертегісінде балаға кім көмектесті?
А) Мыстан кемпір
В) қасқыр
С) қарлығаш
9. Жануарлар ертегісінде түлкі қандай адамды бейнелейді?
А) қу
В) қатыгез
С) қорқақ
10. Қиял-ғажайып ертегілеріндегі көмекші құралдар ?
А) сиқырлы сандық
В) Сиқырлы кілем
С) сиқырлы сақина
Рефлексия: Сабаққа ұнаған элементтерін жазып тақтаға іліп қойындар!
Үй тапсырмасы: Осы ертегінің мазмұнына юлистрация жасап келіндер.
6. Бағалау: Бағалаушылар қортынды жасау.
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Сөздік
Кеңес бер – дай совет
шамам келгенше көмектесейін- помогу если
смогу
-
Үбірлі – шүбірлі- многодетный
-
Не жағдай?- что случилось?
-
Пұлым жоқ – денег нет
-
Тар – маленький, тесный
-
Кенейтуге болады екен- как можно разширить
-
Уәде бересін – обещание даш
-
Айнала орын қалмады- вокруг место не осталось
-
Қайтып ал – возьми обратно
-
Саған не жаздым? – что я тебе сделал?
-
Мазақ қылып жүрсің бе?- ты издеваешься надомной?
-
Шыда – терпи
-
Сақтан – берегись
-
Қуып шық – выгони
-
Аңқауым-ай – простак, наивный, безхитростный
Қу, айлакер, - хитрый
қарапайым,- простой
Тест
1. Қиял-ғажайып ертегілерінің кейіпкерін тап.
А) қожанасыр
В) Ертөстік
С) мыстан кемпір
2. Қожанасыр мен Алдар Көсенің көлігі.
А) түйе
В) есек
С) ат
3. Түлкі мен ешкі ертегісінде, Түлкі қайда құлап кетті?
А) құдыққа
В) суға
С) апанға
4. Мақта қыз мысықтың несін кесіп алады?
А) аяғын
В) құйрығын
С) құлағын
5. « Тар үй» ертегісінде кім кедейге көмектеседі?
А) қой
В) Алдар Көсе
С) Көрші
6. «Тар үй» ертегісінде Алдар Қөсе не істеп жур?
А) қой бағып жүрді
В) ұйықтап жатты
С) ойнап жүрді.
7. Кедей адам Алдар Көсенің көмегіне риза болды ма?
А) жоқ
В) иә
С) түсінбедім
8. « Алтын сақа» ертегісінде балаға кім көмектесті?
А) Мыстан кемпір
В) қасқыр
С) қарлығаш
9. Жануарлар ертегісінде түлкі қандай адамды бейнелейді?
А) қу
В) қатыгез
С) қорқақ
10. Қиял-ғажайып ертегілеріндегі көмекші құралдар ?
А) сиқырлы сандық
В) Сиқырлы кілем
С) сиқырлы сақина
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Кілті:
-
С
-
В
-
С
-
В
-
В
-
А
-
В
-
А
-
А
-
В
|
1 |
3 |
|
2 |
5 |
|
3 |
4 |
|
4 |
1 |
|
5 |
2 |
Тұрмыс-салт ертегілері
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ертегі әлемінде" 7 сынып
Ашық сабақ "Ертегі әлемінде" 7 сынып
Сабақтың тақырыбы : Ертегі әлемінде.
Сабақтың мақсаты: 1.Оқушының білімі мен біліктілігін арттыру, тіл білімі салаларынан алған ұғымды жүйелеу. 2.Дүниетанымын,ой-өрісін кеңейту, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, шығармашылыққа баулу, пәнге қызығушылығын арттыру. 3.Оқушыларды адамгершілік асыл қасиеттерге, үлкенді сыйлауға, өз елінің дәстүрін, әдет-ғұрып, салт-санасын білуге, мәдениетті сөйлеуге, ана тілін құрметтеуге тәрбиелеу.
Түрі: ертегі сабақ
Әдісі: сұрақ-жауап,ой қозғау,шығармашылық жұмыстар.
Көрнекілігі: суреттер,слайдтар,интерактивті тақта,үлестірмелі парақшалар т.б.
Барысы: Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақтың барысы:
-Сәлеметсиздер ме, балалар? -Бүгін бізге сабаққа қонақтар келді, Сондықтан балалар бүгін ерекше сабақ, келген қонақтармен үш тілде амандасамыз.
-Сәлеметсиздер ме?, Здравствуйте, hello.
1. Психологиялық кезең:
Ашық жүрек. -Енді балалар отырамыз да, алдымыздағы жүректерді көріп тұрсыңдар , мен сендерге сыйлаған жүректерім, жүрірегімнен шыққан тілегім.
2. Сабақтың тақырыбы:
- Барлықтарымыз белсенді тақтаға назар аударайықшы. Не көріп тұрсыңдар?
-Енді айтындаршы, Бұл суреттерді байланыстыратын сөз қандай? қалай ойлайсыңдар сабақтың тақырыбы қандай?
- Жақсы, «Ертігі әлемінде»
3. Топқа бөлу: -Балалар маған жақындап өздеріне ұнаған суретті алындар, сол сурет бойынша әр өз тобына барады .
- Осы кейіпкерледің суреттері бойынша үш топқа бөлінеміз.
1топ: Қиял-ғажайып ертегілері.
2топ: Хайуанаттар ертегілері.
3топ: Тұрмыс-салт ертегілері.
3топ:Алдар Көсе ,Қожанасыр ,1топ: Алтын балық, Қызыл қалпақ, Бауырсақ, Ертөстік, 2топ: Қоян мен түлкі, түлкі мен қарға, Үш аю.
4. Сабақтың мақсатын айту:
-Балалар бүгін біз не үйренуіміз керек? Мақсатымыз қандай?
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақаны |
4 |
мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз |
5 |
түркі халықтарының кейіпкері. |
|
1 |
3 |
|
2 |
5 |
|
3 |
4 |
|
4 |
1 |
|
5 |
2 |
Бағалау парағын ұсыну,
1.Негізгі бөлім .Түсіну:
Тыңдалым: Біз қазір «Тар үй» ертегісін көріп шығайық.
4. Сөздік
Қай топ постер жасап, ертегінің толық мазмұнын жеткізеді.
5. Сергіту сәті: Көнілді күн.
2.Инт.Тақта Грамматикалық тапсырма:
Берілген суреттерге сын есімдермен сөз тіркесін құру. Кейіпкерлерді сипаттау.
Дәптерге жазу , Сапалық, қатыстық сын есімдерді айту.
Алдар Көсе- көңілді, қу, қарапайым,
Аю – томпақ, жұмсақ, қоныр, үлкен,
Түлкі – қу, ........
6. Қорытынды: Тест
1. Қиял-ғажайып ертегілерінің кейіпкерін тап.
А) қожанасыр
Б) Ертөстік
В) мыстан кемпір
2. Қожанасыр мен Алдар Көсенің көлігі.
А) түйе
Б) есек
В) ат
3. Түлкі мен ешкі ертегісінде, Түлкі қайда құлап кетті?
А) құдыққа
Б) суға
В) апанға
4. Мақта қыз мысықтың несін кесіп алады?
А) аяғын
Б) құйрығын
В) құлағын
5. « Тар үй» ертегісінде кім кедейге көмектеседі?
А) қой
Б) Алдар Көсе
В) Көрші
6. «Тар үй» ертегісінде Алдар Қөсе не істеп жур?
А) қой бағып жүрді
Б) ұйықтап жатты
В) ойнап жүрді.
7. Кедей адам Алдар Көсенің көмегіне риза болды ма?
А) жоқ
Б) иә
В) түсінбедім
8. « Алтын сақа» ертегісінде балаға кім көмектесті?
А) Мыстан кемпір
В) қасқыр
С) қарлығаш
9. Жануарлар ертегісінде түлкі қандай адамды бейнелейді?
А) қу
В) қатыгез
С) қорқақ
10. Қиял-ғажайып ертегілеріндегі көмекші құралдар ?
А) сиқырлы сандық
В) Сиқырлы кілем
С) сиқырлы сақина
Рефлексия: Сабаққа ұнаған элементтерін жазып тақтаға іліп қойындар!
Үй тапсырмасы: Осы ертегінің мазмұнына юлистрация жасап келіндер.
6. Бағалау: Бағалаушылар қортынды жасау.
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Бағалау парағы :
|
Оқушының аты: |
сәйкестік |
Топтық жұмыс |
Грамм.тапс |
тест |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды баға: |
|
|
|
|
|
Сөздік
Кеңес бер – дай совет
шамам келгенше көмектесейін- помогу если
смогу
-
Үбірлі – шүбірлі- многодетный
-
Не жағдай?- что случилось?
-
Пұлым жоқ – денег нет
-
Тар – маленький, тесный
-
Кенейтуге болады екен- как можно разширить
-
Уәде бересін – обещание даш
-
Айнала орын қалмады- вокруг место не осталось
-
Қайтып ал – возьми обратно
-
Саған не жаздым? – что я тебе сделал?
-
Мазақ қылып жүрсің бе?- ты издеваешься надомной?
-
Шыда – терпи
-
Сақтан – берегись
-
Қуып шық – выгони
-
Аңқауым-ай – простак, наивный, безхитростный
Қу, айлакер, - хитрый
қарапайым,- простой
Тест
1. Қиял-ғажайып ертегілерінің кейіпкерін тап.
А) қожанасыр
В) Ертөстік
С) мыстан кемпір
2. Қожанасыр мен Алдар Көсенің көлігі.
А) түйе
В) есек
С) ат
3. Түлкі мен ешкі ертегісінде, Түлкі қайда құлап кетті?
А) құдыққа
В) суға
С) апанға
4. Мақта қыз мысықтың несін кесіп алады?
А) аяғын
В) құйрығын
С) құлағын
5. « Тар үй» ертегісінде кім кедейге көмектеседі?
А) қой
В) Алдар Көсе
С) Көрші
6. «Тар үй» ертегісінде Алдар Қөсе не істеп жур?
А) қой бағып жүрді
В) ұйықтап жатты
С) ойнап жүрді.
7. Кедей адам Алдар Көсенің көмегіне риза болды ма?
А) жоқ
В) иә
С) түсінбедім
8. « Алтын сақа» ертегісінде балаға кім көмектесті?
А) Мыстан кемпір
В) қасқыр
С) қарлығаш
9. Жануарлар ертегісінде түлкі қандай адамды бейнелейді?
А) қу
В) қатыгез
С) қорқақ
10. Қиял-ғажайып ертегілеріндегі көмекші құралдар ?
А) сиқырлы сандық
В) Сиқырлы кілем
С) сиқырлы сақина
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Сәйкестік:
|
1 |
Алдар Көсе |
1 |
Әкесі көшкенде еліне тастап кетеді. |
|
2 |
Қожанасыр |
2 |
Мейіз тауып алады. |
|
3 |
Ешкінің .... |
3 |
Тұрмыс-салт ертегісінің кейіпкері. |
|
4 |
Алтын сақа |
4 |
Мүйізіне басып, түлкі сыртқа шығады. |
|
5 |
Мақта қыз бен мысық |
5 |
Түркі халықтарының кейіпкері. |
Кілті:
-
С
-
В
-
С
-
В
-
В
-
А
-
В
-
А
-
А
-
В
|
1 |
3 |
|
2 |
5 |
|
3 |
4 |
|
4 |
1 |
|
5 |
2 |
Тұрмыс-салт ертегілері
шағым қалдыра аласыз













